Połącz się z nami

Sport

Radio DEON Exclusive: Mariola Gołota i Marcin Najman: Czy Andrzej Gołota jest gotowy zakończyć karierę?

Opublikowano

dnia

W sobotę 24 października z ringiem pożegna się Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO). Bokserska gala odbędzie się  w Częstochowie.  Ostatnim przeciwnikiem polskiego pięściarza będzie Danell Nicholson (42-5, 32 KO). Zapytaliśmy żonę Andrzeja Gołoty o emocje przed walką oraz organizatora całej gali Marcina Najmana, aby uchylił rąbek tajemnicy tworzenia tak wielkiego wydarzenia medialnego.

Mariola Gołota, która zawsze jest blisko swojego męża tak mówi o walce „Jutro (sobota) jest walka. Na razie oczami nie patrzę na niedzielę, przyjdzie czas się cieszyć, wiwatować. Patrzę tylko na to, że mąż znowu będzie w ringu i znowu będzie sam” – podkreśla żona polskiego pięściarza.

Posłuchaj rozmowy szefa redakcji sportowej Radia Deon Kamila Krzaczyńskiego z Mariolą Gołotą
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/mariola-golota” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Czy to rzeczywiście będzie ostatnia walka? – „Andrzejowi z trudem, ale pierwszy raz przeszło przez usta słowo, że to jest pożegnalna walka, czego jeszcze wcześniej nie zadeklarował, no ale już kilka godzin później powiedział – no ale zobaczymy co będzie w przyszłości. Chyba za wielką miłość ma do tego sportu, żeby nie zostawiać sobie furtki.”

Z kolei Marcin Najman, który jest organizatorem całej gali w ten sposób mówi o jej kulisach – „To przede wszystkim jest duże logistyczne wyzwanie i trzeba takie rzeczy odpowiednio zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ja mogę tylko powiedzieć, że to już jest moja dziewiąta gala boksu zawodowego, którą organizuje natomiast jest niewątpliwie największym wydarzeniem jakie przyszło mi organizować” – podkreśla Marcin Najman.

Posłuchaj rozmowy szefa redakcji sportowej Radia Deon Kamila Krzaczyńskiego z Marcinem Najmanem
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/marcin-najman” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Oprócz Andrzeja Gołota i Danella Nicholsona na ring staną również inni bokserzy – „To będzie wielu młodych ambitnych pięściarzy, jeden z nich Marcin Siwy jest młodzieżowym mistrzem świata. Robert Parzęczewski, który będzie walczył o tytuł International WBF jest z kolei młodzieżowym mistrzem Polski, Łukasz Wawrzyczek to były mistrz Polski zawodowców. Bardzo dobry i waleczny Dawid Kwiatkowski. To są naprawdę młode wilki, które już osiągnęły sukcesy, natomiast dopiero teraz się pną ku tej wielkiej karierze” – mówi Marcin Najman.

Główną walką wieczoru będzie pojedynek Andrzeja Gołoty i Danella Nicholsona. Pierwszy raz skrzyżowali oni rękawice w 1996 roku na ringu w Atlantic City. Górą był wówczas Andrzej. Andrzej Gołota w zawodowej karierze stoczył 52 walki. Jedną z nich uznano za nieodbytą. Wygrał 41 pojedynków. Przegrał 9 i jeden zremisował.

Walka Andrzeja Gołoty z Danellem Nicholsonem w 1996 roku w Atlantic City
[youtube id=”1h7WC0gcZ9o” width=”620″ height=”360″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Kamil Krzaczyński

NEWS Florida

Tropicana Field dostanie nowy dach. Tampa Bay Rays wrócą na stadion w 2026 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Dawny i być może przyszły dom Tampa Bay Rays otrzyma nowy dach, zastępujący ten zniszczony przez huragan Milton. W czwartek Rada Miasta St. Petersburg zatwierdziła pierwszą część finansowania prac naprawczych, które mają przygotować stadion na sezon 2026.

Mimo że Rays wycofali się z umowy na budowę nowego stadionu o wartości 1,3 miliarda dolarów, miasto nadal jest prawnie zobowiązane do naprawy Tropicana Field. Członkowie rady zagłosowali 7-1 za przeznaczeniem 22,5 miliona dolarów na początkowe prace, z czego pierwszym krokiem będzie instalacja nowego dachu membranowego.

Gdzie grają Rays? 

Zniszczenia spowodowane przez huragan Milton zmusiły Rays do przeniesienia meczów domowych na Steinbrenner Field w Tampie – stadion treningowy New York Yankees, o czym informowaliśmy 14 marca. Klub rozpoczął tam sezon, wygrywając swój pierwszy mecz 4-2 na otwartym obiekcie mieszczącym około 11 000 kibiców.

Zgodnie z obowiązującą umową z miastem, Rays mają rozegrać kolejne trzy sezony na Tropicana Field, gdy tylko stadion będzie gotowy – najpóźniej do 2028 roku. Nie wiadomo jednak, czy zespół pozostanie w St. Petersburgu na dłużej, czy zdecyduje się na budowę nowego stadionu w Tampie lub innym miejscu.

Major League Baseball podkreśla, że utrzymanie drużyny w rejonie Tampa Bay jest priorytetem.

56 milionów dolarów na odbudowę Tropicana Field

Całkowity koszt napraw stadionu szacowany jest na 56 milionów dolarów. Po zakończeniu instalacji dachu prace obejmą m.in.:

  • remont nawierzchni do gry,
  • przywrócenie pełnej funkcjonalności systemów audiowizualnych,
  • montaż podłóg i płyt gipsowo-kartonowych,
  • uruchomienie stoisk koncesyjnych,
  • inne niezbędne modernizacje infrastruktury stadionowej.

Nowy dach – niemiecka technologia, chińska produkcja, amerykańskie cła

Najbardziej kluczowym elementem remontu jest nowy dach, którego montaż potrwa około 10 miesięcy. Jego unikalny system membranowy jest produkowany w Niemczech, a montowany w Chinach. W związku z tym urzędnicy badają, jak nowe taryfy celne prezydenta Donalda Trumpa mogą wpłynąć na koszty projektu.

Nowy dach ma być bardziej odporny na ekstremalne warunki pogodowe i wytrzymać huraganowe wiatry o prędkości do 165 mil na godzinę (265 km/h). Dla porównania, huragan Milton – jeden z najsilniejszych w historii Atlantyku – uderzył w 9 października z wiatrami o prędkości 125 mph (200 km/h), niszcząc obiekt.

Steinbrenner Field

Rays zrezygnowali z nowego stadionu. Co dalej?

Miesiąc temu Tampa Bay Rays wycofali się z planu budowy nowego stadionu za 1,3 miliarda dolarów, który miał powstać w ramach gigantycznego projektu Historic Gas Plant. Inwestycja o wartości 6,5 miliarda dolarów miała obejmować:

  • nowe osiedla mieszkaniowe,
  • sklepy i restauracje,
  • przestrzenie kulturalne i muzeum historii czarnoskórych mieszkańców miasta.

Projekt miał ożywić historyczną czarną dzielnicę, która została zburzona pod budowę Tropicana Field w latach 80-tych.

Źródło: chicagotribune
Foto: Tampa Bay Rays, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Drużynę koszykarską Boston Celtics sprzedano za rekordowe 6,1 miliarda dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Boston Celtics, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii NBA, zmienia właściciela. Klub został sprzedany za rekordową kwotę 6,1 miliarda dolarów grupie inwestorów kierowanej przez Williama Chisholma, partnera zarządzającego Symphony Technology Group. Transakcja, jeśli zostanie zatwierdzona przez radę gubernatorów NBA, stanie się najdroższą sprzedażą w historii amerykańskiego sportu zawodowego.

Nowy rekord w sporcie zawodowym

Kwota 6,1 miliarda dolarów przewyższa dotychczasowy rekord należący do Washington Commanders z NFL, którzy w 2023 roku zostali sprzedani za 6,05 miliarda dolarów grupie kierowanej przez Josha Harrisa.

Sprzedaż Celtics przebije również dotychczasowe transakcje w NBA – dla porównania Phoenix Suns w 2023 roku zmienili właściciela za 4 miliardy dolarów, a Milwaukee Bucks oraz Dallas Mavericks zostały sprzedane za 3,5 miliarda dolarów każda.

Planowana zmiana właściciela

Boston Basketball Partners LLC, obecny właściciel klubu, ogłosiło już latem ubiegłego roku zamiar sprzedaży większości udziałów w Celtics. Proces miał się zakończyć pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku, natomiast pełne przekazanie własności zaplanowano na 2028 rok.

Dotychczasowy właściciel Wyc Grousbeck, który wraz ze swoją rodziną przewodzi grupie właścicieli Celtics od 2002 roku, pozostanie gubernatorem klubu do sezonu 2027-28.

Od 360 milionów do 6,1 miliarda

Grupa Grousbecka nabyła Boston Celtics w 2002 roku za 360 milionów dolarów. Przez ponad dwie dekady drużyna nie tylko osiągnęła sportowe sukcesy, zdobywając mistrzostwo NBA w 2008 roku i budując jeden z najmocniejszych składów w lidze, ale również znacznie zwiększyła swoją wartość rynkową.

Proces zatwierdzenia sprzedaży przez NBA może potrwać do lata, ale nie ma wątpliwości, że transakcja ta wyznacza nowy standard w wycenie drużyn sportowych. Boston Celtics nie tylko umacniają swoją pozycję jednej z najbardziej wartościowych franczyz w NBA, ale także pokazują, jak wielką siłę mają dziś globalne marki sportowe.

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Boston Celtics
Czytaj dalej

News Chicago

Koniec pewnej ery – Oak Brook Polo Club zamyka się po ponad 100 latach w siodle

Opublikowano

dnia

Autor:

Oak Brook Polo Club, legendarna instytucja w podmiejskim Oak Brook, która przez lata gościła mistrzostwa USA w polo oraz wielu znamienitych gości, w tym księcia Karola, ogłosiła swoje zamknięcie. Klub, założony ponad sto lat temu, oficjalnie kończy działalność pod dotychczasowym kierownictwem.

Decyzję tę ogłosili w poniedziałek prezes klubu James Drury i menedżer Danny O’Leary. W oficjalnym oświadczeniu napisano:

„Po latach dumnego organizowania meczów polo światowej klasy i pielęgnowania tętniącej życiem społeczności entuzjastów tego sportu, Oak Brook Polo Club ogłasza, że zamknie swoje podwoje pod obecnym kierownictwem. Ta decyzja oznacza koniec pewnej ery dla jednego z najbardziej zasłużonych klubów polo w Stanach Zjednoczonych.”

Problemy finansowe i utrata sponsora

Według Grega Summersa, menedżera Oak Brook Village, klub poinformował władze miasta w styczniu, że stracił swojego największego sponsora. W konsekwencji podjęto decyzję o zakończeniu działalności.

„Ta wiadomość jest niewątpliwie stratą dla naszej społeczności i jej dziedzictwa kulturowego” – napisano w oświadczeniu miasta. „Boiska polo pozostaną częścią Village Sports Core, a jeśli w przyszłości pojawi się nowy sponsor lub operator, z radością powitamy powrót klubu.”

Odwołany sezon i nadzieja na przyszłość

Zamknięcie klubu następuje po wcześniejszym ogłoszeniu z czerwca 2024 roku, kiedy to zapowiedziano odwołanie sezonu i przełożenie go na 2025 rok. Wtedy klub argumentował decyzję trwającą restrukturyzacją i koniecznością wprowadzenia zmian organizacyjnych.

Wówczas zapowiadano powrót w 2025 roku, jednak obecna decyzja sugeruje, że klub może nie wznowić działalności.

Ponad 100 lat tradycji

Oak Brook Polo Club to jedna z najstarszych tego typu instytucji w USA. Został założony w 1922 roku przez Paula Butlera, który dorastał w Oak Brook, grając w polo. Przez dekady klub przyciągał międzynarodowe gwiazdy, arystokrację i hollywoodzkie sławy.

Wśród jego gości byli m.in. Cecil Smith, maharadża i maharani z Jaipur, Lord Cowdray, Lord Patrick Beresford, a także ikony kina – Audrey Hepburn i Vivien Leigh.

Choć przyszłość Oak Brook Polo Club pozostaje niepewna, jego bogata historia i znaczenie dla społeczności z pewnością nie zostaną zapomniane.

Źródło: nbc
Foto: Oak Brook Polo Club
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

październik 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu