Połącz się z nami

Ciekawostki

Nowoczesne kino 4D w Los Angeles przyciąga tłumy. Widzowie zamiast oglądać akcję, stają się jej częścią

Opublikowano

dnia

Otwarte w czerwcu bieżącego roku kino 4D w Los Angeles, gromadzi nieprzeciętną ilość widzów. Jest to pierwsze tego typu kino w Stanach Zjednoczonych.

Bilety na seans kosztują średnio $22, ale w tej cenie widzowie mogą liczyć na niesamowite efekty specjalne. Trzęsienia, szarpnięcia, wiatr, krople deszczu, mgłę, dym i zapachy, wszystko to zsynchronizowane z akcją na ekranie.

Kino przyciąga ogromną ilość osób, gotowych na te niezwykłe doznania. W ciągu 13 dni, film „Wiek zagłady” przyniósł ponad 105 tysięcy dolarów ze sprzedaży biletów, przeciętny dochód w tradycyjnych kinach to 44 tysięcy dolarów.

REKLAMA REKLAMA

Nawet filmy, które nie są kinowymi hitami, gromadzą większą ilość widzów, których mniej niż fabuła interesują efekty specjalne 4D.

Nowoczesna technologia już od jakiegoś czasu jest dostępna na rynku. Koreańska firma CJ 4DPlex wyposaża 112 kin, w ponad 20 krajach Azji, Europy i obu Ameryk. Po raz pierwszy w wersji 4D wyświetlono film  „Avatar” w Korei Południowej w 2009 roku.

Koreańska firma prowadzi rozmowy z innymi sieciami kinowymi, na temat budowy nowych placówek, wyposażonych w tę technologię. Dla właścicieli kin, którzy chcieliby przyciągnąć większą liczbę widzów, nie tylko na weekendy, opcja 4D byłaby najlepszym rozwiązaniem.

Marzena Kruczek
redakcja@radiodeon.com

Źródło: variety.com
Foto: Facebook

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj YETI film Tour w Chicago. Przeżyj przygodę w dziczy na dużym ekranie!

Opublikowano

dnia

Autor:

YETI, marka znana z trwałego sprzętu outdoorowego, połączyła siły z różnymi organizacjami non-profit zajmującymi się ochroną przyrody, aby zaoferować serię krótkich filmów przygodowych rozgrywających się w dziczy. Zostaną pokazane razem, tylko jednej nocy, w Pilsen.

Filmy przedstawiają m.in. 260-milowy wyścig kajakowy przez Teksas, ekstremalne surfowanie po wielkich falach i intensywną pogoń za burzą.

Wpływy ze sprzedaży biletów zasilą konta organizacji non-profit.

To okazja, by wyrwać się z miasta i przeżyć ekstremalną przygodę na dużym ekranie, pozostając na miejscu.

REKLAMA REKLAMA

„Mamy wielkie szczęście, że gościnnie wystąpił legendarny alpinista Conrad Anker. Będzie obraz na żywo Laury Gibson i prawdopodobnie jedną z ulubionych części wielu osób jest loteria, w której można wygrać wspaniałe produkty YETI ” — powiedział Taylor Johns, dyrektor ds. treści YETI.

Filmy zostaną zaprezentowane 30 czerwca o godz. 7:30 wieczorem w Thalia Hall, mieszczącej się przy 1807 S. Allport Street w Chicago.

Bilety kosztują 30 USD i można je kupić z wyprzedzeniem na stronie www.Yeti.com.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Zdrowy sen jest niezbędny dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Zastanów się jak długo śpisz?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 2010 roku American Heart Association twierdzi, że siedem elementów — utrzymanie prawidłowej wagi, niepalenie, aktywność fizyczna, zdrowa dieta i kontrolowanie ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i cukru — jest kluczem do idealnego zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Teraz do tej listy dodało czas trwania snu.

Elementy znane wcześniej, nazwane Life’s Simple 7, stały się powszechnym sposobem oceniania i omawiania zdrowia serca i mózgu. Teraz, po dodaniu prawidłowego snu, system przemianowano na Life’s Essential 8.

Aktualizacja dotyczy znacznie więcej niż tylko snu, wyjaśnia dr Donald Lloyd-Jones, kardiolog i epidemiolog, który kieruje wydziałem medycyny prewencyjnej w Northwestern University Feinberg School of Medicine i który jako prezes stowarzyszenia kardiologicznego prowadził panel ekspertów, który napisał poradnik.

Nowy wskazówka wynika z 12 lat badań, mówi, że dorośli powinni sypiać średnio od siedmiu do dziewięciu godzin w nocy. W przypadku dzieci czas zależy od wieku.

REKLAMA REKLAMA

Lloyd-Jones, który kierował tworzeniem pierwotnych siedmiu kategorii w 2010 roku, powiedział, że znaczenie snu było jasne już wtedy. Ale trudno było uzgodnić, jak go ocenić, ponieważ informacje o śnie nie były gromadzone w dużych krajowych bazach danych.

„Teraz nauka pokazała nam, że sen jest nieodłączną częścią zdrowia układu krążenia”.

Poradnik mówi, że zbyt dużo snu i zbyt mało snu są związane z chorobami serca, a zły sen jest powiązany ze złym zdrowiem psychicznym, ważnym czynnikiem chorób serca.

Sen wpływa również na wszystkie pozostałe siedem wskaźników.

Współautorka poradnika, Cheryl Anderson, z Herbert Wertheim School of Public Health and Human Longevity Science na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, nazwała Life’s Essential 8 „wielką sprawą” zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i osób, które chcą zrozumieć swoje zdrowie sercowo-naczyniowe.

Zmiany wprowadzają 100-punktową miarę zdrowia serca, którą można przeprowadzić online pod adresem www.heart.org/lifes8. Nowa analiza zastąpiła dawną, 14-punktową skalę i modyfikuje kilka oryginalnych kategorii.

Na przykład w sprawie palenia stary środek uwzględniał wyłącznie tradycyjne używanie papierosów. Nowy obejmuje używanie i ekspozycję na nikotynę z e-papierosów, a także skutki ekspozycji z drugiej ręki.

Nowy wynik przesuwa się również z podkreślania całkowitego cholesterolu w kierunku pomiaru cholesterolu nie-HDL. Teraz oblicza się go, odejmując „dobry” cholesterol HDL od cholesterolu całkowitego, pozostawiając pomiar „złego” cholesterolu.

Nowe narzędzie rozszerza również możliwości oceny stężenia glukozy we krwi i na bardziej precyzyjną ocenę poziomu ćwiczeń, powiedział Lloyd-Jones. Patrzy też na dietę w nowy sposób.

Niektóre kluczowe elementy zdrowia serca, takie jak stres, nie są analizowane, z uwagi na trudność pomiaru.

W poradniku omówiono znaczenie zdrowia psychicznego oraz czynniki społeczne i środowiskowe zwane społecznymi determinantami zdrowia, które obejmują dostęp do zdrowej żywności, opieki medycznej i bezpiecznego miejsca do ćwiczeń.

Dobre zdrowie serca zaczyna się od rozmowy z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak sobie radzisz we wszystkich ośmiu kategoriach, uważa Lloyd-Jones. Pomocna jest poprawa w każdym z nich.

„Dane pokazują nam, że wybranie i ulepszenie jednej kwestii w rzeczywistości będzie miało wymierny wpływ na poprawę zdrowia” – powiedział Lloyd-Jones.

„Tak naprawdę nie ma znaczenia, który wybierzesz. Wybierz ten, w którym odniesiesz sukces. To jest sposób na poprawę zdrowia układu sercowo-naczyniowego”.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, istock/Ridofranz

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

365 milionów dolarów czeka na zwycięzcę w loterii Powerball! Kto wytypuje właściwe liczby?

Opublikowano

dnia

Autor:

Jackpot loterii Powerball znowu rośnie. Główna wygrana wynosi teraz 365 milionów dolarów, co daje ponad 207 mln gotówki do ręki. Kto będzie miał to szczęście i zostanie multimilionerem?

 Rekordowa wygrana w roku 2021 loterii padła w październiku i wyniosła 699 milionów dolarów. 

Wygranie 365 milionów w następnym losowaniu loterii oznacza, że szczęściarz wzbogaci się o ponad 207 mln dolarów w gotówce.

Wygranie jackpota wymaga od gracza dopasowania liczb na wszystkich pięciu białych kulach (1 – 69) oraz czerwonej Powerball (1 – 26). Statystycznie szanse na wygranie głównej nagrody wynoszą 292,2 miliona do jednego.

W 2021 r. zrobiono to tylko sześć razy. Ale nawet jeśli nie trafisz w dziesiątkę, nadal możesz zostać milionerem, dopasowując mniej liczb.

REKLAMA REKLAMA

Lista największych wygranych Powerball, wg. loterii:

  1. 1,586 miliarda dolarów – 13 stycznia 2016 r. (Nagroda podzielona przez zwycięzców w CA, FL, TN)
  2. 768,4 miliona dolarów – 27 marca 2019 r. (WI)
  3. 758,7 miliona dolarów – 23 sierpnia 2017 r. (MA)
  4. 731,1 miliona dolarów – 20 stycznia 2021 (MD)
  5. 699,8 miliona dolarów – 4 października 2021 r. (CA)
  6. 687,8 miliona dolarów – 27 października 2018 r. (IA, NY)
  7. 632,6 miliona dolarów – 5 stycznia 2022 r. (CA, WI)
  8. 590,5 miliona dolarów – 18 maja 2013 r. (FL)
  9. 587,5 miliona dolarów – 28 listopada 2012 r. (AZ, MO)
  10. 564,1 miliona dolarów – 11 lutego 2015 r. (NC, PR, T)

Prawdopodobieństwo zdobycia jakiejkolwiek wygranej to 1 na około 25.

Ci, którzy zdobędą główną nagrodę, mają do wyboru: gotówkę lub wypłaty ratalne.

Opcja gotówkowa zapewnia graczowi jednorazową wypłatę ryczałtową równą wartości puli nagród. Zwycięzcy, którzy wybiorą wypłatę ratalną, otrzymają całą wygraną w 30 płatnościach rozłożonych na 30 lat. Każda płatność jest o 5% większa niż poprzednia, aby uwzględnić inflację.

Dane Powerball pokazują, że zwycięzcy w przeważającej większości wybierają jednorazową kwotę ryczałtową. Od 2014r. żaden zwycięzca loterii nie wybrał wypłat ratalnych. W obu przypadkach wygrane podlegają podatkom federalnym i lokalnym.

Losowania odbywają się w każdy poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 10:59 PM, Eastern Time.

Po sprzedaniu zwycięskiego kuponu, niezależnie od tego, czy i kiedy nagroda zostanie odebrana, jackpot zostanie zresetowany do 40 milionów dolarów.

Powerball to amerykańska loteria oferowana przez 45 stanów, Dystrykt Kolumbii, Portoryko i Wyspy Dziewicze. Jest koordynowana przez Multi-State Lottery Association (MUSL), organizację non-profit utworzoną na mocy porozumienia z lobbystami i korporacjami amerykańskimi.

Od inauguracyjnego losowania 19 kwietnia 1992 r. do 21 sierpnia 2021 r. losowania Powerball odbywały się dwa razy w tygodniu, w środę i sobotę, 23 sierpnia 2021 r. dodano trzecie losowanie tygodniowe, w poniedziałki. Losowania odbywają się w Universal Studios w Orlando.

 

Źródło: powerball
Foto: You Tube, istock/Prostock-Studio

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2014
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu