Połącz się z nami

News Chicago

Akcja charytatywna w Muzeum Polskim w Ameryce. „Sztuka dla Serca” artystów nie tylko z Chicago

Opublikowano

dnia

W Muzeum Polskim w Chicago trwa tygodniowa impreza „Sztuka dla serca”. W piątej edycji wystawy wymyślonej przez grupę młodych wolontariuszy związanych z Muzeum Polskim oraz członków Młodzieżowej Rady Dyrektorów Fundacji Dar Serca uczestniczy 15 artystów. Prezentowane prace można nabywać. Część dochodu ze sprzedaży prac oraz wpływy z trzech imprez towarzyszących temu wydarzeniu zasilą konta muzeum oraz fundacji.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-sztuka-dla-serca-5-minut” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

5 lat temu zaczynali bardzo skromnie. Zarobili po 1500 dolarów. W minionym roku dochód wyniósł już po 8 tysięcy. Jubileuszowa edycja „Sztuki dla serca” zapowiada się jeszcze bardziej udanie. Ale nie tylko o pieniądze tu chodzi.

Galeria zdjęć

„Jesteśmy już tutaj piąty rok. Cały czas wystawa cieszy się wielka popularnością. W minioną sobotę mieliśmy uroczyste otwarcie. Przyszło ponad 250 gości. Mamy coraz więcej artystów zainteresowanych wystawianiem swoich prac” – powiedziała przewodnicząca Rady Młodych Dyrektorów Fundacji Dar Serca, a zarazem współorganizatorka wystawy, Anna Krupka.

O wyborze artystów, którzy mają okazję pokazać swoją twórczość, decyduje specjalne jury. W tym roku zasiedli w nim Fletcher Hayes i Kim Laurel. Jednym z malarzy, którego prace zostały zakwalifikowane do wystawy jest Dariusz Łabuzek, artysta, którego prace od trzech lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców.  O swoim malarstwie mówi, że jest figuratywne i sprowadza się do zabawy kolorem.

Obok wernisażu i spotkania z twórcami, które odbyło się w miniona sobotę, w ramach wystawy w środę zorganizowane zostało spotkanie „networkingowe”  oraz wieczór singli, który odbędzie się w najbliższy piątek.

Andrzej Baraniak
abaraniak@gmail.com

Źródło: Inf. własna
Zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Więcej zdjęć na stronie:
www.newsrp.smugmug.com

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Popularne