Połącz się z nami

News Chicago

Niższe podatki od nieruchomości. Sprawdź, gdzie w Chicago nie trzeba tyle płacić

Opublikowano

dnia

Podatki od nieruchomości w Chicago nieustannie idą w górą. Rada Miasta w tym roku przegłosowała kolejną podwyżką, która uderzy po kieszeniach większość właścicieli domów. Są na szczęście sposoby na obniżenie należności.

Do obniżenia podatku od nieruchomości zachęca Michał Borowiak, który antenie Radia Deon wymienił gminy w jakich do 15 listopada można obniżyć podatek

„Gmina Elk Grove, gmina Lyons, Norwood Park, Stickney i taka mniej polonijna gmina Lake. Wszędzie tam możemy obniżyć podatki do 15 listopada, więc mamy jeszcze trochę czasu”.

Michał Borowiak tłumaczy dlaczego podatki w Illinois idą ciągle w górę

10690230_945953152099375_1147105146304981579_n-2„Starzeją się budynki, starzeją się drogi, jest coraz większa potrzeba wymiany tych miejsc użyteczności publicznej i na to potrzebne są pieniądze. Może być taka sytuacja, że przez najbliższe kilka lat te podatki będą podnoszone, ale za pięć, czy sześć lat ten proces spowolni. Wszystkie te rzeczy na które składa się budżet zostaną naprawione. Możemy się wtedy spodziewać wyluzowania podatkowego”.

Zanim to nastąpi warto pomyśleć o obniżeniu podatku od nieruchomości. Michał Borowiak podkreśla, że jego firma jest już gotowa na akceptowanie wniosków

„Mamy już absolutnie wszystkie dane do tego, aby przygotowywać państwa apelacje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć je dziś, a my jeżeli będziemy mogli to złożymy je jak najszybciej w imieniu państwa do Board of Review. Potrzebujemy jeszcze parę dni, abyśmy mogli spokojnie przejrzeć wszystkie apelacje. Jeżeli będzie trzeba jeszcze nanieść jakieś poprawki, to nanosimy, tak żebyśmy na piętnastego listopada zdążyli”.

Więcej informacji na temat obniżenia podatków na stronie internetowej www.obnizpodatek.com lub pod numerem telefonu 773-205-2200

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: MIchał Borowiak, Flickr.com/ 401(K) 2012

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne