Połącz się z nami

News Chicago

Rusza wczesne głosowanie w Chicago. Wybieramy prezydenta, senatorów i sędziów. Zobacz gdzie można oddać swój głos

Opublikowano

dnia

24 października we wszystkich chicagowskich okręgach rozpoczęło się wczesne głosowanie. Amerykańscy obywatele mogą oddać swój głos w wyborach prezydenckich, ale również zagłosować na sędziów, senatorów czy prokuratorów stanowych. Wczesne głosowanie potrwa do 7 listopada.

W Komisji wyborczej w centrum Chicago pracuje polski koordynator Monika Myśliwiec, która na antenie Radia Deon zapraszała całą Polonię do oddania swojego głosu

„Otworzyliśmy wszystkie lokale na terenie miasta Chicago. Mamy po jednym lokalu w każdym okręgu miejskim. Zapraszamy wszystkich wyborców do oddania swojego głosu wcześniej. Przypominam, że wczesne głosownie będzie trwać do 7 listopada. Od poniedziałku do soboty jesteśmy otwarci od godziny 9 rano do 5 po południu. Jesteśmy również otwarci w niedzielę od 10 do 4 po południu”.

Kogo wybrać?

W tych wyborach głos oddajemy nie tylko na prezydenta i wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Wybieramy sędziów, senatora, czy prokuratora

„Głosujemy na urząd senatora Stanów Zjednoczonych, rewidenta stanowego reprezentantów do Kongresu, senatorów stanu, reprezentantów stanu. Będziemy również wybierać komisarzy wydziału gospodarki wodnej na okres sześciu lat jak również na nieukończoną kadencję dwóch lat. Będziemy również wybierać sekretarza sądu okręgowego, prokuratora stanowego. Będzie także do wybrania wielu sędziów sądu okręgowego niższej instancji sądu apelacyjnego. Będzie także wiele nazwisk sędziów, którzy w tej chwili są na stanowisku sędziego i a te nazwiska będziemy głosować tak, czy nie”.

Monika Myśliwiec podkreśla, że wszyscy, którzy nie zarejestrowali się w wyborach mogą to zrobić podczas wczesnego głosowania. Należy jednak spełniać kilka warunków

„Mamy możliwość rejestracji w okresie wczesnego głosowania. Osoby, które będą się rejestrować tego samego dnia muszą oddać swój głos. Od tych osób będzie wymagane przedstawianie dwóch dokumentów tożsamości. Jeden z tych dokumentów musi posiadać adres zamieszkania. Możemy pokazać prawo jazdy, lub stanowy dowód tożsamości. Drugi dowód wystarczy, że będzie to karta kredytowa, czy rachunek za gaz lub prąd”.

Lokale otwarte są od 9 rano do 5 po południu od poniedziałku do soboty.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Flickr.com/ Ellie

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne