Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Jerzy Dobrzyński i syn słynnego astronoma Lech Kordylewski mówią na antenie Radia Deon niezrozumiałym językiem. Czy to kampania wyborcza?

Rafal Muskala 05/15/2015 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

„Europa jest zapleczem kulturowym dla tego języka. I z dwóch powodów spotkaliśmy się tutaj w studio Radia Deon Chicago. Po pierwsze prawie od sześćdziesięciu lat jesteśmy esperantystami. A po drugie z przyjemnością Państwu zakomunikuje, że język ten w grudniu ubiegłego roku został wpisany na listę nośników kultury przez polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego” – powiedział na naszej antenie profesor Jerzy Dobrzyński.

Profesor Dobrzyński biegle włada językiem esperanto, który przypomnijmy wyrósł z kultury europejskiej. Do studia nasz piątkowy felietonista zaprosił innego esperantystę Lecha Kordylewskiego, syna słynnego astronoma. W roku 1961 hipotetyczne obłoki pyłowe mające znajdować się w punktach libracyjnych orbity Księżyca, obiegające Ziemię w tym samym czasie, co Księżyc ich istnienie zasugerował jego ojciec Kazimierz Kordylewski.

Posłuchaj rozmowy

Lech Kordylewski od dziecka włada Esperanto – „Ludzie na ogół myślą, że ten język na ogół przepadł, umarł, zapomniano. To nie jest tylko język, ale cała idea stojąca za nim, że nieporozumienia, bariery językowe można sztucznie przełamywać przez język stworzony przez doktora Zamenhoffa z Białegostoku (…) Nawet w Chicago mamy esperantystów, no ale z Polaków to jesteśmy tylko my dwaj”. – dodał Kordylewski.

Jeżeli ktoś otarł się o język esperanto to zapraszamy na stronę internetową www.esperant-ochicago.org
Profesor Dobrzyński oraz jego gość Lech Kordylewski zapraszają do kontaktu. .

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Radio Deon

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook