Połącz się z nami

Sport

Ostatnie komentarze przed walką Adamek – Szpilka. Nauczyciel wychowania fizycznego mówi o swoim uczniu

Opublikowano

dnia

Już jutro 8 listopada w Krakowie Tomasz Adamek skrzyżuje rękawice z Arturem Szpilką. W Gilowicach rodzinnym mieście Tomasza Adamka, Kamil Krzaczyński dotarł do pierwszego nauczyciela wychowania fizycznego Stanisława Burego.

Posłuchaj rozmowy szefa redakcji sportowej Radia Deon Kamila Krzaczyńskiego z Stanisławem Burym
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/stanislaw-bury” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Łączy mnie taka przyjaźń, podobieństwo charakterologiczne, taka cywilizowana przez sport. Jeden drugiemu dobrze życzy. Spotykaliśmy się nie tylko na niwie nauczyciel uczeń, ale również po lekach, grywaliśmy w tenisa stołowego…” – tak o szkolnych czasach Tomasza Adamka mówi jego nauczyciel Stanisław Bury.

REKLAMA REKLAMA

Z kolei jego przeciwnik Artur Szpila w ostatnich dniach przed walką przebywał w ośrodku Start w Wiśle – „Ośrodek Start, który już ma taką długą historię, pierwszy swój obóz miałem tutaj mając 14-15 lat. Niesamowita historia, wracamy do korzeni, trzeba się teraz wspiąć na wyżyny i pokazać 8 listopada, kto tu jest numer jeden”.

Artur Szpilka przed walką
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/artur-szpilka” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Artur Szpilka podkreśla swoją wielką formę, jednak Tomasz Adamek wcale mu nie ustępuje – „Wszyscy zastanawiają się jaki wyjdę do ringu, czy będę szybki, czy będę ten stary. Jeżeli taki będę jak jestem dziś, to będę bardzo groźny i pokaże swoje pazury, swoje serce do walki i wrócę do domu na amerykańską ziemię w niedzielę – taki jest mój plan”.

Tomasz Adamek w rozmowie z dziennikarzem Przeglądu Sportowego Ryszardem Opiatowskim
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/tomasz-adamek” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Kamil Krzaczyński

News Chicago

NASCAR w Chicago: super szybkim samochodom będą towarzyszyć koncerty

Opublikowano

dnia

Autor:

NASCAR Chicago Street Race zamieni Grant Park w tor wyścigowy podczas weekendu czwartego lipca. Ale jego ścieżka dźwiękowa będzie zawierała coś więcej niż pisk opon i ryk silników. W czasie imprezy odbędą się koncerty. Sprzedaż biletów na dwudniowe wydarzenie od 2 lutego.

Oprócz samochodów wyścigowych osiągających prędkość 200 mil na godzinę, dwudniowa impreza obejmie również pełnometrażowe koncerty, od muzyki country po rytmy elektroniczne, z udziałem Mirandą Lambert, The Chainsmokers i The Black Crowes, ogłosił NASCAR w środę.

NASCAR przewiduje, że 100 000 uczestników weźmie udział w festiwalu przypominającym Lollapalooza.

Zaplanowane na 2 lipca transmitowane w telewizji wydarzenie Cup Series obejmie wyścig na 12-zakrętowym torze wyścigowym o długości 2,2 mili, z czołowymi kierowcami NASCAR. Okolice Grant Park będą miały  zamknięte ulice z tymczasowymi płotami, trybunami i apartamentami gościnnymi.

REKLAMA REKLAMA

Koncert supergwiazdy country, Mirandy Lambert, który odbędzie się przed wyścigiem otworzy piosenkarz i autor tekstów z Teksasu, Charley Crockett.

Oddzielny wyścig Xfinity Series, drugi poziom zawodów NASCAR, zaplanowano na 1 lipca.

Tego dnia wystąpią rockmani z południa, The Black Crowes, znani z coveru „Hard to Handle” z 1990 roku, którzy wejdą na scenę po rundach kwalifikacyjnych. Natomiast The Chainsmokers, duet elektronicznej muzyki tanecznej, wystąpi po wyścigu pierwszego dnia.

Dwudniowe bilety wstępu ogólnego, które obejmują wyścigi i koncerty, zaczynają się od 269 USD i trafią do sprzedaży 2 lutego, na stronie NASCAR.

W listopadzie NASCAR zaczął sprzedawać dwudniowe bilety na rezerwowane miejsca, których cena zaczyna się od 465 USD. Miejsca w klubach premium są znacznie droższe. Na szczycie listy znajdują się tymczasowe apartamenty gościnne, gdzie bilety do President’s Paddock Club kosztują ponad 3000 dolarów za sztukę.

NASCAR zawarł trzyletnią umowę na organizowanie wyścigu w Grant Park.

Zgodnie z warunkami umowy NASCAR zapłaci Chicago Park District opłatę za pozwolenie w wysokości 500 000 USD w tym roku, 550 000 USD w 2024 r. i 605 000 USD w 2025 r., z opcją przedłużenia na dwa lata.

Ponadto NASCAR zapłaci Park District opłatę w wysokości 2 USD za bilet wstępu oraz prowizję zaczynającą się od 15% za żywność, napoje i towary sprzedawane podczas imprezy.

Trasa wyścigu samochodowego rozpocznie się na Columbus Drive przed Buckingham Fountain, obszarem, który będzie również służył jako pit-road. Stamtąd kierowcy pojadą na południe do Balbo Drive, a następnie na wschód w kierunku Jean Baptiste Point DuSable Lake Shore Drive.

Kierując się na południe wzdłuż jeziora, kierowcy skręcą na zachód w Roosevelt Road, kierując się z powrotem na północ na Columbus Drive w przybliżonej ósemce, która obejmie kawałek South Michigan Avenue przed dotarciem do linii startu/mety.

NASCAR ma pełny dostęp do obszaru toru wyścigowego przez 9 dni przed imprezą i 3 dni po niej. Ale całkowity czas – proces budowy i rozbiórki tymczasowych obiektów – potrwa cały miesiąc, począwszy od trzech tygodni przed weekendem wyścigu, zgodnie z umową.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: NASCAR
Czytaj dalej

News Chicago

Skoki narciarskie w Fox River Grove przeniesione na luty. Styczeń okazał się zbyt ciepły

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek organizatorzy dorocznych zawodów na skoczni narciarskiej Norge w Fox River Grove ogłosili przełożenie 118. zawodów na luty. Wprawdzie nigdy nie martwili się o wystarczającą ilość śniegu, ale potrzebują zimnej pogody, a styczeń okazał się w tym roku niezwykle ciepły w Illinois.

Pierwotnie zaplanowane na 28-29 stycznia wydarzenie odbędzie się 11-12 lutego, poinformował Scott Smith, prezes Norge Ski Club. Zawody zapowiadaliśmy 18 stycznia.

To dopiero drugi raz w historii zawodów na skoczni narciarskiej w Fox River Grove, kiedy trzeba było je przełożyć, powiedział Smith, zauważając, że pierwsza taka konieczność zaistniała sześć lat temu.

Skocznia narciarska wykorzystuje armatki śnieżne, które potrzebują tylko powietrza i wody do wytworzenia śniegu, ale temperatura musi wynosić 20 stopni lub mniej, aby działały.

REKLAMA REKLAMA

Wszystko, co dotyczy imprezy, w tym koncesje i zawody, nie zmienia się, tylko przesuwa. Klub spodziewał się około 40 zawodników rywalizujących na skoczni i łącznie 80 narciarzy na imprezie.

Zakupione bilety i kupony na pierwotne wydarzenie zachowują swoją ważność.

Rywalizacja rozpocznie się w oba dni w samo południe. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 dolarów, natomiast wstęp na bramce kosztuje 25 dolarów.

Bilety i więcej informacji można znaleźć na stronie norgeskiclub.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Norge Ski Club
Czytaj dalej

News Chicago

Zespół Chicago Bears potwierdził swoją przeprowadzkę z Soldier Field do Arlington Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Na konferencji prasowej na początku tego tygodnia zespół Chicago Bears przedstawił swojego nowego prezesa i dyrektora generalnego, Kevina Warrena. Jednocześnie potwierdził swoje plany przeniesienia się do Arlington Park w tym kwartale.

Na nowej nieruchomości, działce o powierzchni 326 akrów w Arlington, wciąż jest wiele do zrobienia. Prezes Bears, George McCaskey, zauważył, że proces ten wymaga należytej staranności. Zespół przewiduje zamknięcie transakcji związanej z nieruchomością w tym kwartale.

Dzierżawa Soldier Field obowiązuje do 2033 roku, a zespół zapewnia, że będzie honorować warunki – ale to nie znaczy, że nie mogą wykupić się wcześniej.

Nowy stadion powstanie na Arlington International Racecourse, dawnym historycznym torze wyścigowym, który istnieje od 1927 roku.

REKLAMA REKLAMA

Nowy dyrektor generalny Kevin Warren, który wcześniej zbudował stadion U.S. Bank Stadium dla Wikingów w Minneapolis, ostrzega, aby nie spodziewać się meczu ma w nowym miejscu w najbliższym czasie, ponieważ budowa jeszcze się nie rozpoczęła.

Szacując harmonogram otwarcia, może równie dobrze być w budowie do 2027 roku.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Chicago Bears
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu