Połącz się z nami

News Chicago

„Mężczyzna” dla wszystkich. Na premierę spektaklu w Chicago zapraszają Mariusz Kotowski i Edyta Luckos

Opublikowano

dnia

14 lipca 2016 roku w The Chicago Dramatists będzie miała miejsce premiera spektaklu „Mężczyzna” opartego na sztuce Gabrieli Zapolskiej. Jest to dramat czterech osób – trzech kobiet uwikłanych w znajomość z jednym mężczyzną. Pierwsza jest jego żoną, druga kochanką, trzecia – jej siostrą.

Gościem Radia Deon byli twórcy przedstawienia. Opowiadali o tym, jak wspaniałą znawczynią ludzkiej psychiki okazała się autorka dramatu – Gabriela Zapolska. Zwrócili uwagę również na to, że sztuka jest fantastycznym studium życia, wyborów i ludzkich charakterów.

Reżyser spektaklu, Mariusz Kotowski, wspominał na antenie Radia Deon dlaczego jego szuka powstała właśnie w Chicago. Jest tu duża ilość Polaków i aktorów oraz osób zajmujących się teatrem i filmem.

„Zacząłem pracować nad tym projektem rok temu i myślałem gdzie go zrobić w Ameryce i doszedłem do wniosku, że najlepszym miejscem będzie Chicago. Jest tu duża ilość Polaków, aktorów i też osób, które zajmują się teatrem oraz filmem. Pierwszy raz miałem podjąć decyzję jakim projektem się zajmę, który mógłby być rozwinięciem naszego życia i być uniwersalnym dla osób, które przyjdą to obejrzeć”.

REKLAMA REKLAMA

Z kolei Edyta Luckos to aktorka grająca jedną z kobiet walczących o tytułowego bohatera. Na antenie Radia Deon opowiadała w jaki sposób kreowała postać Niny w którą się wciela

Mezczyzna„Jest to osoba, która ma jakieś cele w swoim życiu. Ja na szczęście nigdy nie byłam w takiej sytuacji, że musiałam walczyć o swojego męża. Moja bohaterka jest zupełnie inną osobą niż ja. Musiałam ją znaleźć, musiałam że tak powiem dać jej życie. Im bardziej czytałam scenariusz, analizowałam tą rolę, to wtedy ta krew w moich żyłach zaczynała być krwią Niny, postaci, którą gram”.

Reżyser Mariusz Kotowski podkreśla, jak ogromnym wyzwaniem dla wszystkich aktorów jest udział w spektaklu „Mężczyzna”. Wyraził on nadzieję, że ich zaangażowanie i praca zostaną dostrzeżone i docenione przez publiczność.

„To było bardzo duże wyzwanie, którego oni się podjęli. Na koniec wystąpią oni jednak w profesjonalnej produkcji i są aktorami. Jest to wielkie osiągnięcie dla aktora, który pracuje, przygotowuje się, wykonuje bardzo wiele różnych ćwiczeń aby stworzyć charakter. Później ma tą nagrodę, że może wystąpić przed publicznością i zaprezentować coś przed publicznością czego nie było nigdy wcześniej. To jest dla nich wielkie wyzwanie, być może coś innego, niż wyobrażali sobie, że stworzą, ale myślę, że to będzie wielki sukces. Ponadto mam nadzieję publiczność to doceni”.

Premiera odbędzie się w czwartek 14 lipca w The Chicago Dramatists pod adresem 1105 W Chicago Ave. Bilety na stronie internetowej www.bilety.com

Na spektakl zaprasza Polonijny Projekt Teatralny „Gabriela Zapolska w Chicago”. Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Szczegóły pod poniższym linkiem

https://www.facebook.com/events/1739752682974176/

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu