Połącz się z nami

News Chicago

Ubezpieczenia Medicare. Jak wybrać najlepszą opcję? Radzi dyrektor United Healthcare Olivier Wasilewski

Opublikowano

dnia

15 października w całych Stanach Zjednoczonych rusza okres otwartego naboru do planów Medicare. Jest to jedynie siedem tygodni, w trakcie których wszystkie osoby, które posiadają ubezpieczenie Medicare lub Medicare Adventage mogą dokonać zmian w swoich planach. Należy zapoznać się z ofertą wszystkich firm ubezpieczeniowych i porównać korzyści płynące z poszczególnych planów.

W studio Radia Deon gościem był Olivier Wasilewski, dyrektor rynków etnicznych firmy United Healhcare, która od dziewięciu lat działa na polonijnym rynku w Chicago. Jak sam mówi różne plany odpowiadają różnym potrzebom klientów – dlatego uważnie należy prześledzić oferty firm ubezpieczeniowych

„Plany powinny być dostosowane indywidualnie. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Kiedy przychodzą do mnie osoby, która są zainteresowane są ubezpieczeniem Medicare, należy dokonać analizy. Zastanowić się, do jakiego lekarza chodzimy, jakie lekarstwa bierzemy, do jakich szpitali będziemy potrzebowali pójść. Na tej podstawie dokonujemy wyboru naszego planu”.

Firma United Healhcare jako jedyna firma medyczna w USA pomaga dokonać tego wyboru w języku polskim. W centrum Chicago funkcjonuje biuro obsługi klienta, gdzie można skorzystać z pomocy profesjonalistów

„United Healthcare jako jedyna firma medyczna w Stanach Zjednoczonych posiada biuro obsługi klienta dla naszych seniorów w języku polskim. Biuro jest zlokalizowane w centrum Chicago. Mamy bogatą ofertę ubezpieczeniową Medicare Adventage i na lekarstwa. W tym roku posiadamy trzy plany i co ciekawe składki na nasze plany spadły w tym roku w porównaniu do roku poprzedniego”.

Nowe centrum

Firma United Healthcare otwiera na bliskich przedmieściach Chicago nowe centrum, w którym będzie można zasięgnąć informacji co do planów Medicare. Na otwarcie zaprasza Olivier Wasilewski

„Jest to centrum ubezpieczeń na zdrowie, skierowane głównie do osób, które kończy 65 rok życia bądź też w najbliższym czasie ukończą 65 lat. Będzie to miejsce do którego można przyjść i zasięgnąć rzetelnej informacji dotyczącej ubezpieczeń Medicare”.

Uroczyste otwarcie centrum ma miejsce w najbliższą sobotę 8 października o godzinie 11 przed południem. Adres: 3410 N. Harlem Ave na północy miasta (skrzyżowanie ulic Roscoe i Harlem Ave)

Aby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń Medicare można skontaktować się bezpośrednio z Olivierem Wasilewskim pod numerem telefonu 773 620 5258

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne