Połącz się z nami

News Chicago

„To, co zrobiłem jest cieniem tego, co mogę zrobić”. Janusz Radgowski zmienia świat chorego Mateuszka

Opublikowano

dnia

Janusz Radgowski po raz kolejny chce udowodnić swoją postawą, że ludzie chorzy także mogą znaleźć swoje powołanie. Już w lutym zamierza przylecieć do USA, aby stanąć na starcie super maratonu. Tym razem pokonanie trasy dedykuje 9-letniemu Mateuszkowi Kaliszewskiemu, chłopcu cierpiącemu m.in. na dziecięce porażenie mózgowe z niepełnosprawnością intelektualną. Patronat medialny nad jego akcją objęło Radio Deon.

Maratończyk wyrusza na wózku inwalidzkim z Południa Florydy na Północ Stanów Zjednoczonych. Na antenie mówi o tym, że przygotowanie tej wyprawy wymaga wiele wysiłku. Bardzo pomocna okazuje się amerykańska Polonia

 „Najtrudniejsze było zorganizowanie nowego wózka inwalidzkiego, za pomocą którego mógłbym pokonać drogę. Będzie to około czterech i pół tysiąca kilometrów. Dużo pracy kosztowało także przygotowanie map, ale można powiedzieć, że trasa jest już przygotowana”.

Aby Janusz Radgowski mógł wyruszyć w trasę, potrzebuje jeszcze około 9 tysięcy złotych. Można mu pomóc wpłacając środki przez internet

REKLAMA REKLAMA

„Potrzebne są nam pieniądze na bilet do Chicago i ubezpieczenie. Została więc uruchomiona strona internetowa, na której można wpłacać dowolne kwoty, nawet bardzo małe. Kto ile może. Ważne, żeby zrobiła to jak największa liczba osób. W ten sposób będziemy w stanie zebrać brakujące nam środki”.
Ten supermaraton będzie wyjątkowy

 Janusz Radgowski brał udział udział już w wielu super maratonach. Ten, który przed nim będzie miał wyjątkowy charakter

„Dlatego, że jest on wyczynem sportowym, ale równocześnie hołdem na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz team chce te wydarzenia powiązać ze sobą. Chcemy pokazać to, co Polacy mają w sobie najlepsze: przywiązanie do tradycji, siłę i sportową walkę”.

Janusz Radgowski to niepełnosprawny maratończyk. Porusza się na wózku inwalidzkim, cierpi na cukrzycę i od ponad siedmiu lat żyje dzięki przeszczepionej nerce. Ma także ogromne problemy ze wzrokiem. Mimo to sportowiec się nie poddaje i w swoim życiu wytycza sobie ambitne cele.

Wszyscy, którzy chcieliby docenić jego trud i wysiłek, mogą wpłacać dowolnej wysokości kwoty na stronie internetowej www.pomagam.pl/supermaraton

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Janusz Radgowski/facebook, Rafał Muskała

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu