Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Ernest Świerk zaprasza na uroczystość pod pomnikiem Pułaskiego w Willow Springs

Opublikowano

dnia

W najbliższą sobotę, 13 lipca, odbędą się coroczne obchody rocznicy odsłonięcia obelisku poświęconego gen. Kazimierzowi Pułaskiemu w Willow Springs (IL). Pomnik ufundowano w 1930 roku, rok po uchwaleniu 11 października Dniem Pamięci Generała Pułaskiego. O tym, że powinniśmy dbać o miejsca upamiętniające Polaków i naszą historię, mówi w Radiu Deon Chicago Ernest Świerk.

Obelisk upamiętniający gen. Kazimierza Pułaskiego stoi w Willow Springs, na południowych przedmieściach Chicago, w parku Pulaski Woods położonym pomiędzy 107th St. i 95th St. Nie wiadomo dokładnie, kto go ufundował, przypuszczalnie byli to Polacy mieszkający w tej okolicy.

Choć w tej chwili pomnik jest w dobrym stanie, to przez długi czas był zaniedbany i niewiele osób wiedziało o jego istnieniu. Dopiero w latach 90-tych podjęto działania by się nim zająć. 

„Myślę, że powinniśmy zrobić taką tradycję, dbać o naszą historię, dbać o nagłaśnianie naszej Polonii” mówi Ernest Świerk o nadchodzących obchodach rocznicy odsłonięcia tego pomnika.

W trakcie uroczystości jak co roku zostanie odmówiona modlitwa i złożone będą kwiaty.

Uroczystość może być żywą lekcją historii, zwłaszcza dla młodego pokolenia i okazją by opowiedzieć młodzieży i dzieciom o Kazimierzu Pułaskim – bohaterze walk o wolność dwóch narodów, polskiego i amerykańskiego.

Park, w którym znajduje się obelisk poświęcony gen. Pułaskiemu, oferuje wiele ciekawych ścieżek rowerowych i miejsca kampingowe. Są tu także piękne jeziora. Można więc połączyć sobotnie obchody z rodzinną wycieczką za miasto, zachęca Ernest Świerk.

Wspaniale by było, gdy by każdy z nas, Polaków mieszkających w Ameryce pamiętał o takich miejscach i dbał o nie na tyle ile może we własnym zakresie, nie zrzucając tej odpowiedzialności tylko na duże organizacje czy instytucje, uważa nasz Gość. Naprawdę nie trzeba do tego wiele – wystarczy czasem zajrzeć pod taki pomnik jak w Willow Springs i np. posprzątać jego otoczenie.

Uroczystość rozpocznie się o 11:00AM w sobotę, 13 lipca. Jeśli ktoś chce brać w niej udział, a nie wie jak dojechać, to będzie również zorganizowana zbiórka przy Kościele na Górce przy 116 Hilton St., Willow Springs, IL 60480 o godzinie 10:30AM i wspólny przejazd.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Montrose Deli w Roselle obchodzi jubileusz. Poczęstuje nas pysznościami i da zniżkę na zakupy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trudno w to uwierzyć, ale od otwarcia czwartego sklepu Montrose Deli w rejonie Chicago – lokalizacji w Roselle, mija już dwa lata. To znakomita okazja by wspólnie  poświętować, ciesząc się najlepszą ofertą polskiej sieci i najpyszniejszym jedzeniem. Na wyjątkowo smaczny jubileusz, który odbędzie się już w tą sobotę, zaprasza w studiu Radia Deon menedżerka Montrose Deli, Anna Dudziński.

„Dwa lata minęły tak szybko, że sami jesteśmy zdumieni”, mówi Anna Dudziński o otwarciu najnowszego sklepu Montrose Deli, który zdobył uznanie i stałych klientów wśród mieszkańców nie tylko Roselle ale i innych zachodnich przedmieść, m.in. Schaumburga, Batavii czy Elk Grove Village.

Jubileuszowe świętowanie rozpocznie się od godziny 10.00AM a jego podstawą będzie oczywiście degustacja najlepszych specjałów oferowanych przez Montrose Deli.

„Będziemy częstować, będziemy degustować nasze wyśmienite posiłki. Jeśli ktoś ich jeszcze nie zna to będzie wyśmienita okazja, oczywiście, żeby ich spróbować” zachęca Anna Dudziński.

Nawet dla samej tej kwaśnicy warto przyjechać do sklepu w Roselle, podkreśla nasz Gość, ale nie obejdzie się również bez wspaniałego, rocznicowego tortu.

Ale znakomite jedzenie to nie wszystko, co dla swoich klientów przygotował sklep Montrose Deli w Roselle w sobotę, 13 lipca. Wszystkie osoby robiące w tym dniu zakupy dostaną 15% zniżki na wszystkie artykuły, by jubileusz przyniósł jeszcze więcej radości, a Anna Dudziński zapowiada także, że czeka ich tajemnicza niespodzianka.

Wielki i nowoczesny sklep Montrose Deli w Roselle, położony przy 550 W Lake St. ma dogodną lokalizację dla wielu sąsiadujących polonijnych społeczności i duży parking. Jest otwarty codziennie od godziny 7.00AM do 8.00PM.

Jak mówi w naszym studiu Anna Dudziński, Polonia z innych części Chicago także pyta o kolejną, piątą  lokalizację polskiej sieci. Jej właściciele rozważają tą kwestię, ale jeszcze nie podjęli decyzji o otworzeniu następnego sklepu.

Montrose Deli, mający 4 placówki w rejonie Chicago zapewnia swoim klientom zawsze świeże wędliny, mięsa, nabiał i pieczywo po atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Dokłada także wszelkich starań by oferowana żywność była zawsze najwyższej jakości.

Lokalizacje sklepów Montrose Deli:

  • 1731 W. Golf Rd, Mount Prospect, IL 60056 (847) 258-5042
  • 6601 W. Irving Park Rd, Chicago, IL 60634 (773) 628-7515
  • 5411 W Montrose Ave, Chicago, IL 60641 (773) 725-6123
  • 550 W Lake St,Roselle, IL 60172 (224) 653-9197

Od wielu lat Montrose Deli znane jest także z najlepszej kuchni zarówno na terenie Chicago jak też i całego stanu Illinois. Tutejsi kucharze słyną z przygotowania wyśmienitych dań, począwszy od podstawowych zestawów obiadowych aż do najbardziej wyszukanych potraw na każdego rodzaju przyjęcia.

Polska sieć prowadzona przez Halinę i Stanisława Urbaniaków, zawsze wspierała i nadal wspiera mnóstwo wydarzeń i inicjatyw, zwłaszcza tych związanych z Polską, patriotyzmem i promocją Polskości w Stanach Zjednoczonych.

Warto odwiedzić sklep Montrose Deli w Roselle 13 lipca!

Zaprasza menedżerka, Anna Dudziński:

 

Źródło: informacja własna
Foto: Montrose Deli
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wielka zabawa z Wisłoką Chicago już 14 lipca. Bądźcie na Pikniku Rodzinnym

Opublikowano

dnia

Autor:

Rodzinny Piknik Wisłoki Chicago już w tą niedzielę, 14 lipca. To będzie okazja by wspólnie, całą Biało-Zieloną rodziną, świętować wielki sukces naszej drużyny – zdobycie pucharu i tytułu mistrza w półzawodowej United Premier Soccer League. Na pełne atrakcji wydarzenie zapraszają w studiu Radia Deon Chicago, prezes polonijnego klubu, Marek Raś oraz wiceprezes, Rafał Nowicki.

Jak podkreślają nasi Goście upragniony tytuł UPSL Midwest Central North Champion, Wisłoka zawdzięcza nieustannemu wsparciu swoich sponsorów, partnerów, sympatyków i kibiców, oraz ciężkiej pracy trenerów i piłkarzy. Organizatorzy mają nadzieję, że większość z tych osób, tworzących Biało-Zieloną wielką rodzinę, będzie obecna na wielkim niedzielnym świętowaniu.

A liczne atrakcje czekają zarówno na dzieci jak i na dorosłych, zapowiada prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś.

Muzykę na żywo zapewni popularny i lubiany Kaspi, który zaśpiewa m.in. nową piosenkę „Nara, Nara”, która niedawno miała swoją premierę. Natomiast gościem specjalnym z Florydy będzie Valdi, który zagra w rytmach latino i bachaty swoje największe hity: „Loca” i „Ze mną bujaj się”. Taneczną zabawę poprowadzi znakomity DJ Valentime.

Na Rodzinnym Pikniku Wisłoki Chicago jak zawsze serwowane będzie wyśmienite jedzenie i napoje, które zapewniają firmy KD Market i Euro Liquor. Nie zabraknie legendarnych placków ziemniaczanych, ponoć „najlepszych w mieście” jak mówi Rafał Nowicki.

Przygotowanie wszystkiego na taką imprezę nie jest łatwe i jest związane z pracą wielu ludzi wspierających Wisłokę Chicago, która rozpocznie się już w piątek, podkreśla wiceprezes klubu.

Wśród gości pikniku przeprowadzona zostanie loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami jak zapowiada Marek Raś.

Podczas pikniku o godzinie 1:00pm zostaną również, po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, wręczone stypendia naukowe, artystyczne i sportowe, fundowane przez właścicieli sieci sklepów KD Market, partnera klubu.

Wisłoka Chicago podpisze również umowę dotyczącą współpracy ze swoim nowym partnerem, firmą Two Flags, One Spirit, która niedawno weszła na rynek amerykański.

Natomiast dla wszystkich miłośników piłki nożnej będzie przygotowana specjalna strefa kibica, w której będzie można razem oglądać mecz finałowy EURO 2024 i wspólnie przeżywać piłkarskie emocje, podkreśla Rafał Nowicki.

Rodzinny Piknik Wisłoki Chicago rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 11.00AM, w niedzielę, 14 lipca w Schiller Woods, na skrzyżowaniu Irving Park & Cumberland, Lota numer 13.

Serdecznie Zapraszamy!

Wisłoka Chicago serdecznie zaprasza także vendorów ze swoimi stoiskami, zwłaszcza biznesy polonijne. Kontakt do organizatorów pikniku to: 708 323 69 35.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kaspi i Kroppa ponownie dają nam radość i wakacyjny luz. Posłuchajcie „Nara, Nara”

Opublikowano

dnia

Autor:

Rok temu w wakacyjne rytmy wprowadził nasze nogi utwór „Opa Opa” popularnego duetu Kaspi & Kroppa. Tego lata także nie zawiedliśmy się – nowa piosenka „Nara, Nara” porywa do tańca byśmy cieszyli się latem i słońcem nad nami. W studiu Radia Deon Chicago Kacper Dwojak zaprasza do jej wysłuchania i dobrej zabawy, m.in. na Rodzinnym Pikniku Wisłoki Chicago 14 lipca.

Jak nie cieszyć się latem, piękną pogodą i plażowymi klimatami? Zachęca do tego kolejny radosny i bardzo taneczny utwór duetu Kaspi & Kroppa, czyli Kacpra Dwojaka i Artura Kropiwnickiego – „Nara, Nara”.

Podobnie jak „Opa Opa” piosenka jest pełna wakacyjnego luzu, pozytywnej energii i radości, którą zaraża słuchaczy. Na pewno szybko wejdzie do repertuaru polskich imprez i przyjęć weselnych, nie tylko w Chicago.

Utwór w stylu dance powstał wcześniej, ale ostatnio został dopracowany przez duet skupiając się na tekście i wokalu. „O to nam chodziło też, żeby to była zawsze wesoła melodia, żebyśmy nie zanudzali ludzi” tłumaczy Kacper Dwojak. Kaspi i Kroppa doskonale się uzupełniają tworząc nową piosenkę.

Nasz Gość zamierza w ten weekend świętować wędkując na łonie natury w Lake Villa.

Natomiast nowej piosenki „Nara, Nara” będzie można posłuchać już niedługo na żywo. Kacper Dwojak zaśpiewa ją, jak mówi, na „najlepszym pikniku w mieście”, czyli Pikniku Rodzinnym polonijnego klubu piłkarskiego, Wisłoki Chicago, który odbędzie się 14 lipca.

Nasz Gość grał kiedyś dla Biało-Zielonych, a teraz wspiera naszą drużynę na inne sposoby.

Piknik Rodzinny Wisłoki Chicago odbędzie się w Schiller Woods, na skrzyżowaniu, Irving Park & Cumberland, Lota numer 13. Impreza rozpocznie się w południe. Wcześniej, o godzinie 11.00AM, zostanie odprawiona Msza Św.

Podczas pikniku polonijnego klubu piłkarskiego na gości czeka masa niespodzianek, znakomite jedzenie i napoje od partnerów Wisłoki: KD Market i Euro Liquor, specjalna strefa gier oraz darmowe bounce house dla dzieci oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Rozegrany będzie także FAKRO CUP.

Podczas pikniku, o godzinie 1:00pm zostaną wręczone stypendia naukowe, artystyczne i sportowe przez właścicieli najpopularniejszego wśród Polonii sieci sklepów KD Market. Ponadto dla wszystkich miłośników piłki nożnej przygotowana będzie specjalna strefa kibica do wspólnego oglądania meczu finałowego EURO 2024.

Tymczasem Kaspi zaprasza do zabawy przy piosence „Nara, Nara”.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Wisłoka Chicago

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu