Połącz się z nami

News Chicago

Pierwsza kobieta- oficer wywiadu. Szeregi amerykańskiego wojska zasilają przedstawicielki płci pięknej

Opublikowano

dnia

Kobiety wciąż zdobywają nowe szczyty niemożliwości. Jak doniosły służby prasowe U.S. Marine Corps, w Quantico wśród absolwentów ostatniego kursu oficerskiego tej wymagającej formacji po raz pierwszy znalazła się reprezentantka płci pięknej.

Relacja Sławka Sobczaka

Szkolenie jest wstępem do zostania oficerem wywiadu, zazwyczaj odpada 25 proc. chętnych, a kobiety zdarzają się niezwykle rzadko. Od kwietnia ub. roku, gdy tę drogę kariery w otworzył paniom kontrowersyjnym dekretem sekretarz obrony (już były) Ash Carter, cztery kobiety bezskutecznie próbowało w Wirginii swoich sił. W ostatnim rozpoczętym w lipcu kursie ze 131 kandydatów końcowy egzamin oficerów Korpusu Piechoty Morskiej przeszło osiemdziesięciu ośmiu, a właściwie osiemdziesięcioro ośmioro, bo była przecież w tym gronie kobieta.

Dewizą US Marines jest SEMPER FIDELIS od łacińskiej dewizy: Zawsze wierni. Marines stanowią tylko 10 proc. żołnierzy sił zbrojnych USA, ich członkowie stanowią prawie 25 proc. poległych w całej amerykańskiej armii. Kobiety wciąż stanowią tylko 14 proc. sił zbrojnych i pełnią przede wszystkim funkcje pomocnicze.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: npr.org

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne