Połącz się z nami

News Chicago

Zezwala na rasizm, seksizm i antysemityzm. Washington Post ostro krytykuje politykę Donalda Trumpa

Opublikowano

dnia

Washington Post w piątkowym edytorialu zaatakował Donalda Trumpa i skrajnie prawicowy portal Breitbart o stwarzanie osłony dla „jawnej bigoterii”. – Jednym z najbardziej niepokojących aspektów działania kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych jest legitymizacja dyskursu ekstremistów – czytamy w jednym z najbardziej prestiżowych dzienników na świecie.

Relacja Sławka Sobczaka

„Retoryka zezwalająca na jawny rasizm, seksizm i antysemityzm, nieobecne przez pokolenia – zaczęła się sączyć w polityce wraz z pojawieniem się pana Trumpa i jego najbliższych współpracowników” – to odpowiedź periodyku  na oskarżenia ze strony portalu Breibart, który zaatakował publicystkę Washington Post Anne Applebaum za jej poglądy na temat obecnego rządu w Polsce. Autorem tekstu w portalu należącym do Steve’a Bannona, szefa kampanii wyborczej Trumpa jest Matthew Tyrmand, syn kultowego polskiego pisarza Leopolda Tyrmanda („Zły”).

Amerykański dziennikarz pochodzenia żydowskiego jest absolwentem University of Chicago. Znany jest nad Wisłą z agresywnej promocji kandydatury Donalda Trumpa. Tyrmand za własne pieniądze w Polsce wykupił reklamy filmu szkalującego demokratyczną kandydatkę „Clinton Cash”. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych po ostatnim skandalu zwolniło Tyrmanda ze stanowiska doradcy szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: en.wikipedia.org

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne