Połącz się z nami

News Chicago

Ekspert finansowy Beata Bukowski poprawia historię kredytową. To nie jest takie trudne

Opublikowano

dnia

Na antenie Radia Deon nasz ekspert ds. ekonomii Beata Bukowski radziła jak poprawić naszą historię kredytową, a w związku z tym zwiększyć zdolność kredytową. Jest to bardzo ważne ponieważ historia kredytowa określa, czy mamy prawo do nowych kredytów, kart kredytowych i innych produktów finansowych.

Bardzo ważną rzeczą jest sprawdzanie historii w biurach kredytowych. Nasze operacje finansowe są w nich zbierane i notowane. Na tej podstawie otrzymujemy odpowiednie warunki pożyczek.

„Credit Record” jest zbiorem informacji na temat płac danego klienta za wyjątkiem użyteczności. Wszystko jest wysyłane do trzech największych biur kredytowych. Są to biura Equifax, Experian i TransUnion. Wszystkie te biura zbierają informacje z kart kredytowych i z bankowych pożyczek. Następnie wydają tzw. ocenę kredytową (credit score)”

Beata Bukowski również informuje o bardzo ważnym elemencie budowania historii kredytowej. Jest to tzw. trending reporting.

„Credit score pokazuje tylko czy ktoś spłaca pożyczki, czy spłaca je na czas i czy nie miał bankructwa albo foreclosure (odebranie domu przez bank). Trending reporting pokazuje, czy ktoś spłaca karty co miesiąc i czy używa ich zamiast gotówki. Taka osoba nazywa się „transactor”.

Wydawaj pieniądze z głową

Osoby, które nie spłacają kart kredytowych w całości, mają zdecydowanie niższą zdolność kredytową.

„Osoba, która nie używa karty kredytowej jako gotówki i nie jest w stanie spłacić wszystkich długów jest wyższym ryzykiem dla banku. Jeśli podwinie jej się noga może to spowodować nie spłacenie wszystkich długów. Osoba taka będzie miała również wyższy procent.”

Ważną rzeczą jest poprawienie własnej historii kredytowej o czym również informuje nasz ekspert.

„Płacenie na czas jest najważniejszą sprawa. Należy mieć przynajmniej trzy karty kredytowe. Nie musimy ich używać, ale utrzymywać je otwarte. Takie karty budują naszą historię kredytową.”

Beata Bukowski zwraca uwagę na fakt, że przy używaniu kart nie powinniśmy przekraczać połowy limitu kart kredytowych.

„Jeśli używamy karty to nie więcej niż 50% limitu. Jeżeli dostajemy kartę z limitem $1000 to nie przekraczajmy $500 długu”

Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowani mogą kontaktować  się z biurem Beaty Bukowski pod numerem telefonu 773-321-0008.

Team Beata Bukowski
1000 N. Milwaukee Ave, #403

Arkadiusz Stachnik
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej

News Chicago

Dzieci w Aurorze dostają darmowe posiłki przez całe lato. Program rusza dzisiaj

Opublikowano

dnia

Autor:

Bank Żywności Północnego Illinois będzie oferował bezpłatne, pożywne posiłki dla dzieci w czterech parkach Aurora od poniedziałku 5 czerwca do piątku 11 sierpnia.

Posiłki będą dostępne w następujących lokalizacjach i godzinach:

  • Plac zabaw Garfield Park, 350 N. Sheffer Road, od 11:00AM do 12:00PM
  • Centrum dla odwiedzających Phillips Park, 1000 Ray Moses Drive, od 11:00AM do 12:00PM
  • McCarty Park, 350 E. Galena Blvd., od 12:30PM do 1:30PM
  • Plum Park, Plum Street 337, od 12:30PM do 1:30PM

Posiłki są bezpłatne dla dzieci do 18. roku życia. Nie jest wymagana rejestracja ani identyfikacja.

Posiłki w dni powszednie należy spożywać na miejscu. Sobotnie i niedzielne obiady zabierane będą do domu wraz z owocami i warzywami i będą wydawane w piątki.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Zurijeta
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu