Połącz się z nami

News Chicago

Hossa na giełdzie kiedyś się musi skończyć. Nie bądź w tyle. Zabezpiecz swoje inwestycje

Opublikowano

dnia

Przez osiem lat nowojorska giełda nie tylko odrobiła straty po kryzysie, ale po raz pierwszy w historii jeden z jej indeksów przekroczył 20 tysięcy punktów. Ekonomiści wiedzą jednak, że dobre czasy kiedyś się muszą skończyć. Warto więc wiedzieć co zrobić, aby nie stracić zainwestowanych pieniędzy.

Mimo radości inwestorów na giełdowym parkiecie, codziennie istnieje szereg czynników, które powoli niszczą ten nastrój. Jednym z nich jest wciąż nierozwiązana kwestia długu publicznego

„Zadłużenie kraju rośnie w zastraszającym tempie i aktualnie nasz rząd pożycza cztery biliony dolarów każdego dnia roboczego. Jest to ponad trzy miliony dolarów na minutę” – mówi na antenie Radia Deon Dariusz Godlewski

Akcje pójdą w dół

Specjalista finansowy jest przekonany, że radość niedługo może się skończyć

„Istnieje obawa, że akcje pójdą w dół a inwestorzy będą mieli większość majątku zablokowanego w papierach wartościowych i nie będą mogli w dalszym ciągu kupować. Korekta rynku nie tylko się zbliża, ale jest według mnie nieunikniona”.

Dariusz Godlewski poleca, aby umiejętnie stosować rozwiązania inwestycyjne. Zwłaszcza, że rynek uległ wielkim zmianom

„Świat inwestycji w ciągu ostatnich kilku lat zmienił się radykalnie. Znacznie rozwinęła się technologia, rynki globalne, produkty finansowe. Aby dostosować się do dzisiejszego rynku inwestycji, należy posiadać tak zwany aktywny system zarządzania ryzykiem, który będzie dopasował środki finansowe do ciągle zmieniających się warunków zewnętrznych”.

Dariusz Godlewski to specjalista od rozwiązań finansowych i emerytalnych. Więcej informacji na stronie internetowej www.zaplanujfinanse.com lub pod numerem telefonu 847-312-3454

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Flickr.com/ thetaxhaven

News Chicago

Nowy członek konfraterni Paulinów – Marek Jaczyński z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W swoje święto patronalne św. Pawła Pustelnika Zakon Ojców Paulinów, za specjalne zasługi, przyjął do konfraterni 66-letniego Marka Jaczyńskiego z Chicago.

W Stanach Zjednoczonych do konfraterni należy trzech Polaków: ks. kan Tadeusz Dzieszko z Chicago, dr Jan Jaworski z Chicago oraz emerytowany kard. Adam Maida z Detroit.

Przynależność do konfraterni jest dla osób świeckich, które w sposób szczególny zaangażowały się w działalność Zakonu Paulinów. Jest to duchowe wyróżnienie i potwierdzenie przynależności do wielkiej rodziny paulińskiej.

 

Inf. własna

Czytaj dalej

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne