Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Anna Gaudyn: Przed wyjazdem wakacyjnym warto się ubezpieczyć

Opublikowano

dnia

Anna Gaudyn, biuro Gaudyn Insurance Agency - state farm

Przed nami lato i wakacje, a więc sezon urlopów, wycieczek i dalszych lub bliższych podróży. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i kłopotów warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w odpowiednie polisy ubezpieczeniowe. Anna Gaudyn prowadząca biuro Gaudyn Insurance Agency w Schaumburgu, oferujące polisy State Farm, mówi w studiu Radia Deon co zrobić by w pełni cieszyć się wakacyjnym relaksem.

Gaudyn Insurance Agency oferuje darmowe wyceny, oraz pełen wachlarz ubezpieczeń wraz z ich kompleksową obsługą. Ubezpieczymy tu m.in. nasze zdrowie, dom, biznes, pojazd, łódź czy domowego ulubieńca.

Przed okresem wakacyjnym na pewno na szczególną uwagę zasługują polisy na życie – ponieważ w czasie naszych podróży wszystko może się wydarzyć, a różnego rodzaju wypadki nie należą niestety do rzadkości.

Wszyscy klienci bez wyjątku kwalifikują się do objęcia ochroną life insurance – tłumaczy Anna Gaudyn. “Nie jesteśmy nigdy za młodzi i nigdy za starzy, żeby się ubezpieczyć” podkreśla nasz Gość. Dobranie odpowiedniego planu i kwoty takiego ubezpieczenia zależy od wieku danej osoby i jej stanu zdrowia.

Aby wykupić ubezpieczenie na życie trzeba najpierw wybrać plan, który nam odpowiada, złożyć wniosek, a następnie przejść badania lekarskie lub rozmowę dotyczącą naszego zdrowia, trybu życia, odżywiania itp. To prosta ankieta, którą można zrobić również przez telefon lub online, a jeśli potrzebny jest tłumacz, to zapewniona będzie jego pomoc.

Po otrzymaniu wyników badań składka ubezpieczeniowa może wyjść większa ale też może zostać obniżona – “wszystko zależy, w jakim jesteśmy zdrowiu, czy mamy jakieś problemy zdrowotne” zaznacza właścicielka biura Gaudyn Insurance Agency.

“Mamy plany terminowe i dożywotnie” wyjaśnia Anna Gaudyn. “Terminowe plany są na dany okres czasu, czyli 10, 20 lub 30 lat – plus ogromny jest taki, że są na każdą kieszeń, czyli 30 dolarów na miesiąc nas ubezpieczy na dany okres czasu, na daną kwotę”.

“Natomiast plany dożywotnie, czyli te, które są z nami do końca życia, możemy też je używać za życia, czyli wyciągamy pieniążki. One odkładają pieniążki, wzrastają, ale składki są znacznie wyższe” mówi nasz Gość.

Gaudyn Insurance Agency to biuro znane z tego, że dba o swoich klientów – dostarcza wszystkich niezbędnych informacji, dobiera najlepsze ubezpieczenia, a następnie służy kompleksową pomocą przy ich wypłacie. “Jesteśmy by pomóc, wszystko wytłumaczyć i też sprawdzić, czy w tej chwili jest dobre ubezpieczenie, czy możemy coś poprawić, dodać lub odjąć” zapewnia Anna Gaudyn.

Dlatego warto jeszcze przed wakacjami zadzwonić, zapytać, sprawdzić, porównać ofertę ubezpieczeń z tym co mamy lub tym co oferują inne firmy. State Farm to pewna i godna zaufania firma, która jest bardzo konkurencyjna jeśli chodzi o ceny.

anna gaudyn state farm

Anna Gaudyn z zespołem swojego biura

Osoby chcące skorzystać z oferty biura Anny Gaudyn, które mieści się przy 1409 S Roselle Road w Schaumburgu, IL 60193-4914, mogą zadzwonić lub przyjść osobiście – zawsze zostaną ugoszczeni kawą i słodkim dodatkiem. Pracuje tu kilka osób o konkretnych specjalizacjach, klienci są obsługiwani kompleksowo i bez zbędnego czekania.

Pracownice Gaudyn Insurance Agency poza językiem angielskim, posługują się również polskim, rosyjskim, ukraińskim i hiszpańskim. Dodatkowo biuro zapewnia możliwość ubezpieczenia w stanach Indiana oraz Wisconsin.

Telefon to 847-598-1968. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biura.

Serdecznie Zapraszamy!

O ubezpieczeniach w Gaudyn Insurance Agency pisaliśmy także 24 kwietnia, 2 kwietnia, oraz 13 maja.

Źródło: informacja własna
Foto: Gaudyn Insurance Agency

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Letnia promocja w Studio 41: Kuchnie i łazienki nawet 65% taniej – tylko do wyczerpania zapasów!

Opublikowano

dnia

Autor:

edyta duda projektantka kuchni studio 41

Lato w pełni, a wraz z nim wystartowała długo wyczekiwana letnia promocja w Studio 41 – jednej z najbardziej znanych sieci salonów kuchennych i łazienkowych w rejonie metropolii chicagowskiej. Obniżki cen sięgają nawet 65% – jak zapewnia w naszym studiu Edyta Duda, projektantka kuchni, tak atrakcyjnej oferty jeszcze nie było.

Choć promocje się zdarzają, to tak duża zniżka to naprawdę rzadkość. Szafki kuchenne Lexington Color Koniak czy klasyczne białe szafki typu shaker można kupić w niesamowitych cenach – mówi Edyta Duda, podkreślając, że to najlepsza oferta w historii firmy.

Kuchnia i łazienka w promocyjnej cenie – dostępne od ręki

Największym atutem promocji jest dostępność – meble znajdują się w magazynie, co oznacza, że klienci nie muszą czekać na dostawę tygodniami. Jak tłumaczy nasz Gość – “dzisiaj Państwo do nas przyjedziecie do 2500 N. Pulaski i jesteście w stanie wyjechać właśnie z tymi meblami kuchennymi, jak i również łazienkowymi.”

Oferta skierowana jest do szerokiego grona klientów – zarówno tych, którzy wykańczają nowe domy i mieszkania, jak i inwestorów zajmujących się wynajmem lub sprzedażą nieruchomości. Idealnie sprawdzi się też dla właścicieli starszych budynków, którzy chcą odświeżyć wnętrza bez nadwyrężania budżetu – zapewnia Edyta Duda.

To jednak nie koniec. Studio 41 wprowadziło równolegle drugą promocję – aż 50% rabatu na meble dostępne w ramach programu szybkiej dostawy. Wśród nich znajdują się klasyczne białe szafki typu shaker, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów.

Wszystko pod jednym dachem

Studio 41 oferuje nie tylko meble, ale także szeroki wybór armatury, płytek, uchwytów i energooszczędnych okien – jest tu wszystko, co potrzeba, by kompleksowo wyposażyć dom czy mieszkanie. Od najpopularniejszych rozwiązań po te bardzo ekskluzywne – wszystko w świetnych cenach i dostępne lokalnie.

„Ja to nazywam One Stop Shop” dodaje Edyta Duda, która tworzy wymarzone kuchnie na zamówienie dla swoich klientów.

8 lokalizacji w rejonie Chicago

Studio 41 posiada aż osiem punktów sprzedaży w metropolii chicagowskiej; w Naperville, Schaumburgu, Palatine, Highland Park, Lincolnwood oraz trzy lokalizacje w samym Chicago – z głównym salonem przy ulicy Pulaski, działającym już od 40 lat. To właśnie tam znajduje się największy wybór, najbogatszy showroom i tam można umówić się z Edytą Dudą.

Dokładne adresy poszczególnych sklepów oraz godziny ich otwarcia można znaleźć tutajWe wszystkich lokalizacjach pracują projektanci mówiący po polsku.

Kontakt

Zainteresowani promocją mogą skontaktować się bezpośrednio z Edytą Dudą pod numerem: 312-965-0393


Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów, co oznacza, że warto działać szybko. Wiele modeli szafek sprzedaje się błyskawicznie, a kolejnych partii może nie być już dostępnych w tej samej cenie.

Jeśli planujecie odświeżenie kuchni, łazienki lub całkowitą metamorfozę wnętrz, Studio 41 właśnie teraz daje ku temu idealną okazję!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Studio 41
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Daniel Obajtek odwiedził Polonię w Chicago: „Nie skończyłem – chcę budować dalej”

Opublikowano

dnia

Autor:

W miniony weekend gościem specjalnym chicagowskiej Polonii był Daniel Obajtek – były prezes PKN Orlen, menedżer, który odegrał znaczącą rolę w procesie konsolidacji polskich koncernów paliwowych. Jego wizyta przyciągnęła wielu Polaków mieszkających w Ameryce, ciekawych rozmowy z jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego biznesu ostatnich lat. O tych spotkaniach i kierunku, w jakim powinna działać Polonia mówi Daniel Obajtek w studiu Radia Deon Chicago.

„Chicago przyjęło mnie doskonale”

Choć Daniel Obajtek lubi wyjeżdżać z kraju, to w Chicago poczuł się jak w domu. “Miałem wspaniałe spotkania z wyjątkowymi patriotami” podsumowuje nasz Gość. “I powiem szczerze: słuchałem tych ludzi i patrzyłem na nic i widziałem, że oni więcej wiedzą o Polsce niż Polacy. Więc to dla mnie było takim szokiem”.

Europoseł odwiedzi kilka miejsc poza Chicago. Będzie to Teksas, Nowy Jork i Waszyngton, gdzie również spotka się z przedstawicielami Polonii, organizacjami społecznymi oraz środowiskami biznesowymi. Współorganizatorem wizyty w Coeprnicus Center było Radio Deon.

Książka z przesłaniem: „Nie skończyłem”

Wizytę byłego prezesa Orlenu zainspirowała promocja jego najnowszej książki pod wymownym tytułem „Nie skończyłem”. Jak sam mówi, to nie rozliczenie z przeszłości, ale wyraz energii, która go napędza.

“Póki będę żył i póki będę się poruszał na dwóch nogach, albo na czterech: nogach i rękach, to nie jestem w stanie zaprzestać” zapowiada europoseł. “Ja mam bardzo dużo energii w sobie i nieraz z tym walczyłem” – przyznaje nasz Gość, dodając, że nie uznaje urlopów i uważa się za pracoholika.

Daniel Obajtek wielokrotnie podkreśla znaczenie silnego biznesu dla niepodległości państwa. Tytuł książki nawiązuje do nadziei jaką dał ludziom, którzy z nim pracowali w Orlenie. “To są tysiące ludzi, którzy budowali największy koncern w Europie Środkowej. Ale to nie jest tylko biznes. To jest bezpieczeństwo” podkreśla europoseł.

Tylko duże firmy, duże inwestycje i odważne decyzje gospodarcze związane z energetyką mogą zapewnić Polsce bezpieczeństwo – zaznacza Daniel Obajtek.

Spotkanie z Danielem Obajtkiem w Copernicus Center

“Jak nie będziemy silni w biznesie to będziemy po prostu podlegli. I dlatego właśnie m.in. zatytułowałem tą książkę nie skończyłem, bo mam taki charakter. Mam taką góralską duszę, że nigdy się nie poddaję i zawsze jak upadam, powstaję i działam z większą siłą” dodaje nasz Gość.

Pomysł na Polonię: instytucja z realnym budżetem

Jednym z kluczowych tematów poruszanych podczas spotkań z Polonią była rola polskich emigrantów w życiu kraju. Daniel Obajtek zwrócił uwagę na problem rozproszenia i braku spójności w działaniu Polonii – 20 milionów Polaków poza granicami kraju to według niego ogromna siła, ale niewykorzystana.

Polonijne organizacje są rozdrobnione i często skłócone między sobą – dlatego Polonia nie ma siły ani politycznej ani gospodarczej, uważa europoseł. Potrzeba jest więc instytucji – może nawet ministerstwa – do spraw Polonii, z realnym budżetem, które zintegruje środowiska biznesowe i kulturalne – argumentuje nasz Gość.

Jako przykład Daniel Obajtek wskazuje diasporę żydowską, która – jego zdaniem – działa skutecznie, wspierając państwo Izrael niezależnie od miejsca zamieszkania. “Ja nie znam osoby, która miałaby tą narodowość, żydowską narodowość i żeby nie pracowała na rzecz Izraela. Ale oni są zrzeszeni, oni w każdym kraju są tak naprawdę zrzeszeni, spotykają się” zaznacza europoseł.

Bezpośrednio i szczerze: „Zobaczcie, co politycy zrobili naprawdę”

Daniel Obajtek nie unika ostrych słów pod adresem klasy politycznej, zwłaszcza tych, którzy – jego zdaniem – przyjeżdżają do Polonii tylko w czasie kampanii wyborczych.

“Jak przyjmujecie polityków to zobaczcie na ich dorobek. Co oni w kraju tak naprawdę zrobili, co oni poświęcili, co zbudowali, patrzcie na to, a nie na to, że oni sobie przyjadą, rozliczą sobie delegacje ze Stanami Zjednoczonymi, zrobią wycieczkę i jeszcze może wykorzystają Was i na tym koniec” mówi europoseł.

Pomysł na przyszłość: wspólna kancelaria i PR dla Polski

Daniel Obajtek zaproponował stworzenie międzynarodowej kancelarii prawnej i agencji PR działającej na rzecz Polonii i Polski. Ich zadaniem miałoby być m.in. przeciwdziałanie fałszywym narracjom historycznym, promocja kultury oraz integracja środowisk polskich za granicą.

“Razem zrobilibyście zdecydowanie więcej” przekonuje europoseł, zachęcając do głębszej współpracy polonijne organizacje.

Źródło: informacja własna
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Poseł Paweł Kowal: „Bronimy wschodniej granicy NATO i UE – nie można nas karać”

Opublikowano

dnia

Autor:

poseł Paweł Kowal

Zakończona w weekend wizyta polskich parlamentarzystów w USA była nie tylko serią spotkań z przedstawicielami Kongresu, Departamentu Stanu i Pentagonu, ale także wyraźnym sygnałem jedności politycznej w kluczowych sprawach dla Polski. Jak podkreśla w naszym studiu przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, prof. Paweł Kowal (KO), delegacja reprezentowała zarówno rząd, jak i opozycję. Jej celem było pokazanie wspólnego stanowiska w kwestiach bezpieczeństwa, obecności wojsk amerykańskich w Polsce oraz współpracy energetycznej.

Największa delegacja w historii

To była prawdopodobnie największa delegacja parlamentarna w historii naszych relacji z USA – podsumował prof. Paweł Kowal wizytę parlamentarzystów w Stanach Zjednoczonych. Pomysł jej zorganizowania w formule bipartisan, czyli z udziałem przedstawicieli głównych ugrupowań politycznych z obu stron, wyszedł właśnie od niego.

Spotkanie z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych, Kongresmenem Brianem Mastem

Polscy przedstawiciele dogadali się co do trzech kluczowych tematów: obecności wojsk amerykańskich w Polsce, współpracy energetycznej i bezpieczeństwa wschodniej granicy. W tych kwestiach zarówno ugrupowania rządzące jak i opozycyjne mówią jednym głosem — niezależnie od podziałów politycznych – podkreśla nasz Gość.

„Polska ma supermarkę w USA”

Podczas wizyty delegacja odbyła 18 spotkań na Kapitolu, wizyty w najważniejszych instytucjach federalnych oraz dziewięć debat z think tankami. Przygotowane w tym celu i zaprezentowane zostały szczegółowe materiały: mapy, wykresy, dane liczbowe – mówi Paweł Kowal.

Jak zaznacza nasz Gość, Polska ma dziś w Stanach „supermarkę” – nie było problemu, żeby umówić spotkania. Gdyby polscy parlamentarzyści mieli więcej czasu, mogliby odbyć ich jeszcze więcej.

Amerykańskie wojska: będzie redukcja, ale niekoniecznie w Polsce

Jednym z głównych tematów rozmów była przyszłość obecności wojsk amerykańskich w Europie. Według prof. Pawła Kowala, w Senacie USA trwają prace nad poprawką ustalającą minimalny poziom tej obecności na 75 tysięcy żołnierzy.

Spotkanie z Kongresmenem Nathanielem Moranem

“My byśmy chcieli dołożyć takie zastrzeżenie, że nie na wschodniej flance – tłumaczy poseł. “Bo wychodzimy z założenia bardzo prostego: w Niemczech obecność wojskowa amerykańska była oczywista w czasie zimnej wojny, no bo oni byli wtedy wschodnią flanką. No to teraz my jesteśmy wschodnią flanką” zaznacza prof. Paweł Kowal.

Według posła nie można obecności amerykańskich wojsk zmniejszać w Polsce, gdy wydajemy tak duże środki na obronność i bronimy granicy nie tylko naszej, ale całej Unii Europejskiej i NATO.

Granica i energetyka: zero powiązań z Rosją

Drugim kluczowym tematem była współpraca energetyczna. Polska kupuje LNG od USA, Orlen ma odpowiednią  infrastrukturę do jego przesyłania, a relacje polityczne w regionie Trójmorza działają. Z tego są miejsca pracy — zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych – tłumaczy prof. Paweł Kowal.

Spotkanie z Kongresmenem Billem Keatingiem, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych

Trzeci filar rozmów stanowił ochrona granicy wschodniej. Polska broni wschodniej granicy NATO i Unii Europejskiej – podkreśla nasz Gość. “Pokazaliśmy, że ponad 90%98% dzisiaj podajemy taką statystykę skuteczności, w ochronie tej granicy” dodaje poseł.

Czy Ameryka nie lubi rządu Tuska? „To mit”

“To jest trochę mit, że w Waszyngtonie ktoś uważa, że relacje z rządem Polski nie są najlepsze” zaznacza prof. Paweł Kowal, który był świadkiem rozmowy Premiera Donalda Tuska z Generałem Keithem Kelloggiem w Rzymie. Do spotkania doszło podczas konferencji dotyczącej odbudowy Ukrainy, która odbyła się w dniach 10-11 lipca.

“Dzisiaj Polska jest tak istotnym partnerem dla Stanów, i Amerykanie to dobrze rozumieją, że w Polsce jest prezydent, jest rząd i jest parlament i te wszystkie ośrodki muszą się komunikować” wyjaśnia nasz Gość.

Odbudowa Ukrainy: Polska gotowa do działania

Wizyta polskich parlamentarzystów dotyczyła też planowanej odbudowy Ukrainy. Polska powołała fundusz kapitałowy dla inwestycji europejskich w tym kraju. “Jak ktoś wchodzi na Ukrainę z biznesem, to jeśli ma też pieniądze z takiego funduszu, który ma flagę Polski, Niemiec, Francji, Unii Europejskiej, od razu jest trochę inaczej traktowany” tłumaczy prof. Paweł Kowal.

Spotkanie z Senatorem Timem Sheehym

Polska opracowała trzy filary planu odbudowy swojego wschodniego sąsiada:

  1. Transport i łączność (connectivity)
  2. Eksport – już dziś Polska odpowiada za 1/3 eksportu UE na Ukrainę (13 mld euro)
  3. Inwestycje – z zabezpieczeniami, gwarancjami, finansowaniem projektowym

Plan ten został przygotowany w rok. Choć nie może być jeszcze wprowadzony ze względu na trwające działania wojenne, to trzeba być gotowym — żeby inne kraje nie wyprzedziły Polski.

Polsko-amerykańskie partnerstwa i… rodeo

“W czasie polskiej prezydencji w Unii powstał ogromny fundusz, pierwszy w historii, na reindustrializację, odbudowę przemysłu. W tym szczególnie przemysłu zbrojeniowego. I on daje możliwość też budowania joint venture z polskich i amerykańskich firm. Właśnie w kontekście odbudowy Ukrainy” dodaje prof. Paweł Kowal.

Przypadkowe spotkanie z D.J. Danielem, chorym 13-latkiem

W czasie wizyty w Ameryce poseł i inni polscy politycy przypadkiem spotkali jednego z najbardziej popularnych i inspirujących ludzi w Stanach Zjednoczonych – 13‑letniego Devarjaye “D.J” Daniela. Ciężko chory chłopiec został honorowym agentem Secret Service – mianowanym przez prezydenta Donalda Trumpa – nosi policyjny mundur, odwiedził służby w całych Stanach.

Nasz Gość przyznał, że bardzo lubi amerykańską kulturę, a swój pobyt w Stanach Zjednoczonych zakończył obejrzeniem po raz pierwszy na żywo prawdziwego rodeo, które zrobiło na nim ogromne wrażenie. “Społeczeństwo amerykańskie wraca do korzeni (…) kocha te amerykańskie korzenie.” podkreśla nasz Gość.

Przypadkowe spotkanie z D.J. Danielem, chorym 13-latkiem

Podsumowując, wizyta polskich parlamentarzystów w USA miała strategiczne znaczenie. Była dowodem jedności polskiej sceny politycznej w kluczowych sprawach bezpieczeństwa, energetyki i relacji transatlantyckich.

Paweł Kowal jest doktorem habilitowanym nauk społecznych, profesorem Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, pracuje w Kolegium Europejskim w Natolinie, wykłada w Studium Europy Wschodniej UW. Współpracuje z Antioch University w USA.

Spotkanie w Pentagonie z przedstawicielami Departamentu Obrony, w tym z Altonem Bulandem

Jest także współtwórcą Muzeum Powstania Warszawskiego i redaktorem naczelnym Warsaw East European Review. Prowadzi badania i publikuje na tematy transformacji w Europie środkowej i ZSRS oraz polityki wschodniej. Prowadził gościnne wykłady m.in. na Ukrainie, w USA, Kanadzie i Chinach. W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą im. Giedroycia.

W latach 2002–2005 przewodniczył radzie dzielnicy Warszawa-Ochota. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku został wybrany na posła w okręgu chrzanowskim. W Sejmie do 2006 roku pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Od 20 lipca 2006 do 22 listopada 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, zdobywając 26 184 głosy.

W 2009 roku został wybrany posłem do Parlamentu Europejskiego. W Parlamencie Europejskim przystąpił do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, a także objął funkcję przewodniczącego delegacji do komisji współpracy parlamentarnej Unia Europejska – Ukraina. Startując z pierwszego miejsca w Krakowie, uzyskał 76 720 głosów.

Spotkanie z Marcy Kaptur, przewodzącej Polish Caucus w Kongresie

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października 2023 roku, otwierał listę Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie. Uzyskał poparcie 63 534 wyborców. W Sejmie X kadencji objął stanowisko Przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Źródło: informacja własna, pawelkowal.pl
Foto: Paweł Kowal
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

czerwiec 2025
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu