Połącz się z nami

News Chicago

Nie bagatelizuj tego schorzenia. Doktor Błażej Łojewski o konsekwencjach zaniedbań leczenia żylaków

Opublikowano

dnia

 Czynniki osłabiające kondycję żył to przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu lub złe nawyki żywieniowe. Warto więc zadbać o swoje nogi. Wczesna diagnoza i szybka reakcja mogą uchronić przed poważnymi konsekwencjami.

Doktor Błażej Łojewski z kliniki Midwest Vein Center w Niles pod Chicago zapewnia, że bagatelizowanie choroby prowadzi do zaburzeń w odżywianiu tkanek, czego konsekwencją są często owrzodzenia podudzia

 „Poważnym problemem jest owrzodzenie nóg, bardzo często występujące w okolicach kostek. Czasem także dochodzi do zakrzepu żył głębokich czy do stanów zapalnych żył. Wtedy pacjenci przychodzą, bo już muszą. Im wcześniej się zgłosimy do lekarza, tym większa szansa, że zapobiegniemy tym powikłaniom i będziemy prawidłowo funkcjonować”.

Doktor Łojewski mówi o tym, że często pacjeci przychodzą do lekarza ze schorzeniem żylaków. Okazuje się, że grożniejsze jest to, co dzieje sie głębiej pod skórą, a czego nie widać

Lekarz zapewnia, że proces rozwoju schorzeń żylnych przebiega bardzo powoli, dlatego często dostrzegamy problem zbyt późno. Specjalista radzi się więc dobrze przyglądać swoim nogom

 „Problem z niewydolnością żylną następuje tak powoli, że na przestrzeni lat nie dostrzegamy tego schorzenia. Mimo, że problem się pogłębia, nic z nim nie robimy, bo uważamy, że to jest proces starzenia się, czy normalny proces związany z chodzeniem czy staniem. Nic bardziej mylnego”.

Leczenie żylaków jest coraz bardziej komfortowe

Czasami, aby pozbyć się problemu żylaków, konieczne są zabiegi medyczne. Doktor Błażej Łojewski zapewnia, że teraz schorzenie to jest leczone w sposób coraz mniej inwazyjny

 „Leczenie w tej chwili jest mikroinwazyjne. Do żył wchodzi się od środka przy pomocy lasera lub przy pomocy leków skleroterapeutycznych. Używa się także sposobu miklofebektomii, czyli fizycznego usuwania żył. Rozwój medycyny sprawia, że leczenie żylaków jest coraz bardziej komfortowe”.

Doktor Łojewski zapewnia, że ceny wizyt i badań w klinice Midwest Vein Center są konkurencyjne w porównaniu z innymi placówkami. Specjalista zaprasza wszystkich na konsultację i diagnozę

„Moja klinika oferuje przede wszystkim uczciwe podejście do klienta, czyli nieduże ceny za wizytę. Co bardzo ważne, oferujemy badania ultrasonograficzne, które może postawić naprawdę dokładną diagnozę”.

Konsekwencje zaniedbania leczenia żylaków są bardzo poważne, dlatego warto zadbać o dobrą kondycję układu krążenia i znać sposoby, które pomogą zapobiec żylakom. Jeśli jednak pojawiły się już pierwsze zmiany, od razu powinniśmy  skonsultować się z lekarzem. Nawet kilkutygodniowa zwłoka może doprowadzić do powstania nowych zmian żylnych.

Więcej informacji na temat profilaktyki i leczenia układu żylnego można uzyskać pod numerem telefonu 847 730 1804

Midwest Vein Center
7177 N Milwaukee Ave
Niles, IL 60714

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Konsul Generalny RP w Chicago zaprasza na spotkanie w tą niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny RP w Chicago zaprasza na otwarte spotkanie Konsula Generalnego Pawła Zyzaka oraz konsula Michała Arciszewskiego z Polonią.

W czasie spotkania odbędzie się rozmowa o wyborach, dokumentach i wszystkim, co ważne dla Polonii.

Spotkanie odbędzie się już 26 marca w Parafii św. Ferdynanda, przy 5936 W Barry Ave, Chicago, IL 60634.

Źródło: Konsulat Generalny RP w Chicago
Foto: Konsulat Generalny RP w Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

UWAGA: Poszukiwani sędziowie elekcyjni na dzień Wyborów 4 kwietnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Czy jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych zarejestrowanym w Powiecie Cook? Czy mówisz i piszesz biegle zarówno w języku angielskim jak i polskim? Jeśli tak, zgłoś się do pracy przy drugiej turze Wyborów Miejskich w Chicago 4 kwietnia. Płaca wynosi 230 dolarów.

Komisja Wyborcza miasta Chicago poszukuje dwujęzycznych osób do pracy w obwodowych komisjach wyborczych, w charakterze sędziego elekcyjnego, w drugiej turze wyborów miejskich, które odbędą się 4 kwietnia (wtorek) 2023 r.

Członkami obwodowych komisji wyborczych mogą być obywatele Stanów Zjednoczonych, zarejestrowani do głosowania w Powiecie Cook.

Osoby te powinny być biegłe w języku angielskim i polskim oraz posiadać podstawowe umiejętności matematyczne.

Wynagrodzenie sędziego elekcyjnego wynosi 230 dolarów.

Obowiązki i wymagania członków komisji wyborczej są dokładnie opisane na stronie internetowej Komisji Wyborczej pod adresem www.chicagowybory.com na stronie „Zostań członkiem obwodowej komisji”.

Aplikacje można też wydrukować, wypełnić i odesłać na adres:

Chicago Board of Election Commissioners
69 W Washington Street, Suite 600
Chicago IL 60602
Attn: Monika

Aplikacje można również złożyć przez internet na stronie pollworker.chicagoelections.gov.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z Moniką Myśliwiec-Gałuszką pod numerem telefonu 312-269-5702 lub polishvote@chicagoelections.gov.

 

Foto: istock/ Anastasiia Makarevich
Czytaj dalej

News Chicago

Harcerska droga krzyżowa w Jezuickim Ośrodku Milenijnym

Opublikowano

dnia

Autor:

23 marca w Jezuickim Ośrodku Milenijnym odbyła się harcerska droga krzyżowa z bł. Stefanem Wincentym Frelichowskim, zuchami, harcerkami i harcerzami Chorągwi Harcerek USA.

„W ramach obchodów 20-tej rocznicy ogłoszenia ‚druha Wicka’ patronem Harcerstwa, zebraliśmy się na dorocznym nabożeństwie wielkopostnym w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Droga Krzyżowa z nim przypomniała nam jego życie, ofiarność i poświęcenie, jego do końca harcerską postawę”, czytamy na profilu fb Chorągwi Harcerek USA.

Chorągiew Harcerek stanowi żeńską gałąź Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju, która wspiera wszechstronny rozwój młodzieży w kierunku określonym przez Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie.

Organizacja tworzy jednostki młodzieżowe w lokalnych ośrodkach. Program kształcenia jest prowadzony na różnych szczeblach zgodnie z metodą i zasadami harcerskimi. Grupy dzieci i młodzieży wyjeżdżają na coroczne na kolonie zuchowe i obozy harcerskie.

​Związek Harcerstwa Polskiego ma na celu wychowanie dzielnych, prawych i zdolnych do poświęceń ludzi; a także przygotowanie młodzieży do świadomej, czynnej i ofiarnej służby dla Polski oraz narodu osiedlenia Polaków.

Jego celem jest utrzymanie więzi z narodem polskim i pielęgnowanie dorobku kulturalnego Polski; oraz wprowadzenie zasad ideologii harcerskiej do życia publicznego.

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, urodził się 22 stycznia 1913 r. w Chełmży, w rodzinie rzemieślniczej. W czwartej klasie gimnazjalnej, został przyjęty do Sodalicji Mariańskiej. Był też bardzo aktywny w działalności harcerskiej. W czerwcu 1931 r. zdał maturę, a jesienią wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Dnia 14 marca 1937 r. otrzymał święcenia kapłańskie.

11 września 1939 r. został aresztowany przez Niemców jako jeden z zakładników. Uważano go za szczególnie „podejrzanego” ze względu na jego wielki wpływ na młodzież. Uwięzionych osadzono w Forcie VII w Toruniu.

W styczniu 1940 r. przewieziono go do Stutthofu pod Gdańskiem, a w grudniu 1940 r. do obozu w Dachau, który stanowił główne skupisko duchowieństwa z całej Europy, szczególnie z Polski.

Pomimo ekstremalnych warunków ks. Frelichowski pełnił nadal posługę kapłańską. Organizował wspólne modlitwy, spowiadał, sprawował potajemnie Msze św. i rozdzielał Komunię św.

Na przełomie 1944/45 w obozie wybuchła epidemia tyfusu. Ks. Frelichowski zaangażował się w pomoc chorym, udało mu się także zachęcić do tego 32 innych kapłanów. Podczas tej pracy sam zaraził się tyfusem plamistym, który w połączeniu z zapaleniem płuc, doprowadził w dniu 23 lutego 1945 r. do jego śmierci.

Władze obozowe, łamiąc obowiązującą praktykę, zgodziły się na wystawienie zwłok ks. Frelichowskiego na widok publiczny, w wyłożonej białym prześcieradłem i udekorowanej kwiatami trumnie przed kremacją.

7 czerwca 1999 r. podczas pobytu w Toruniu, Jan Paweł II dokonał beatyfikacji ks. Frelichowskiego.

 

Źródło: fb, czuwaj, wikipedia
Foto: YouTube, fb

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu