Połącz się z nami

News USA

Aktor Robin Williams nie żyje. Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo [relacja + galeria zdjęć]

Opublikowano

dnia

Robin Williams , aktor i komediant zmarł w poniedziałek w swoim domu w północnej Kalifornii. Wstępne śledztwo przeprowadzone przez koronera wskazuje, że aktor popełnił samobójstwo. Miał 63 lata

Przedstawicielka aktora Mara Buxbaum poinformowała, że Williams „Przez pewien czas walczył z depresją. To jest ogromna tragedia. Rodzina prosi o poszanowanie prywatności w tych trudnych dla nich momentach”.

Robin Williams urodził się w 21 lipca 1951 roku w Chicago. Najbardziej znany jest ze swoich ról komicznych (Klatka dla ptaków, Pani Doubtfire), zagrał również znaczące role w dramatach – lekarza w Przebudzeniach, ojca w Między piekłem a niebem, ale także psychopatę w Bezsenności. Robin Williams jest znany jest ze swoich zdolności do improwizowania oraz parodiowania.

REKLAMA REKLAMA

Biografia Robina Williamsa w relacji Rafała Muskały
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/robin-williams-1″ comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Studiował nauki polityczne. Przez krótki czas studiował również aktorstwo. Ten stwierdził, że Robin tylko marnuje swój czas w szkole i powinien zająć się komedią sytuacyjną.

Wtedy odkrył w sobie talent komediowy i postanowił zostać aktorem. Uznanie publiczności najpierw zdobył w telewizyjnym serialu komediowym „Happy Days” rolą kosmity Morka z Ork. Chociaż jego pierwszy film, w którym zagrał główną rolę, zatytułowany „Popeye”, nie odniósł sukcesu, to sława przyszła dwa lata później wraz z filmem George’a Roy Hilla „Świat według Garpa”. Williams, dzielący czas między programy telewizyjne i pracę na planie filmowym, znany jest z improwizowanych, komicznych monologów.

W 1991 roku zagrał znaną rolę Piotrusia Pana w filmie Hook.  Rola ta na wiele lat zapewniła mu zaszczytne miejsce w filmach dla młodzieży. Cztery lata później zagrał główną rolę Alana Parrisha w sensacyjnej komedii Jumanji.

Galeria zdjęć Robina Williamsa

Williams dołączył również do znakomitej grupy aktorów wkładając kobiece przebranie. Zagrał starszą szkocką nianię w familijnej komedii „Pani Doubtfire”. Był to jego pierwszy film, który produkował wspólnie z żoną Marshą Garces Williams. Williams zagrał następnie w ryzykowniejszym projekcie, odtwarzając pięć różnych ról – z pięciu różnych okresów historycznych – w komedii Billa Forsytha „Being Human”.

W 1997 roku za rolę psychoanalityka w dramacie Buntownik z wyboru otrzymał Oskara w kategorii najlepsza rola drugoplanowa.

Robin Williams jest dwukrotnie żonaty. W latach 80-tych spotykał się z gwiazdą porno Christy Canyon. Jego pierwszą żoną była tancerka i producentka Valerie Velardi. Drugą z kolei Marsha Garces, którą poślubił w 1989 roku. Wraz z nią założył Windfall Foundation, organizację charytatywną.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: cnn.com, wikipedia.org, filmweb.pl, youtube.com
Foto: EPA

 

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu