Połącz się z nami

News Chicago

Filip Frąckowiak nie wchodzi do Sejmu. „Dziękuje za oddane głosy. Daje to nadzieje na służenie Polsce i Polakom”

Opublikowano

dnia

Wybory parlamentarne w Polsce już za nami. Jednym z kandydatów na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości był Filip Frąckowiak, który wielokrotnie przebywał w Chicago, aby zdobywać wyborców. Radny Warszawy nie uzyskał mandatu, jednak jak sam podkreśla wciąż będzie kontynuował swoją pracę.

Dziesiąte miejsce nie dało mandatu poselskiego. Z listy weszło ośmiu posłów. W telefonicznej rozmowie z Radiem Deon Filip Frąckowiak podkreśla jednak, że daje to ogromne nadzieje na możliwość służenia Polsce w przyszłości.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/filip-01″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Właściwie, to jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuje za te głosy oddane na mnie. To rzeczywiście jest miejsce, które nie daje wejścia do Sejmu, ale pozostawia ogromne nadzieje służenia Polsce i Polakom na przyszłość”.

REKLAMA REKLAMA

Filip Frąckowiak nie zaprzestaje zmagań. Jak sam podkreśla dalej będzie walczył z pozostałościami po komuniźmie

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/filip-02″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Dalej będę realizować postulaty. Izba Pamięci Ryszarda Kuklińskiego będzie rozwijana. Dalej będę walczyć z pozostałościami po komuniźmie w Polsce oraz o odbudowę obrony cywilnej Polski” – mówił na antenie Radia Deon Filip Frąckowiak.

Radny Warszawy zaznacza również jak ważne jest to, że do Sejmu nie dostali się dawni komuniści

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/filip-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„To, że w Sejmie nie ma dawnych komunistów jest wspaniałą wiadomością. To, że nie ma sitwy PSL-owskiej, tego układu, to także bardzo dobrze. Tam są pozostałości, jakieś szczątki, być może uda się to zagospodarować dlatego, że PSL nie będzie mógł nawet stworzyć klubu parlamentarnego”.

Dzięki głosom Polonii w Stanach Zjednoczonych posłem ósmej kadencji została Małgorzata Wypych, która także zabiegała o głosy Polonii.

Rafał muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Fuzja przedsiębiorstw kolejowych o wartości 31 mld dolarów znacznie zwiększy ruch kolejowy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Kontrowersyjna fuzja Canadian Pacific Railway i Kansas City Southern o wartości 31 miliardów dolarów niepokoi ustawodawców w Illinois. Senator stanu Dick Durbin był we wtorek w Schaumburgu, wypowiadając się na temat propozycji.

Połączenie przewoźników może dodać do 14 pociągów towarowych dziennie do linii Metra Milwaukee, która biegnie z Elgin do Bensenville.

Planowana umowa jest w trakcie przeglądu przez amerykańską Surface Transportation Board.

Przeciwnicy wyrazili obawy dotyczące zanieczyszczenia hałasem i wpływem na środowisko.

Mówią też, że bardzo długie pociągi będą blokować ruch i blokować przejazdy.

REKLAMA REKLAMA

Durbin powiedział, że istnieją obawy, w jaki sposób kursowanie tak wielu nowych pociągów zwiększy ruch kolejowy i jak wpłynie na różne dzielnice. Choć nie jest przeciwny fuzji, uważa, że należy przeprowadzić więcej badań jej wpływu.

„Chcemy zobaczyć oświadczenie, które naprawdę dociera do obszaru Chicagoland i mierzy wpływ na życie w tym obszarze. I tak naprawdę nie mówimy, że nie można przeprowadzić tej fuzji.”– powiedział Durbin.

„​​Możliwe, że budowa niektórych obiektów kolejowych na zachód od obszar metropolitalny rozwiąże problemy. Jesteśmy gotowi do współpracy z Canadian Pacyfic i innymi liniami kolejowymi, aby to zrobić”.

Jeśli fuzja się uda, linia kolejowa bezpośrednio połączy Kanadę z Meksykiem.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Znaleźliście tą jedyną, najwspanialszą choinkę dla Chicago? Zgłoszenia kandydatek tylko do jutra

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jak co roku poszukuje „idealnej” choinki, która będzie ozdobą Parku Millennium przez cały sezon świąteczny, lśniąc tysiącami światełek w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street.

Nominacje ma oficjalne bożonarodzeniowe drzewko miasta zostały otwarte 18 września, a mieszkańcy Chicago mogą przesyłać swoje propozycje na adres dcase@cityofchicago.org do 7 października.

Drzewko kandydujące na miejską choinkę musi spełniać kilka warunków; mieć co najmniej 45 stóp wysokości i rosnąć się w odległości mniejszej niż 50 mil od pętli.

Władze miasta stwierdziły również, że preferują mocne świerki norweskie lub jodły, sosny nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia powinny również zawierać następujące informacje:

REKLAMA REKLAMA
  • Imię i nazwisko właściciela, adres, telefon i adres e-mail
  • Krótki opis, dlaczego choinka powinna być oficjalną choinką Chicago, w tym wszelkie specjalne informacje na temat choinki
  • Co najmniej dwie fotografie drzewa, w tym zbliżenie i szerokie ujęcie

Jeden iglasty zwycięzca stanie się centralnym punktem Wietrznego Miasta i zabłyśnie światełkami 18 listopada. Drzewko pozostanie oświetlone do 8 stycznia.

To długoletnia bożonarodzeniowa tradycja Chicago. Tegoroczne drzewko będzie 109. choinką miasta.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nie chciałem umrzeć. Chciałem pobiec w maratonie. Biegacz pochodzący z Chicago pokonał raka i startuje w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

U Angelo Ciardella, pochodzącego z Chicago mieszkańca Orlando, zdiagnozowano raka głowy i szyi/krtani stopnia czwartego. Mężczyzna przeszedł osiem rund chemii i 35 cykli naświetlania. A w tą niedzielę pobiegnie w chicagowskim maratonie.

Każdy, kto chce pokonać morderczą trasę 26,2 mil, musi być twardy i dobrze wysportowany, ale Angelo Ciardella uważa, że ​​jego kluczem do sukcesu jest to, że jest taki uparty.

„Podczas leczenia myślałem, że po pierwsze nie umrę. Jestem zbyt uparty” – powiedział Angelo Ciardella.

Mężczyzna zaczął biegać ponownie rok temu, po zakończeniu leczenia. Powiedział swoim onkologom, że ma niezły cel:

Zamierzał wrócić do miasta, w którym się urodził i pobiec w Bank of America Chicago Marathon.

„Aby pokazać, że mogę pokonać raka, a także pokazać ludziom, że diagnoza raka czwartego stopnia nie jest wyrokiem śmierci” – powiedział Ciardella.

REKLAMA REKLAMA

Jego onkolog twierdzi, że podczas wyczerpującego leczenia w szczytowym momencie pandemii taka postawa była kluczowa.

„Wchodzisz z dobrym nastawieniem. I nadzieją i determinacją. Naprawdę lepiej radzisz sobie z leczeniem i znacznie lepiej z wyzdrowieniem” – mówi dr Michael Herman.

Biegnąc, Ciardella będzie myślał o swojej rodzinie i przyjaciołach, którzy pomogli mu przetrwać.

Ale robi to dla wszystkich pacjentów z rakiem.

„W tym czasie mogą być w swoich najciemniejszych chwilach, ale zaledwie rok lub dwa później mogą biegać lub chodzić i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś” – powiedział dr Herman.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu