Połącz się z nami

News Chicago

W Chicago rozpoczął się Drugi Polonijny Kongres Rodziny. List gratulacyjny od arcybiskupa Blase Cupicha

Opublikowano

dnia

W miniony weekend w Chicago pod patronatem tamtejszego metropolity abp. Blase Cupicha rozpoczął się II Polonijny Kongres Rodziny. Jego hasło brzmi: „Oblicza miłości – rodzice. Wszyscy jesteśmy wezwani do miłości i wychowania”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Silna Rodzina, działająca pod opieką polskich jezuitów w Chicago. Spotkania prowadzone w języku polskim i angielskim odbywają się w licznych parafiach Chicago Kongres zakończy się w niedzielę 15 lutego.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-ii-kongres” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Rola, jaką pełnią rodzice w życiu swoich dzieci, jest sprawą najwyższej wagi, gdyż to rodzice wychowują dzieci w wierze i kierują je na drogi zdrowej samodzielności” – napisał abp Blase Cupich w liście do uczestników kongresu.

REKLAMA REKLAMA

Galeria zdjęć

Eucharystii otwierającej wydarzenie przewodniczył biskup polonijny Andrzej Wypych. W różnorodnym programie kongresu można znaleźć wykłady teologiczne, sympozjum, konferencje duszpasterskie, spotkania z lekarzem, psychologiem, a nawet koncerty. Wśród gości zaproszonych z Polski do Chicago przyjechali: krajowy duszpasterz powołań ks. Marek Dziewiecki, profesor teologii moralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Marian Pokrywka i świecki duszpasterz małżeństw Jacek Pulikowski.List abp Cupich

O tym, że jedną z przyczyn kryzysów małżeńskich są zawiedzione nadzieje i brak umiejętności trwania, mówił ks. Paweł Bandurski w konferencji inauguracyjnej. Prowincjał księży chrystusowców w Ameryce Północnej porównał współczesnych małżonków do apostołów uciekających z miejsca ukrzyżowania Jezusa, ich największej miłości życia. Organizatorzy przewidują, że w kongresie weźmie udział kilka tysięcy osób.

Źródło: KAI/RV
Foto: Fundacja Silna Rodzina

News Chicago

Mężczyźni są z Marsa – Kobiety z Wenus. Super komedia na Walentynki w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Off-broadwayowska przebojowa komedia „Mężczyźni są z Marsa – Kobiety z Wenus” to jednoosobowa fuzja teatru i stand-upu. Lekka sztuka teatralna jest oparta na bestsellerowej książce ostatniej dekady, autorstwa Johna Graya. W Chicago będzie wystawiana tylko przez 6 dni, 14-19 lutego.

Tematyka komedii obejmuje wszystko co dotyczy dwojga zakochanych ludzi, od randek i zawarcia małżeństwa, po sypialnię.

Dynamiczna sztuka przeznaczona jest zdecydowanie dla dorosłych, ale autorzy zapewniają, że publiczność będzie się śmiać i chichotać jak małe dzieci. Pary będące na widowni na pewno zobaczą tu niejedną sytuację z własnej historii.

„Mężczyźni są z Marsa – Kobiety z Wenus” to świetny przepis na wieczorną randkę: odrobina opowieści zmieszana z komedią i odrobiną mądrości z książki. To będzie pyszny wieczór pełen atrakcji.

REKLAMA REKLAMA

W sztuce gra pochodzący z Pittsburgha w Pensylwanii Amadeo Fusca, który w 2013 roku wygrał legendarny Friars Club „So You Think You Can Roast?” pokonując 55 innych komików.

Amadeo można zobaczyć w różnych produkcjach telewizyjnych i filmowych. Grał drugoplanowe role w ostatnim odcinku przebojowego serialu HBO Boardwalk Empire, w finale sezonu serialu Netflix Marvel’s Daredevil, w  serialu As The World Turns oraz w filmie fabularnym A New York Heartbeat.

Obecni aktor mieszka w Nowym Jorku. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na jego stronie internetowej www.amadeofusca.com.

„Mężczyźni są z Marsa – kobiety z Wenus” będzie grany w Broadway Playhouse od 14 do 19 lutego. Trwa 90 minut bez przerwy.

Bilety w cenie od 59 dolarów można kupić tutaj.

 

Więcej informacji na stronie Broadway in Chicago.

Wszyscy goście, bez względu na wiek, muszą posiadać bilet. Spektakl jest zalecany dla osób w wieku 13 lat i starszych.

 

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: YouTube, Broadway in Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Junior Miss Earth USA 2023 mieszka w Round Lake pod Chicago i zbiera kredki

Opublikowano

dnia

Autor:

12-letnia Kailee Albeck z Round Lake została pierwszą zawodniczką z Illinois, która zdobyła tytuł Junior Miss Earth USA 2023. Dziewczynka chodzi do siódmej klasy w Park Campus i ma wielkie aspiracje, by wziąć udział w przyszłych konkursach i zostać nauczycielką w szkole podstawowej.

Przyglądając się przyszłym tytułom, takim jak Miss Earth USA, Miss USA i Miss Universe, Kailee na razie skupia się na szkole i swoich przyjaciołach. Dziewczynka zbiera także zużyte i niechciane kredki.

Za pośrednictwem swojej platformy Crayons for Kids Kailee, zbiera stare kredki i przetwarza je dla szpitali dziecięcych i szkół w całym Chicago. Stworzyła platformę z zamiłowania do rysowania oraz do spraw związanych z ochroną środowiska.

Do tej pory Kailee zebrała ponad 70 funtów kredek, organizując imprezy w całym regionie, współpracując z lokalnymi organizacjami non-profit i biorąc udział w wydarzeniach społecznościowych.

REKLAMA REKLAMA

Każdy zainteresowany przekazaniem darowizny może wysłać wiadomość e-mail do Kailee za pośrednictwem jej matki, Katie Albeck, na adres katiesmith1616@hotmail.com.

Konkurs Miss Earth USA obejmuje wiele kategorii wiekowych: Teen (13 do 19), Junior, Little i Tiny Miss Earth USA. Zawodniczki Junior Ambassador są w wieku od 5 do 14 lat.

Dzięki doświadczeniu w konkursach uczestniczki są zachęcane do angażowania się w swoje społeczności, zdobywania doświadczenia jako modelki, doskonalenia umiejętności wystąpień publicznych i tworzenia relacji z mentorkami.

Znany jako „Beauties for a Cause”, konkurs Miss Earth promuje równouprawnienie kobiet poprzez „przywództwo społeczności, ekoturystykę i edukację ekologiczną” od 2001 roku.

Kailee posiadała tytuł Little Miss Illinois Earth USA przez ostatnie dwa lata, zanim latem ubiegłego roku została koronowana na Junior Miss Illinois Earth USA.

W dniach 1-8 stycznia w Orlando na Florydzie walczyła o tytuł Junior Miss Earth USA.

Oprócz oficjalnej korony i szarfy Kailee zdobyła stypendium na rzecz Crayons for Kids. Uczestniczki są oceniane na podstawie ich działalności dla środowiska, a także umiejętności mówienia i umiejętności związanych z modellingiem.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Junior Miss Earth USA
Czytaj dalej

News Chicago

Niezwykli tenorzy Tre Voci w Chicago! Na koncert zaprasza Barbara Bilszta

Opublikowano

dnia

Autor:

Jedni z najbardziej rozchwytywanych artystów w Polsce już w tą sobotę uświetnią swoim niezwykłym muzycznym talentem Wielką Galę Karnawałową w Centrum Kopernika. Tre Voci zaśpiewają znane i kochane przeboje muzyczne na zupełnie nowy, wyjątkowy sposób. Trudno w to uwierzyć, ale to już 15 takie wydarzenie, mówi Barbara Bilszta, dyrektor Paderewski Symphony Orchestra, Gość Radia Deon Chicago.

Gwiazdy 15. Wielkiej Gali Karnawałowej, grupa Tre Voci, Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj, to trójka tenorów nowej generacji i nowego gatunku, nazwanego pop-opera.

„Pop-opera to gatunek który powstał kilkanaście lat temu, to już właściwie moda światowa” mówi Barbara Bilszta.

Tre Voci byli już w Chicago, 6 lat temu na Gali Karnawałowej Akademii PaSo i to tutaj zaczęła się ich wspólna muzyczna droga, mówi Gość Radia Deon. Trójka tenorów wystąpiła także rok później na koncercie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jutrzejszy występ będzie więc emocjonalnym powrotem zespołu. Troje przyjaciół znało się już wcześniej, ale to Barbara Bilszta namówiła ich by utworzyli trio. Tym samym historia Tre Voci rozpoczęła się właśnie w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Trzy niepowtarzalne, zachwycające głosy tworzą unikalny, charyzmatyczny koktajl, którego siłą są porywające koncerty na żywo. Na nowo odkrywają dla publiczności piękno klasycznych dzieł, nadając im współczesne brzmienie, a przeboje muzyki popularnej podają w klasycznym stylu.

„Koncerty Tre Voci bawią, wzruszają, zachwycają, zaskakują, są niezwykle dynamiczne” mówi Barbara Bilszta. Nie brakuje im także dużej dawki humoru.

15. Gala Karnawałowa jest pierwszą, po przerwie spowodowanej pandemią, dlatego tym bardziej będzie niezwykła i wyjątkowa, podkreśla Gość Radia Deon.

Program koncertu jest wyjątkowym połączeniem przebojów opery i musicalu, kina i muzyki rozrywkowej, ulubionych melodii włoskich, muzyki latynoskiej, a nawet rocka.

Zgodnie z tradycją nie zabraknie karnawałowych przebojów Wiednia – pięknego walca i ognistego czardasza.

Grupie Tre Voci towarzyszyć będą: Mirosława Sojka Topór, Teatr Tańca WICI i Paderewski Symphony Orchestra pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła.

 

 

Jeszcze są dostępne ostatnie wolne bilety na tą wspaniała ucztę muzyczną. Kosztują od 48 do 98 USD.

Można je kupić poprzez stronę Copernicus Center, lub dzwoniąc pod numer tel. 773 467 9000.

Koncert odbędzie się w Centrum Kopernika, w sobotę, 28 stycznia, o godzinie 7.00PM.

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Popularne w tym miesiącu