Połącz się z nami

News Chicago

„Zostało już naprawdę niewiele”. Janusz Radgowski w drodze do mety po Stanach Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Janusz Radgowski, maratończyk na wózku inwalidzkim od 2 maja przemierza całe Stany Zjednoczone, aby pomóc dwuletniej Zuzi Jędrachowicz z Polski. Jego supermaraton stał się częścią nie tylko rodzinnej miejscowości Płock, ale również Polonii w całych Stanach Zjednoczonych. Od mety dzieli go zaledwie 80 mil. Te ostatnie chwile są dla niego niezwykle ciężkie

podróż Janusza na wózku
[youtube id=”TprCmnx0m68″ width=”620″ height=”360″]

Na antenie Radia Deon Janusz Radgowski przekonywał, że do końca trasy zostało bardzo niewiele. Ale to właśnie teraz maratończyk boi się najbardziej o swoje zdrowie

„Patrząc na całą trasę, to ile jestem w drodze, zostało już niewiele. Ale jak podkreślam, nie nadmuchuje tego balonu, bo zwłaszcza teraz jest bardzo trudno. Trzeba uważać, być skoncentrowanym, żeby nie doszło do wypadku. Mój organizm, nie oszukujmy się, jest wyczerpany”

Podczas pobytu w Waszyngtonie Janusz Radgowski spotkał się z przedstawicielami polskiej ambasady. Jak sam mówi, było to dla niego bardzo wzruszające

„Doszło do spotkania niezwykle uroczystego, ale i ciepłego w duchu polskości. Mieliśmy ten zaszczyt, że przyjął nas pan minister Maciej Pisarski, był konsul generalny i byli pracownicy ambasady. Naprawdę bardzo piękne i wzruszające spotkanie”.

Maratończyk po raz kolejny pozdrowił słuchaczy Radia Deon i całą Polonię, która dopinguje mu w jego zmaganiach

„Proszę jak zawsze, wspierajmy Zuzię Jędrachowicz. Wtedy ten supermaraton, ten mój wysiłek i Bogdana będzie miał po prostu sens. Życzę wszystkiego dobrego, radości i pogody ducha wszystkim”.

Do końca mety Januszowi pozostało jedynie 80 mil. Jego super maraton ma się zakończyć w Lewes w stanie Deleware po ponad czterech miesiącach podróży.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/ Janusz Radgowski

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Popularne