Połącz się z nami

News Chicago

Whole Foods w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Chicago. Czy sklep spożywczy zmieni renomę okolicy?

Opublikowano

dnia

Kolejny sklep sieci Whole Foods otwarto w … najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Chicago. Englewood noszące też miano 77 Dzielnicy pół wieku temu zamieszkiwało 100 tys. rezydentów, dziś nawet nie jedna trzecia tego.

Relacja Sławka Sobczaka

Dwa lata temu na rogu Halsted i 63rd , naprzeciwko Kennedy-King College spalił się ogromny budynek. Na jego miejsce powstało centrum nazwane Englewood Square z delikatesami słynnej sieci o powierzchni 20 tys. stóp kwadratowych.  Obok szykowana jest kawiarnia Starbucks, a to jak wiadomo sygnał w mieście, że zaczyna się w okolicy dziać lepiej.„Zmieniamy tożsamość marki Englewood. Tworzymy nowe miejsce dla inwestycji” – powiedział na uroczystości otwarcia z udziałem samego Rahma Emanuela deweloper Leon Walker.

Burmistrz Chicago po przecięciu wstęgi wszedł do środka i kupił w Whole Foods mleczny koktajl. W rozmowie z telewizją ABC odrzucił krytykę idei powstania luksusowego centrum w środku dzielnicy, w której niemal codziennie dochodzi do strzelanin na ulicach i trup ściele się gęsto. „Gdy firma i lokalne społeczeństwo są skłonni do innego myślenia o sobie, może stać się coś magicznego” – słowa Johna Mackeya prezesa Whole Foods Market tchną otuchą. Tylko czy lokalni gangsterzy też tak myślą?

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Open Grid Scheduler / Grid Engine

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne