Połącz się z nami

Kościół

Wyrusz pokłonić się Maryi w Sanktuarium Lady of Champions w Wisconsin 3 maja

Opublikowano

dnia

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Lady of Champions w Wisconsin odbędzie się 3 maja. Wyjazd z Kościoła Św. Alfonsa, przy 411 N Wheeling Rd jest zaplanowany na godzinę 3.00AM, a powrót wieczorem. Pielgrzymi przejdą pieszo około 21 mil.

Objawienia w Champion jako jedyne w USA są zatwierdzone przez Kościół katolicki. O zakonnicy, która była ich świadkiem pisaliśmy 18 października. W zeszłym roku rozpoczął się proces kanonizacyjny Adele Brise.

Siostra Adele Brise

9 października 1859 roku, 28-letnia Adele Brise, spacerując po lesie w Champion, doświadczyła pierwszego z trzech objawień. Zobaczyła kobietę ubraną na biało, noszącą koronę ze złotych gwiazd, która poprosiła ją o modlitwę za nawrócenie grzeszników i nauczanie dzieci o wierze.

Zaraz po tym Brise podjęła misję ewangelizacyjną, odwiedzając rodziny w promieniu 50 mil, aby dzielić się Ewangelią i katechizmem. Większość z tych rodzin to belgijscy imigranci, którzy, w przeciwieństwie do Brise, zaczęli tracić wiarę po przybyciu do Ameryki.

Podczas pierwszego objawienia Adele Brise zapytała Maryję, kim jest i czego chce. Odpowiedź brzmiała: „Jestem Królową Nieba, która modli się o nawrócenie grzeszników i chcę, abyś zrobiła to samo”. Maryja zachęcała ją do odprawienia spowiedzi generalnej oraz ofiarowania Komunii za nawrócenie grzeszników.

Co roku tysiące wiernych pielgrzymuje do Sanktuarium Lady of Champions.

Shrine Of Our Lady Of Good Help Chapel

Koszt autobusu to 30 dolarów, rejestracji 25 dolarów. Szczegółowych informacji pod numerem telefonu 708 990 3731 udziela Elżbieta Borowska.

Źródło: informacja własna, cna
Foto: Sanktuarium Lady of Champions

 

Kościół

Film „21.37” wejdzie do polskich kin w 20. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Opublikowano

dnia

Autor:

„Czujemy, że dzieje się coś, co nas przerasta – pisali dziennikarze. – W Polsce dzieją się rzeczy szczególne. Jeszcze dobrze nie wiemy co, ale w naszym życiu pojawia się nowa jakość”. Tak dokładnie 20 lat temu wyglądała nasza rzeczywistość. Ucichła wrzawa, kłótnie, w tym czasie spadła nawet przestępczość. „21.37” to opowieść o nieprawdopodobnych wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce po śmierci Jana Pawła II.

„To, czego doświadczyliśmy po 2 kwietnia 2005 roku, było wielkie, niepowtarzalne i mistyczne. Nigdy wcześniej nie miało miejsca i zapewne już nigdy się nie wydarzy – mówi Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film. – Już przed pracą nad filmem wiedzieliśmy, że taki obraz musi powstać.

Chcemy wszystkim przypomnieć to, jak wielką rolę św. Jan Paweł II odegrał w naszym życiu.

Przy okazji pracy nad filmem wszyscy dostrzegliśmy wyjątkowy szczegół. Zdarza się nam nawet nagminnie zapominać o tym, co robiliśmy wczorajszego dnia. Jeśli chodzi o pamiętny 2 kwietnia 2005 roku wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, pamiętają dokładnie, gdzie wtedy byli i co robili. Śmierć papieża była momentem «wielkiego zatrzymania».

To właśnie chcemy pokazać widzom na wielkim ekranie; pragniemy przypomnieć o tym, że kochaliśmy św. Jana Pawła II i on kochał nas. To właśnie uświadomiliśmy sobie gremialnie wtedy, kiedy odszedł” – podkreśla Wręźlewicz.

„21.37” to film, który na zawsze zapisuje w historii tamte wydarzenia. To film, po którym trudno nie zadać pytań: Kim był dla nas człowiek, którego odejście potrafiło zatrzymać nasz świat i przenieść nas na wiele dni w inny wymiar? Kim my byliśmy wtedy i co się z nami stało po 20 latach? Zatrzymał się czas, ustały kłótnie, Polacy zaczęli mówić lepszym językiem, nagle dostrzegli wokół siebie innych dobrych ludzi i dobre emocje.

„Ujrzeliśmy naród w stanie świętości” – komentowano.

Przede wszystkim jednak „21.37” będzie dla widza pełnym wzruszeń i dobrych emocji doświadczeniem, wywołującym tęsknotę za pięknem tamtych dni.

„Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Państwa do kin indywidualnie i grupowo. Przeżyjmy razem tę chwilę, która nas połączyła. To też być może «ostatni dzwonek, aby przekazać młodemu pokolenie prawdę o tym, jakie miejsce w życiu całego świata miał św. Jan Paweł II. Nie chcemy, żeby «21.37» była tylko internetowym memem” – podkreśla dystrybutor.

Vatican News

 

Foto: YouTube
Czytaj dalej

Kościół

Klinika Gemelli: Lekka poprawa zdrowia Papieża

Opublikowano

dnia

Autor:

Stan kliniczny Ojca Świętego, mimo swojej krytyczności, wykazuje lekką poprawę. W poniedziałek nie wystąpiły epizody astmatycznych kryzysów oddechowych; niektóre badania laboratoryjne uległy poprawie. Monitorowanie łagodnej niewydolności nerek nie budzi niepokoju.

Kontynuowana jest tlenoterapia, choć przy nieco zmniejszonych przepływach i stężeniu tlenu. Lekarze, biorąc pod uwagę złożoność obrazu klinicznego, ze względów ostrożności nie zmieniają jeszcze prognozy. Rano Franciszek przyjął Eucharystię, natomiast po południu wznowił pracę.

Wieczorem zadzwonił do proboszcza parafii w Gazie, aby wyrazić swoją ojcowską bliskość.

Papież Franciszek dziękuje całemu ludowi Bożemu, który w tych dniach zgromadził się, aby modlić się za jego zdrowie.

Vatican News

 

Fot. Vatican Media
Czytaj dalej

Kościół

Jubileusz Diakonów w Watykanie: Papież wzywa do pokornej służby i przebaczenia

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę w Bazylice św. Piotra wyświęcono 23 mężczyzn na diakonów stałych. Arcybiskup Rino Fisichella odczytał homilię przygotowaną przez chorego papieża Franciszka dla ponad 4000 diakonów zgromadzonych na jubileuszowej mszy świętej. O ich ważnej posłudze mówi Jezuita, Ojciec Józef Polak.

Przesłanie Ojca Świętego koncentrowało się na trzech fundamentalnych aspektach posługi diakońskiej: przebaczeniu, bezinteresownej służbie i komunii.

“Przebaczenie jest niezbędnym elementem każdego powołania kościelnego i podstawą każdej ludzkiej relacji” – podkreślił papież w homilii, którą odczytał abp. Fisichella, pro-prefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji.

Święcenia diakonatu: symboliczne oddanie się Bogu

Podczas historycznej ceremonii 23 lutego, 23 mężczyzn z ośmiu krajów, w tym dwóch Polaków i trzech Amerykanów, przyjęło święcenia diakonatu w Bazylice św. Piotra. W wydarzeniu uczestniczyły liczne delegacje z całego świata – największa pochodziła z Włoch, a tuż za nią uplasowała się grupa 1300 diakonów ze Stanów Zjednoczonych oraz setki duchownych z Francji i innych krajów.

Podczas obrzędu kandydaci na diakonów położyli się krzyżem na posadzce bazyliki, symbolizując pełne oddanie Bogu i gotowość do służby. Następnie arcybiskup nałożył na nich ręce, wzywając Ducha Świętego, a nowo wyświęceni diakoni otrzymali stułę i dalmatykę – znaki ich nowej posługi.

Diakoni – „rzeźbiarze” Bożego miłosierdzia

W swoim przesłaniu papież wezwał diakonów do dostrzegania transformacyjnej mocy ich powołania. – Poprzez waszą posługę poświęcacie się byciu „rzeźbiarzami” i „malarzami” miłosiernego oblicza Ojca – napisał Ojciec Święty.

Franciszek przypomniał również postać św. Wawrzyńca, patrona diakonów, który na żądanie przekazania skarbów Kościoła wskazał na ubogich i powiedział: „To są nasze skarby!”. Ta historia posłużyła papieżowi jako ilustracja prawdziwego sensu diakonatu – służby najuboższym i budowania wspólnoty.

47 tysięcy osób na całym świecie pełni posługę jako diakoni stali.

Polscy diakoni i kandydaci przyjechali z diecezji świdnickiej, łódzkiej, zielonogórsko-gorzowskiej, włocławskiej, sosnowieckiej, katowickiej, legnickiej oraz z dwóch diecezji stołecznych. Towarzyszyli im bp. Sławomir Oder, kard. Grzegorz Ryś i bp Marek Mendyk.

 

Źródło: cna, Vatican News
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

luty 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu