Połącz się z nami

News Chicago

Estetycznie, smacznie i zdrowo. Trzecia rocznica otwarcia delikatesów Montrose Food Mart and Deli w Chicago

Opublikowano

dnia

Delikatesy Montrose Deli, Haliny i Stanisława Urbaników istnieją w Chicago już ponad 20 lat. Najnowszy ze sklepów, „Montrose Food Mart and Deli” przy 6601 W. Irving Park służy Polonii już trzeci rok. Z tej okazji każda z osób, które w sobotę odwiedziły sklep została zaproszona na degustację różnego rodzaju smakołyków. Przez cały tydzień obowiązywały niezwykle atrakcyjne ceny.

Klientów częstowano faszerowanym łososiem, nadziewanymi małżami, krewetkami, roladą z serem i łososiem, najróżniejszymi sałatkami, smakowitymi wyrobami garmażeryjnymi, wędlinami i nie mniej smacznym pieczywem. Praktycznie od godziny dziesiątej rano do godzin popołudniowych przy pięknym kredensie w kształcie góralskiej chatki, na którym były wystawione smakołyki, przewijały się setki osób, żeby spróbować potraw i porozmawiać z właścicielką Haliną Urbaniak, która wraz z gronem współpracowniczek serwowała wystawione do degustacji pyszności.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-montrose-45-minuty” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Na jednym stole mamy chleby i ryby, na góralskim bufecie serwujemy kiełbasy, moskole, oscypki, bryndze i inne góralskie smakołyki, a na trzecim są różne mięsa, galaretki, rolady – zapraszała ubrana w strój regionalny Patrycja Urbaniak, córka właścicieli.

REKLAMA REKLAMA

Wśród licznych opinii klientów, którzy tego dnia przyszli na zakupy i degustację, wszystkie były pełne pochwał i zachwytu – Bardzo często robimy tutaj zakupy. Zarówno ceny, jak i jakość oferowanych towarów, ich estetyka, a także personel zasługują na najwyższe noty. Przychodzimy na zakupy całą rodziną. Bardzo często kupuję tutaj domowe obiady. Kucharze bardzo smacznie gotują, nie wspominając o cenie, bo gdzie można zjeść obfity i smaczny obiad za niecałe cztery dolary – powiedziała pani Halina, która na zakupy wybrała się z mężem Henrykiem.

Galeria zdjęć

Odwiedzając stoisko można było poznać tajemnice góralskiej kuchni. O tym jak przed laty wypiekano moskole opowiedziała naszemu radiu pani Teresa z Zakopanego. – Myśmy w Polsce piekli na blachach ułożonych na piecu kaflowym. Mama moja robiła ciasto. Gotowała ziemniaki, dodawała jajka, trochę mąki. Z tego ciasta formowała małe placuszki i wrzucała na blachę. Moskole je się ze smalcem, bryndzą, masłem. Wspaniałe jedzenie – zachwalała rozmówczyni.

Dla Ireny Majcher robienie zakupów w tych delikatesach, to prawdziwa przyjemność. Jej zdaniem produkty i potrawy oferowane klientom są bardzo smaczne. Personel jest miły. Podobną opinię miała pani Maria, która od lat przychodzi na tygodniowe zakupy oraz dziesiątki innych osób. Właściciele dziękowali za zaufanie i robienie zakupów zarówno w tej placówce, jak i w sklepie przy 5411 W. Montrose.

Zbliżają się święta, warto więc zapamiętać ten adres 6601 W. Irving Park Rd. w Chicago i odwiedzić delikatesy „Montrose Food Mart and Deli”, w których obok szerokiego asortymentu smacznych produktów można kupić smakowity i obfity obiad za niecałe 4 dolary, a w każdą środę seniorzy otrzymują 15 procent zniżki. Tutaj można zamówić dania na różne okazje, a unikatowy kredens w kształcie góralskiej chaty, może być ozdobą każdego przyjęcia weselnego lub rodzinnego. Przy zakupie jedzenia istnieje opcja jego wypożyczenia.

Andrzej Baraniak/NEWSRP
abaraniak@radiodeon.com

Źródło: Inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Więcej zdjęć na stronie:
www.newsrp.smugmug.com

News Chicago

Ponad 200 kierowców już boleśnie odczuło zakaz parkowania w Chicago, który rozpoczął się 1 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Pierwszy grudniowy poranek okazał się dla wielu w Chicago kosztowny. Ponad 200 samochodów zostało odholowanych ze strefy zimowego zakazu parkowania w mieście.

Samochody zostały odholowane do miejskiego parkingu przy 701 N. Sacrament Blvd. oraz po południowej stronie przy 103rd & Doty Avenue.

Lawety zatrzymały pojazdy na parkingu samochodowym na West Side, już kilka minut po wejściu w życie miejskiego zakazu parkowania.

Zakaz jest egzekwowany na 107 milach ulic od 1 grudnia do 1 kwietnia od 3.00AM do 7.00 rano, niezależnie od opadów śniegu. Urzędnicy miejscy twierdzą, że zakaz umożliwia dostęp do pojazdów uprzywilejowanych, a także do ciężarówek z solą i pługów, gdy pada śnieg.

REKLAMA REKLAMA

Mimo zapowiedzi i ostrzeżeń każdego roku miasto łapie dziesiątki kierowców z Chicago na złamaniu zakazu.

Naruszenie może kosztować 150 USD za holowanie, 60 USD za mandat i 25 USD za dzień przechowywania auta na miejskich parkingu. Ponadto właściciel samochodu musi zapłacić za zaległe mandaty by odzyskać swój pojazd.

Urzędnicy miejscy twierdzą, że Departament Ulic i Urządzeń Sanitarnych odholował 1 grudnia 242 samochody.

Jimmy Aiyouso zaparkował swój samochód na Division Street tylko na godzinę, a kiedy wrócił do samochodu, już go nie było.

Powiedział, że oznakowanie było mylące, a kłopot ze znalezieniem samochodu, wynajęciem Ubera, który zawiózł go do funta samochodowego, a następnie uiszczeniem opłat, był bolesny.

Inny kierowca powiedział, że zaparkował na Clark Street w Rogers Park i nie było żadnych znaków ostrzegających o zakazie.

„W ogóle nie powinien był być holowany. Zasadniczo mój samochód został skradziony przez miasto i teraz muszę za niego zapłacić” – powiedział rozżalony kierowca.

 

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

W Buffalo Grove zginęła cała rodzina, dziewczynki miały 4 i 6 lat. Matka starała się o rozwód i ochronę

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek, kilkanaście godzin po dokonaniu przerażającego odkrycia urzędnicy ujawnili nowe informacje na temat osób znalezionych martwych w domu w Buffalo Grove po „incydencie domowym”. W zabójstwie zginęła cała rodzina. „System zawiódł” – powiedzieli sąsiedzi, wiedząc, że kobieta była wcześniej ofiarą gróźb i przemocy domowej.

Ofiary zostały zidentyfikowane jako:

  • Andriej Kislak, 39 lat
  • Wiera Kislak, 36 lat
  • Vivian Kisliak, 6 lat
  • Amilia Kisliak, 4 lata
  • Lilia Kislak, 67 lat

W domu zostało również znalezione martwe zwierzę, poinformowała policja podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Koroner powiatu Lake, Jennifer Banek, poinformowała, że ​​sekcja zwłok wykazała, że ​​cztery z pięciu osób zmarło w wyniku obrażeń dokonanych ostrym narzędziem. Sekcja zwłok piątej osoby miała zakończyć się w czwartek po południu.

REKLAMA REKLAMA

Sąsiedzi wspomnieli o konfliktach w rodzinie, które poprzedziły zabójstwa w Buffalo Grove. Dochodzenie trwa a policja podała niewiele szczegółów na temat tego, co wydarzyło się w domu.

Według władz, policja została wezwana do domu około godziny 11:12 w środę do domu przy 2800 Acacia Terrace w celu sprawdzenia stanu dorosłej kobiety. Policja ujawniła później, że jej współpracownik zadzwonił z tą prośbą.

Kiedy dotarli na miejsce, nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim przebywającym w domu. Urzędnicy twierdzą, że po uznaniu za konieczne wtargnięcia do rezydencji, przeszukanie domu ujawniło pięć zmarłych osób.

Policja twierdzi, że wstępne dochodzenie wykazało, że incydent miał charakter domowy i nie było ciągłego zagrożenia dla społeczeństwa. Andriej Kislak był notowany wcześniej za przemoc domową

W zeznaniu pod przysięgą Wiera powiedziała, że ​​jej mąż groził, że ją zabije i oszpeci, a w pewnym momencie ukrył dzieci.

Z akt wynika, że ​​Andrei został aresztowany we wrześniu za naruszenie nakazu ochrony, kiedy rzekomo wszedł do domu, gdy była tam jego żona. Został uwolniony w październiku po wpłaceniu 10% z 5000 dolarów kaucji.

Sąsiedzi powiedzieli, że Wiera rozmawiała z nimi o kłopotach rodziny i złożyła pozew o rozwód. Andriej pomieszkiwał w różnych miejscach, z rodziną mieszkała jego matka, teściowa Wiery, Lilia.

„Wygląda na to, że system w jakiś sposób ją zawiódł, ponieważ wiem, że była w sądzie” – powiedział Baron Harmon, sąsiad, który każdego ranka widywał dzieci na dworze. „Wiem, że złożyła o nakaz ochrony”.

„Wiedziałem, że coś jest nie tak, kiedy nie zobaczyłem ich rano i pomyślałem, (…) że jest zimniej, że mają podwózkę do szkoły czy coś” – powiedział Harmon. „To naprawdę smutne”.

Dystrykt 96 w Buffalo Grove potwierdził, że jedno z dzieci było uczniem szkoły podstawowej Ivy Hall, a dwoje znalezionych martwych dzieci było rodzeństwem.

„Obie dziewczynki były znane jako szczęśliwe i radosne dzieci”

– napisała w liście do rodzin nadinspektor D96 Kathryn Sheridan. „Nasze serca są z wszystkimi, którzy ich znali”.

 

 

Źródło: nbc, abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj zaczynamy wyjątkowe rekolekcje adwentowe w Lombard. Ks. Mirosław Maliński zaprasza każdego!

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatnią niedzielę rozpoczęliśmy Adwent. Specjalne rekolekcje na ten czas wygłasza w Chicago ks. Mirosław Maliński, znany także jako „Malina” – autor wielu książek i audiobooków, duszpasterz akademicki z Wrocławia prowadzący Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Maciejówka, założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby.pl.

Pierwsza seria spotkań rekolekcyjnych już się odbyła w dniach 27 – 30 listopada w Kościele Św. Konstancji w Chicago.

Natomiast dzisiaj wieczorem rozpoczną się rekolekcje w Kościele Miłosierdzia Bożego i Kings Hall w Lombard. Będą tu prowadzone osobne spotkania dla młodzieży, kobiet i mężczyzn w trzech salach bankietowych.

Jak mówi ks. Maliński, w Adwencie powinniśmy „dołożyć do naszego pieca duchowego”. Sam na tych rekolekcjach będzie poruszał temat małżeństwa, rodziny oraz związków niesakramentalnych, mówiąc o poszukiwaniu szczęścia.

REKLAMA REKLAMA

W rekolekcjach wezmą udział także inni goście z Polski, zaproszeni przez grupę JP2:

Rafał Porzeziński, współtwórca i prowadzący bardzo popularnego w Polsce programu „Ocaleni”, przytoczy przykłady osób, które znajdowały się na dnie ale mimo wszystko potrafiły zobaczyć wyjście z ciężkiej sytuacji, odbić się i wygrać swoje życie.

Grzegorz Górny, dziennikarz i autor książek, wskaże na znane objawienia, wyjaśniając, że wiara i wiedza są komplementarne.

Modest Amaro, były słynny kucharz – celebryta opowie o swojej przemianie.

Rafał Kawalec z grupy JP2 zapowiada, że wisienką na torcie będzie spotkanie z rodziną słynnego w Polsce kucharza – Modesta Amaro, zdobywcy dwóch gwiazdek Michelin, pierwszego takiego wyróżnienia dla Polski.

Modest Amaro był prawdziwym celebrytą ale postanowił zmienić swoje życie.

Spotkania w sobotę 3 grudnia zajmą cały dzień. „To jedyny taki dzień w roku, specjalny, z naszymi wyjątkowymi gośćmi z Polski” – zaznacza Rafał Kawalec.

Obejmuje zarówno obszary pogłębiania swojej wiedzy jak i duchowości. A zakończy się Mszą św. i Adoracją Najświętszego Sakramentu, czyli wspólnym spotkaniem z żywym Bogiem.

Spotkania są przeznaczone dla każdego, nie tylko dla osób wierzących.

Rekolekcje skierowane do młodych ludzi, przeznaczone są dla osób od 13-14 roku życia do 25 lat. Spotkania dla kobiet i mężczyzn niekoniecznie są przeznaczone dla małżeństw. Wszyscy są zaproszeni, także osoby samotne i po przejściach.

„To spotkania w 3 wymiarach: z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem” – mówi Rafał Kawalec.

Ks. Maliński ma zaufanie do młodych osób, które poszukują swojego miejsca i szczęścia na Ziemi. Po takim spotkaniu mogą oni wejść w nową jakość, także dotyczącą budowania więzi z innymi ludźmi.

Wszyscy potrzebujemy dobrych i trwałych relacji, zbudowania w przyszłości szczęśliwej rodziny. To jedna z najważniejszych kwestii i możliwa do wykonania, podkreśla „Malina”.

Więcej szczegółowych informacji na temat planowanych rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej grupy JP2.

Spotkania na zachodzie Chicago, w Lombard w dniach 2-4 grudnia, wymagają rejestracji, ponieważ rezerwowane są sale bankietowe i obiad. Koszt posiłku dla młodzieży to 20 dolarów, 40 dolarów dla osób powyżej 25 roku życia.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na www.jp2group.com. Można także kontaktować się pod numerem telefonu 773 340 31 35.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Grupa JP2
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu