Połącz się z nami

Newsroom

Strzelanina pod polskim kościołem św. Fardynanda w Chicago. Kule latały w biały dzień i cud, że nikt nie zginął

Opublikowano

dnia

W poniedziałek była za 10 minut trzecia po południu, kiedy rozległy się cztery potężne strzały w okolicy polskiej plebanii kościoła świętego Ferdynanda w Chicago. „Jak usłyszałem pisk opon, to szybko wybiegłem. Z przerażeniem  zobaczyłem co się stało. To jest nie do pomyślenia” – powiedział tuż po strzelaninie jeden z nielicznych świadków zdarzenia – Norbert Garczyński. W strzelaninie ucierpiał samochód Polki, która tutaj mieszka. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

„Widziałem pędzący pod prąd ciemny samochód prawdopodobnie była to Toyota Corolla. Jechał ulicą Marmora z północy na południe, a inny samochód przed nim uciekał. Między nimi doszło do wymiany ognia.” – powiedział Norbert Garczyński.

Wyglądało to jak porachunki chicagowskich gangów, bo w tej okolicy nikt nie strzela, a tym bardziej w biały dzień. Na szczęście na linii ognia nikogo nie było. W strzelaninie ucierpiał samochód – Honda Civic – Polki, która mieszka na przeciwko kościoła. Jeden z pocisków utknął w masce samochodu. W sumie policja zabezpieczyła cztery łuski. Inny świadek wydarzenia również słyszał strzały, ale widział ciemny duży samochód typu SUV. Akcja działa się tak szybko, że nie wie dokładnie w którą ulicę przestępcy skręcili.25207746234_6503ce2e17_h-2 (1)

Błyskawicznie na miejscu zdarzenia przyjechała policja. „W tej okolicy nigdy nie dochodziło do podobnych sytuacji. Był względny spokój i cisza.” – powiedział jeden ze świadków strzelaniny Norbert Garczyński.

REKLAMA REKLAMA

W miniony weekand doszło do policyjnego zmasowanego ataku na środowiska kryminalne w Chicago. Przez dwa dni zatrzymano 140 osób. Większość to dobrze znani organom ścigania członkowie gangów. W czasie zatrzymań oficerowie skonfiskowali narkotyki o łącznej wartości 45 tysięcy dolarów oraz 23 sztuki broni palnej.

Sławomir Budzik
sbudzik@radioeon.com

źródło: inf. własna
foto: Radio DEON

 

 

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej

News Chicago

Msza Św. z okazji 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Opublikowano

dnia

Autor:

13-go grudnia 2022 roku przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Komunikat Koła Solidarność Chicago:

Z okazji tej smutnej rocznicy, z inicjatywy Koła Solidarność w Chicago będzie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski oraz wszystkich, którzy stracili życie w jej obronie.

Msza Św. w wyżej wymienionych intencjach zostanie odprawiona w kościele Św. Trójcy pod adresem 1118 N. Noble St. Chicago IL 606-42, 11 grudnia w niedzielę o godzinie 10.00AM.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie instytucje, organizacje, młodzież oraz całą Polonię. Po dodatkowe informacje prosimy dzwonić: 708 254 2355.

REKLAMA REKLAMA

W imieniu zarządu Koła Solidarność w Chicago

Bogdan Strumiński

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Lista kandydatów na stanowisko burmistrza Chicago w wyborach 28 lutego

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Rady Wyborczej Chicago z listą kandydatów startujących na stanowisko burmistrza Chicago w przyszłym roku, przesłała dyrektor Komisji Wyborczej d/s Polonii, Monika Myśliwiec-Gałuszka.

Wiadomość od Maxa Bevera, Dyrektora ds. Informacji Publicznej, z poniedziałku, 28 listopada:

„W załączniku znajduje się końcowa lista kandydatów, którzy zgłosili się do głosowania w wyborach samorządowych w Chicago 28 lutego 2023 r.

Potwierdzam, że nie zgłosili się dzisiaj żadni dodatkowi kandydaci z 14. Okręgu.

REKLAMA REKLAMA

Ponieważ kandydat Garcia był jedynym kandydatem na burmistrza, który złożył dziś wniosek między 4:00PM a 5:00PM, ma pojawić się jako ostatni na karcie do głosowania w tym wyścigu.

Dostęp do raportu oraz wszystkich dodatkowych harmonogramów i ogłoszeń publicznych można uzyskać tutaj:

https://www.chicagoelections.gov/en/petition-filing-and-objection-information.html „

Max Bever (he/his)

Director of Public Information

Chicago Board of Elections

773.782.0971 (cell)

312.269.7857 (office)

mbever@chicagoelections.gov

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu