Połącz się z nami

News Chicago

Nierówni potrzebują siebie, „Nierównych” trzeba posłuchać. Mietek Szcześniak ze swoją nowa płytą w Chicago

Opublikowano

dnia

W studio Radia Deon pojawił się Mietek Szcześniak ze swoją nową płytą „Nierówni”. Na krążku znajdują się jego autorskie kompozycje do słów utworów ks. Jana Twardowskiego. Już 21 stycznia artysta zaprezentuje swoje dzieło podczas specjalnego koncertu w Chicago.

O tym, jak świetnym projektem muzycznym jest nowa płyta Mietka Szcześniaka, mówiła artystka jazzowa, Grażyna Auguścik. Według niej jej słuchaniu towarzyszyć mogą tylko pozytywne emocje

 „Płaci Grazyna Augusciksię za to dużą cenę, ale produkt finalny, którego możemy słuchać, po prostu wzrusza. Po pierwsze, uwielbiam głos Mietka. Jest jak aksamitna poduszka, dzięki której można dobrze wypocząć. Po drugie urzeka mnie lekkość muzyki. Słucha się tego z pięknym wrażeniem, z pięknym uczuciem. Do tego tekst jest bardzo mocny. Przez muzykę on nabiera on jeszcze większej wartości. Dociera dopiero tak naprawdę”.

Mietek Szcześniak podkreśla, że to właśnie dzięki Grażynie, która zapoznała go z muzykami brazylijskimi, mógł zrealizować projekt w taki sposób, w jaki zaplanował sobie od początku. Wokalista zaznacza, że swoją płytę nagrywał w chicagowskim studio

REKLAMA REKLAMA

„Wymyśliłem, że najlepiej będzie, jak na płycie zagrają brazylijscy muzycy. To dzięki Grażynie poznałem Paulinho Garcia i postanowiłem wynająć studio w Chicago. Z Paulinho ustaliliśmy pewne rzeczy dotyczące piosenek, aranżacji, harmonii, a także te formalne. Paulinho przedstawił mi też swoich brazylijskich kolegów i wspólnie nagraliśmy to tutaj, u was, w Chicago”.

Nierówni potrzebują siebie

Na antenie Radia Deon artysta wyjaśnia, jak narodził się pomysł na tytuł płyty. Mówi tez o tym, dlaczego to właśnie piosenkę „Nierówni” zdecydował się wybrać jako sztandarowy

„Nierówni” to piosenka, którą postanowiłem wybrać jako sztandarową na tej płycie. Poeta tak ładnie mówi o tym, że wszyscy jesteśmy nierówni, wszystkim nam czegoś brakuje. Uważam, że nierówni potrzebują siebie. Jest to właściwie piosenka test. Jeśli odbierzecie ją jako dotknięcie wyobraźni i wzruszenia, to myślę, że płyta się wam spodoba”.
[youtube id=”vceY-pfD1SQ” width=”620″ height=”360″]

Mietek Szcześniak mówi też o tym, że na początku tak ambitny projekt wydawał się do zrealizowania niemal niemożliwy. Jednak po czterech latach ciężkiej pracy, udało się

„Wybrałem wiersze ks. Jana Twardowskiego, zrobiłem z nich bossanovy i samby. W celu, żeby projekt był prawdziwy, przyjechałem do Stanów Zjednoczonych, wynająłem studio i razem z brazylijskimi muzykami, nagrałem muzykę. Następnie w Los Angeles dograłem głosy. Z tym materiałem wyjechałem do Polski, gdzie muzycy pomagają mi w aranżacji. Potem zgraliśmy to wszystko, i trochę w Stanach Zjednoczonych, trochę w Polsce zmiksowaliśmy. Trwało to wszystko cztery lata”.
Grazyna Auguscik Mieczyslaw Szczesniak

Utworów z najnowszej płyty będzie można posłuchać w sobotę 21 stycznia o godzinie 6.00 wieczorem w Kościele św. Trójcy w Chicago. Tam artysta wystąpi na wspólnym koncercie z Grażyną Auguścik. Bilety są do nabycia w biurach Polamer , na stronach internetowych: www.grazynaauguscik.com , www.soundsandnotes.org , a także bezpośrednio przed koncertem.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

styczeń 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu