Połącz się z nami

News USA

„Clinton Cash” obiega świat. Czy kontrowersyjny film wpłynie na wyniki wyborów w Stanach Zjenoczonych?

Opublikowano

dnia

 Na ekrany amerykańskich kin wszedł kontrowersyjny dokument „Clinton Cash” w reżyserii M.A Taylora będący adaptacją bestsellera Petera Schweizera pod tym samym tytułem. Film miał premierę na festiwalu w Cannes gdzie zebrał entuzjastyczne recenzje. Produkcja pokazuje chciwość byłego prezydenta Bila Clintona i jego żony Hillary.

Relacja Sławomira Sobczaka

Pokazane są m.in.: kulisy działań Clintonów na Haiti, ich transakcji z afrykańskimi dyktatorami dotyczących koncesji na wydobycie surowców, brania pieniędzy od bliskowschodnich reżimów, m.in. od Arabii Saudyjskiej, relacje z którymi Hillary Clinton nadzorowała jako sekretarz stanu. Z filmu wynika, że Clintonowie brali pieniądze również od powiązanych z Kremlem banków i oligarchów w zamian za zgodę na sprzedaż surowców używanych przy produkcji broni jądrowej.

Termin premiery oczywiście nie został wybrany przypadkowo. W Polsce tytuł kolportuje za własne pieniądze Matthew Tyrmand, syn słynnego pisarza, walczący z Demokratami gdzie się tylko da.

REKLAMA REKLAMA

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: youtube.com

News USA

Nareszcie zima. Ice Castles w Lake Geneva w Wisconsin zapraszają od 4 lutego

Opublikowano

dnia

Autor:

Wysokie jak na styczeń temperatury uniemożliwiły stworzenie zimowej krainy czarów w Lake Geneva w stanie Wisconsin, ale wraz z powrotem mrozów, jedna z najbardziej kultowych atrakcji w okolicy powróci w nadchodzących dniach. Odwiedź cudowny świat Ice Castles!

Lodowe zamki w Lake Geneva zostaną oficjalnie otwarte w sobotę 4 lutego i będą działać przez dwa tygodnie. Popularna atrakcja opóźniła swoje otwarcie w tym roku ze względu na pogodę, o czym pisaliśmy 20 stycznia.

Ice Castles można podziwiać w pięciu miastach w całym kraju. Zimowa atrakcja obejmuje lodowe zjeżdżalnie, labirynty, jaskinie, i wiele więcej.

Profesjonalni rzemieślnicy zbierają i ręcznie układają do 10 000 sopli każdego dnia, aby stworzyć atrakcję na świeżym powietrzu. Cudowny świat z lodu jest oświetlany po zmierzchu za pomocą zmieniających kolor świateł LED.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku wśród atrakcji w Lake Geneva znajdzie się również odświeżony tor z saniami zaprzęgniętymi w konie z nowym oświetleniem oraz mnóstwo zabawnych zimowych postaci, z którymi goście będą mogli się spotkać.

Lodowe zamki znajdują się przy 1221 Geneva National Avenue South w Lake Geneva. Parking w ośrodku Geneva National Resort and Club jest bezpłatny.

Goście są proszeni o odpowiednie zimowe ubranie się, wraz z ciepłymi śniegowcami. Wózki dla dzieci nie mogą się tu poruszać, lepiej wziąć ze sobą sanki. Ice Castles nie zapewnia sanek dla gości.

Ceny biletów wahają się od 25 do 29 dolarów dla dorosłych i od 17 do 22 dolarów dla dzieci do 17 roku życia. Według organizatorów zalecany jest wcześniejszy zakup.

Bilety mogą być dostępne na miejscu, tylko jeśli na dany dzień nie zostaną wcześniej wyprzedane. Poza tym ceny biletów kupowanych na miejscu są wyższe.

Więcej informacji na temat Ice Castles można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Ice Castles
Czytaj dalej

News USA

Kup prawdziwe ghost town w Kolorado. Za 925 tys. USD otrzymasz kawałek historii

Opublikowano

dnia

Autor:

Rozległa posiadłość w odległym, górzystym rejonie Kolorado została wystawiona na sprzedaż wraz ze swoją bogatą historią. Na wyjątkowym 305-akrowym kawałku ziemi w Lake City, niedaleko Telluride, znajduje się kilka zabytkowych budynków górniczych, które są uważane za jedno z najsłynniejszych „ghost town” w Kolorado.

Obszar ten znajduje się na południowym krańcu tak zwanego Colorado Mineral Belt, regionu, który według Colorado Geological Survey zawierał wiele cennych minerałów.

Poszukiwacze przybyli kiedyś ze wszystkich części świata, aby znaleźć swoją fortunę w Górach Skalistych, a region ten produkował większość bogactw mineralnych stanu przez dziesięciolecia – począwszy od końca XIX wieku, podaje agencja stanowa.

Nieruchomość, położona przy TBD County Road 36 i wyceniona na 925 000 USD, obejmuje 31 opatentowanych roszczeń górniczych i łącznie 305,7153 akrów. Podatki od nieruchomości szacuje się na 10 943 USD rocznie.

REKLAMA REKLAMA

W wykazie nieruchomości sugeruje się, że może ona zostać przekształcona w rodzinne miejsce wypoczynku, domek myśliwski, obóz letni lub narciarski lub cokolwiek innego o ile są na to odpowiednie pozwolenia.

Są tu także stawy z bobrami, strumienie i widoki na góry San Juan. Teren jest położony w jednostce myśliwskiej 66 i bardzo blisko jednostki 76, co daje szeroki dostęp do polowań.

 

Źródło: fox32
Foto: Sotheby’s International Realty
Czytaj dalej

News USA

Czy odnajdziesz się w największym na świecie śnieżnym labiryncie? Odwiedź Zakopane i sprawdź!

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli chcesz sprawdzić czy nie zagubisz się i nie utkniesz na zawsze w największym na świecie labiryncie zrobionym ze śniegu odwiedź zimową stolicę Polski – Zakopane. Powinieneś się jednak pospieszyć, bo nie wiadomo, jak długo atrakcja Snowlandii będzie działać. Tutejsi gospodarze mówią, że będzie otwarta, dopóki się nie stopi.

Miłośnicy zimy i łamigłówek mogą wybrać się do Zakopanego, gdzie znajdą największy na świecie śnieżny labirynt.

Labirynt Snowlandia obejmuje 27 000 stóp kwadratowych i około 10 mil oblodzonych ścieżek.

Wykonane z dziesiątek tysięcy bloków lodu  ściany mają dwa metry wysokości, więc trudno je przeskoczyć lub zobaczyć co jest po drugiej stronie.

REKLAMA REKLAMA

W zależności od wyczucia kierunku i umiejętności rozwiązywania problemów, labirynt może zapewnić wiele godzin zimowej zabawy.

Pospiesz się, by go zobaczyć. Zima w Polsce w tym roku także jest kapryśna.

 

Źródło: insideedition
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu