Połącz się z nami

News Chicago

Daniel Nowosielski próbuje uratować życie bratu. Potrzeba setki tysięcy dolarów. Rodzina szuka pomocy wśród chicagowskiej Polonii

Opublikowano

dnia

Kamil Nowosielski jeszcze do niedawna prowadził normalne życie. Miał pracę, sukcesy w sporcie oraz właśnie rozpoczynał studia. Wszystko jednak legło w gruzach w maju 2012 roku, kiedy wykryto u niego złośliwego nowotwora mózgu. Pojawiła sie jednak szansa.

Gościem w studio Radia Deon był Daniel Nowosielski, który od kilku lat walczy o przywrócenie zdrowia swojemu bratu. Szuka pomocy nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Stanach Zjednoczonych.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/daniel-01″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Zaczęliśmy jeździć po Europie, szukać ratunku Berlin, Bruksela, gdzie się da po prostu. Z czasem jak się zorientowaliśmy, że to bardzo poważna sprawa, znaleźliśmy klinikę w Houston, która zaproponowała nam pomoc. Oczywiście powiedzieli, że nie wiadomo jak to się zakończy, ale podejmą się leczenia. I to był strzał w dziesiątkę”

Leczenie w amerykańskiej klinice w Houston jest bardzo drogie, bo to terapia genowa.  Jak podkreśla Daniel Nowosielski koszty leczenia to tysiące dolarów

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/daniel-02″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Cały koszt leczenia wynosi 300 tysięcy dolarów. Może być jednak wyższy nawet 360 tysięcy dolarów za roczną kurację. Obecnie płacimy pięć tysięcy dolarów. To są tańsze leki, na które po prostu jest nas stać.” – mówi Daniel Nowosielski.

Bracia od kilku tygodni przebywają w Chicago. Tutaj poszukują wsparcia finansowego od Polonii.

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/daniel-03″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Na razie po prostu raczkujemy, pytamy ludzi gdzie możemy szukać pomocy. Zrodził się nawet pomysł, aby zorganizować jakiś koncert charytatywny. Teraz staramy się też sami zwracać się do ludzi, do firm, do organizacji polonijnych, do fundacji o wsparcie. Jeździmy, piszemy, odwiedzamy ludzi opowiadając naszą historię.” – dodaje Nowosielski.

W maju 2012 roku u Kamila Nowosielskiego wykryto złośliwego nowotwora mózgu – glejaka (oligoastrocytoma WHO grade II). W czerwcu 2012 przeszedł on pierwszą operację, która jak się teraz okazało niewiele pomogła – w niedługim czasie nastąpił nawrót choroby ze wzmożoną siłą. W lutym 2013 roku odbyła się druga, niezwykle ciężka operacja.858304_426625334096431_990007203_o-2 (1)

Standardowe leczenie w przypadku Kamila nie daje mu większej szansy na życie. Guz jest już nieoperacyjny. Dużą i jedyną szansę na wyleczenie daje terapia genowa w Houston w USA. W klinice Kamil został zakwalifikowany na pełne leczenie.

Każdy kto chciałby pomóc proszony jest o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 832-277-3942

Facebook: https://www.facebook.com/PomagamyKamilowi

Pomoc przez portal GoFundMe: http://www.gofundme.com/3k6p8rd3kds

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

sierpień 2015
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu