Połącz się z nami

News Chicago

Elgin świętuje Dzień Niepodległości Paradą Czwartego Lipca i Paradą Zwierząt

Opublikowano

dnia

Przed coroczną Paradą Czwartego Lipca miasto Elgin organizuje swoją pierwszą Paradę Zwierząt o godzinie 8:30AM w czwartek, 4 lipca. Rozpocznie się ona przy Douglas Avenue w pobliżu Ann Street, będzie kierować się na południe Douglas Avenue i zakończy w Elgin City Hall.

Po paradzie zwierząt odbędzie się w ratuszu akcja związana z przekazaniem darowizn dla zwierząt. Obecni będą specjalni goście z Dogtopia of South Elgin, a wszystkie datki zostaną przekazane na rzecz Anderson Humane.

Wielki marszałek Pet Parade zostanie wyłoniony w drodze konkursu w mediach społecznościowych. Konkurs zostanie ogłoszony na stronie miasta Elgin na Facebooku. Pierwszy oficjalny najwyższy kanclerz Elgin Midwest 4th of July Pet Parade Grand Marshal zostanie uhonorowany nagrodą ufundowaną przez Dogtopia i Critters Pet Shop.

Coroczna Parada Czwartego Lipca w Elgin rozpocznie się punktualnie o 9:00AM na skrzyżowaniu alei Slade i Douglas i zakończy się na Douglas Avenue i Division Street, w pobliżu ratusza. Miejsca siedzące są dostępne wzdłuż Douglas Avenue, na pasie publicznym od Slade Avenue do końca trasy parady. Pochód zakończy się około godziny 11:00AM.

Uroczystość będzie kontynuowana w Festival Park z muzyką, food truckami, napojami, zajęciami dla dzieci, możliwością robienia zdjęć, grami planszowymi, konkursem w jedzeniu ciasta (sponsorowanym przez Paul’s Family Restaurant) i spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Second Hand Soul otworzy uroczystość występując w godzinach od 5:00PM do 6:00PM w parku, 132 S. Grove Ave. w Elgin. Następnie od 6:30PM do 8:00PM wystąpi iPop i American Vinyl All Star Band od 8:30PM do 10:00PM.

Pokaz sztucznych ogni rozpocznie się około 9:20PM i będzie trwać 15-20 minut.

Wszystkie parkingi w centrum Elgin są bezpłatne. Oprócz dużej liczby miejsc parkingowych na ulicach, w całym centrum miasta znajduje się mnóstwo bezpłatnych miejsc parkingowych na parkingach i tarasach. Pełną mapę można znaleźć na stronie elginil.gov/1852/Parking-in-Elgin.

Przygotowania do zamknięcia dróg rozpoczną się w środę, 3 lipca o godzinie 8:00AM, a zamknięta będzie Douglas Avenue (dozwolony tylko ruch lokalny).

Samochody zaparkowane w dniu 4 lipca po godzinie 6:00AM na następujących ulicach, zostaną odholowane: North Grove Avenue, od Kimball Street do River Bluff Road; Brook Street od Kimball Street do River Bluff Road; River Bluff Road od Spring Street do North Grove Avenue; i Douglas Avenue od River Bluff Road do Chicago Street.

Pytania dotyczące wydarzenia można kierować pod numer 311 lub wysyłając e-mail na adres specialevents@cityofelgin.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: City of Elgin

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu