Połącz się z nami

News Chicago

Chicago powinno zatrudniać Latynosów. Radny broni praw swojej grupy etnicznej

Opublikowano

dnia

Miejscy decydenci powinni zwiększyć liczbę Latynosów zatrudnionych przez magistrat chicagowski, a nie sekować drugą pod względem wielkości grupę etniczna czy rasową – słowa radnego Gilberta Villegasa poruszyły wczoraj rajców miejskich.

Relacja Sławka Sobczaka

Rada Miejska wysłuchiwała raportu w sprawie przyszłorocznego budżetu komisarza ds. zatrudnienia Soo Choi, gdy przewodniczącym grupy latynoskiej w Radzie Miasta stanął obok planszy z dwoma czerwonym gwiazdami Chicago i napisem: ” Pomoc potrzebna – Latynosi nie składają aplikacji”.  Villegas dowodził, że jego pobratymcy choć stanowią niemal 30 proc. populacji Chicago stanowią niespełna 17 proc. zatrudnionych w miejskich urzędach i podległych departamentach jak CTA czy CPS. Choi obiecał zatrudnienie firmy zewnętrznej, aby zwiększyć liczbę hiszpańskojęzycznych kandydatów w miejskich agendach.

Villegasa za skupienie się na jednej grupie skrytykowała wpływowa czarnoskóra radna Carrie Austin. Afroamerykanów w nowym milenium jest już w Chicago o 250 tys. mniej i dali się wyprzedzić Latynosom. Wcześniej przedstawiciele obu grup starli się w sprawie dodatkowego miliona dolarów z kasy miejskiej na karty identyfikacyjne dla nielegalnych imigrantów.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Facebook.com/Alderman Gilbert Villegas

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne