Połącz się z nami

News Chicago

Rodzina przeżywa kryzys. Jezuita Marek Janowski zaprasza na piąty Polonijny Kongres Rodziny

Opublikowano

dnia

W piątek 10 listopada w Chicago ruszył piąty Polonijny Kongres Rodziny. Poruszane na nim będą tematy związane z problemami, kryzysem, oraz wartościami w rodzinie, które mogą się zatracić. W ramach Kongresu będzie można wziąć udział w rekolekcjach prowadzonych przez ojca Adama Szustaka.

O Kongresie oraz zmianach jakie następują w rodzinie mówił jezuita, ojciec Marek Janowski. Podkreślił on wyraźnie, że rodzina w obecnych czasach przeżywa kryzys, który wynika z poniższych zagrożeń

„To mogą być zagrożenia albo wewnętrzne, które płyną po prostu z naszych ludzkich słabości, niedoskonałości i grzechów – także z naszej historii, która często naznaczona jest różnego rodzaju konfliktami czy patologią. Cała ta historia… my ją po prostu niesiemy i wnosimy w relacje małżeńskie. Od tego się nie da uciec. Drugi rodzaj poważnych zagrożeń to są zagrożenia zewnętrzne, które płyną z różnego rodzaju ideologii”

Duchowny porusza także temat ideologii gender, która mimo że jest poruszana przez duchownych to często w zbyt mało dobitnych słowach

„Szkoda, że tak mało na ten temat ukazuje się publikacji z oficjalnego nauczania kościoła. To się wręcz aż prosi o jakiś dokument, który mógłby jednoznacznie pokazać stanowisko kościoła wobec ideologii gender, która jest z gruntu antyrodzinna”.

Dlatego duchowny na antenie Radia Deon chciał przedstawić jaką rolę Kościół powinien pełnić w życiu rodziny

„Rolą Kościoła jest przede wszystkim pozytywnie przedstawić wartość rodziny i w zasadzie to Kościół robi – myślę też, że to jest łatwiej zrobić. Natomiast o wiele trudniej jest już wskazać na zagrożenia i jasno je nazwać, określić i zająć postawę krytyczną wobec tych zagrożeń”

10 listopada w Chicago już po raz piąty ruszył Polonijny Kongres Rodziny. Ojciec Marek Janowski cieszy się z takiej inicjatywy

„Celem Kongresu jest przede wszystkim umocnić rodzinę. Stworzyć pewien klimat intelektualny, duchowy po to, żeby rodzina mogła poczuć wiatr w żagle, poczuć, że są ważne, że mają wiele do powiedzenia. Należy też zrozumieć, że jeżeli są jakieś problemy wewnątrz rodziny, to nie tylko należy nad nimi pracować, ale i je rozwiązać”

W ramach Kongresu odbędą się warsztaty oraz rekolekcje. W dniach od 13 do 17 listopada poprowadzi je ojciec Adam Szostak. Więcej informacji na temat Kongresu na stronie internetowej www.strongfamily.info

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne