News Chicago
60 tysięcy dolarów. Sukces radiotonu You Can Be My Angel w Chicago i zastrzyk gotówki dla małego Julka

Ponad 60 tysięcy dolarów. Tyle udało się zebrać chicagowskim aniołom podczas radiotonu w radiu Polski FM. Fundacja You Can Be My Angel zbierała pieniądze na półtorarocznego Julka, który zmaga się z chorobą nowotworową. Pieniądze można wpłacać do końca tygodnia.
Galeria zdjęć
Wolontariusze fundacji przygotowywali się do radiotonu przez wiele tygodni. Część z nich nie mogła spać już od czwartku. Na antenie Radia Deon Kasia Romanowska opisuje, co działo się w Chicago w trakcie sobotniej akcji
„O piątej rano ruszyliśmy, biorąc pod uwagę, że sztab ludzi nie spał już od czwartku. Naprawdę wszystko zapowiadało się niesamowicie. Wolontariusze byli Copernicus Center, gdzie było tak zwane centrum telefoniczne. Drugi sztab mieścił się na południu w restauracji Janosik. Mieliśmy również dwa samochody z aniołami w środku, które krążyły po Chicago. Jeden na północy, drugi na południu. Wszędzie tam, gdzie ktoś chciał, abyśmy dojechali i odebrali pieniądze”.
W trakcie trwania radiotonu licytowano wiele cennych przedmiotów, jak również innych ciekawych atrakcji w Chicago. O szczegółach mówi prezes fundacji Kasia Romanowska
Koszulka Legii została sprzedana za pięć tysięcy dolarów, oczywiście z autografami całej drużyny. Koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem i certyfikatem została sprzedana za osiem tysięcy sto dolarów. Mieliśmy również do wylicytowania kolacje z naszym konsulem, który skradł serca wszystkich. Przez ponad dwie godziny licytował kolację z przejażdżką limuzyną. Została ona wylicytowana za dwa tysiące dolarów”.„
Mimo tego, że sam radioton dobiegł już końca, wszyscy chętni mogą wciąż wpłacać pieniądze na rzecz małego Julka
„Taki czas radiotonowy trwa do końca tygodnia. Jeżeli ktoś chciałby dołożyć swoją cegiełkę, przesłać czek, czy po prostu wpłacić przez Paypal, który jest dostępny u nas na stronie internetowej, jak najbardziej czekamy na was”.
Każdy kto chciałby pomóc Aniołom proszony jest o kontakt z Kasią Romanowską pod numerem telefonu 773-225-9749. Więcej informacji na stronie internetowej www.youcanbemyangel.com
Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com
Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/ You Can Be My Angel
News Chicago
Wybory burmistrza w Chicago: Lightfoot prowadzi? Nowy sondaż

Nowa grupa o nazwie 1983 Labs podaje, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 554 osób, które prawdopodobnie głosowałyby na burmistrza Chicago, burmistrz Lori Lightfoot uzyskała 16% głosów, Willie Wilson 14%, a Paul Vallas 10%. Wcześniejsze sondaże pokazywały inny rozkład poparcia wyborców.
Mimo dobrych wiadomości dla Lori Lightfoot i Wille’go Wilsona, Benjamin Bobo z 1983 Labs, mówi, że byłby ostrożny, jeśli chodzi o pewność, kto będzie w drugiej turze wyborów. Głównie dlatego, że 22% osób biorących udział w ankiecie było niezdecydowanych.
Za pierwszą trójką uplasowali się kolejno: Brandon Johnson, Chuy Garcia, Sophia King, Kam Buckner i Ja’mal Green.
1983 Labs kontaktował się z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych i paneli w stylu grup fokusowych, mówiąc tylko po angielsku.
Dla kontrastu, w zeszłym miesiącu konsultanci grupy M3 ocenili poparcie mieszkańców następująco: Vallas 26%, Garcia 19%, Johnson 12%, Lightfoot 10% i Wilson 9%. Ankieterzy M3 przepytali wyborców w języku hiszpańskim i angielskim za pośrednictwem wiadomości tekstowych i Internetu.
Jeszcze inne badanie – przeprowadzone przez Cor Strategies z przedmieść w zeszłym tygodniu – wykazało, że Lightfoot ma poparcie 23% wyborców a Vallas 21% (remis statystyczny), z Garcią na poziomie 13% i Wilsonem z 8%.
Collin Corbett z Cor Strategies zauważył, że jak dotąd frekwencja we wczesnym głosowaniu w Chicago jest jeszcze niższa niż cztery lata temu, kiedy uczestniczyło w niej tylko 36%, a przestępczość z użyciem przemocy nadal jest problemem numer jeden do rozwiązania dla kandydatów na burmistrza.
Jeśli frekwencja w wyborach miejskich 28 lutego będzie niska, może to dać Vallasowi wzrost nawet o cztery punkty procentowe, ponieważ jego wyborcy mogą być bardziej zmotywowani do oddania głosu, uważa Corbett.
Źródło: fox32
Foto: YouTube
News Chicago
W sobotę odpala swoje silniki Chicago Auto Show. Sprawdź przydatne informacje

Chicago Auto Show powraca do McCormick Place po raz 116-ty w dniach 11-20 lutego. To będzie 10 dni wielkiego święta wspaniałych samochodów i zakręconych fanów motoryzacji.
Chicago Auto Show to największe i najdłużej odbywające się targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej.
Autorem pierwszego oficjalnego Chicago Automobile Show był Samuel Miles, dawniej promotor pokazów rowerowych. Impreza odbyła się w marcu 1901 roku w Chicago Coliseum znajdującym się przy 1513 S. Wabash Avenue.
Pokaz z 1901 roku obejmował kryty tor, na którym uczestnicy mogli przetestować dziesięć wystawionych pojazdów: pięć z napędem elektrycznym, trzy z napędem parowym i dwa z silnikami benzynowymi. Na wystawie w 1902 roku wystawiono już 100 samochodów.
Tegoroczny Chicago Auto Show rozpoczyna się 11 lutego, w sobotę.
Bilety można kupować na: https://tickets.drivechicago.com/
Strona internetowa wydarzenia: https://www.chicagoautoshow.com/
Lokalizacja: McCormick Place, South Exhibit Hall, 2301 S. Martin Luther King Drive, Chicago, IL 60616
Pokazy publiczne odbędą się 12-19 lutego, 10:00AM – 10:00PM; 20 lutego, od 10:00AM do 8:00PM.
Wstęp: Zaleca się, aby uczestnicy zakupili bilety z wyprzedzeniem przez Internet. Bilety będą również dostępne w kasach biletowych na McCormick Place w dni publicznych pokazów. Ceny biletów
- Dorośli: 15 USD
- Seniorzy (62 lata i starsi): 10 USD
- Dzieci (w wieku 4-12 lat): 10 USD
Bezpieczeństwo: Wszystkie torby podlegają przeszukaniu. Goście zostaną losowo wybrani do kontroli bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do poruszania się muszą być zatwierdzone przez kierownictwo pokazu. Hoverboard, Segway i podobne urządzenia nie są dozwolone.
Dostępność: Do McCormick Place można łatwo dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. Odwiedź stronę Chicago Auto Show i sprawdź Wskazówki i parkingi, aby uzyskać więcej informacji.
Wypożyczenie skutera kosztuje 55,00 USD dziennie, a wypożyczenie wózka inwalidzkiego kosztuje 20,00 USD dziennie. Scootaround akceptuje wszystkie główne karty kredytowe. Znajduje się przy Bramie 4 McCormick Place (zachodni kraniec Grand Concourse).
Wypożyczenie skutera i wózka inwalidzkiego odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z bezpłatną infolinią Scootaround pod numerem (888) 441-7575. Odwiedź stronę rezerwacji, aby uzyskać więcej informacji.
Kontakt telefoniczny i informacje o Chicago Auto Show pod numerem 630-495-2282.
Źródło: abc7, wikipedia
Foto: YouTube, Chicago Auto Show
News Chicago
Wędkowali na lodzie i wpadli do stawu. Nie żyje małżeństwo z zachodniego Illinois

Para z zachodniego Illinois zmarła w szpitalu kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa wyciągnął ich ze stawu na farmie. Prawdopodobnie doszło do wypadku podczas łowienia ryb pod lodem – poinformowała policja.
Sean D. Chaney, lat 52, i jego żona, Dawn A. Chaney, lat 50, oboje z LaHarpe w stanie Illinois, zmarli w sobotę wieczorem w szpitalu w West Burlington w stanie Iowa po kilkugodzinnych wysiłkach ratowników i lekarzy by ich ocalić – poinformowało biuro szeryfa powiatu Hancock.
Policja znalazła parę w stawie rolniczym w pobliżu Durham w stanie Illinois po tym, jak dyspozytorzy otrzymali telefon około 3:45.PM, że dwie osoby znajdowały się w wodzie.
Zdarzenie zostało opisane jako prawdopodobny wypadek podczas wędkowania pod lodem.
Funkcjonariusz zdołał wyciągnąć mężczyznę i kobietę ze stawu, kilka minut po przybyciu pogotowia na miejsce zdarzenia w pobliżu Durham, nieposiadającej osobowości prawnej społeczności powiatu Hancock, położonej około 100 mil na północny zachód od Springfield, w pobliżu rzeki Mississippi.
Ofiary przewieziono do Great River Medical Center w West Burlington w stanie Iowa, podała policja. Incydent jest nadal badany.
Źródło: nbc
Foto: istock/mariannehoy
-
News Chicago4 tygodnie temu
Tyranozaura i słynne dzieła sztuki z klocków LEGO można oglądać do poniedziałku w Chicago
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW2 tygodnie temu
Ostatnie bilety na Bal Japoński w Chicago. To najlepsza polska zabawa karnawałowa w aglomeracji
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW4 tygodnie temu
To będą wielkie emocje. Wspólnota Małżeństw Katolickich zaprasza na bal japoński w Chicago
-
News Chicago6 dni temu
Bal Japoński Wspólnoty Małżeństw Katolickich już w sobotę rozbawi Chicago
-
News Chicago2 tygodnie temu
Polonia wybiera. Kto dostanie POLONUSA 2022?
-
News Chicago2 tygodnie temu
C3Psnow czy Holy Plow!? Głosujemy na imiona dla pługów śnieżnych do 31 stycznia
-
News Chicago3 tygodnie temu
Chicago głosuje na imiona dla pługów. Wśród propozycji LollaPOWlooza i Plowcasso
-
News Chicago4 tygodnie temu
Pospieszcie się! Świąteczna magia świateł w Lincoln Zoo potrwa do 8 stycznia