Połącz się z nami

News USA

Nagrody Tony rozdane po raz 77. Zwycięzcami m.in. Daniel Radcliffe i Jeremy Strong

Opublikowano

dnia

77. ceremonia wręczenia corocznych nagród Tony odbyła się w niedzielę 16 czerwca w Lincoln Center w David H. Koch Theatre w Nowym Jorku, a gospodyni tego wydarzenia, Ariana DeBose, prowadziła ją już po raz trzeci. Najlepszym musicalem został „The Outsiders” a najlepszą sztuką teatralną – „Stereophonic”.

Podczas występu fani byli zdumieni, gdy na scenie pojawiło się wielu utalentowanych wykonawców, którzy zaprezentowali olśniewające występy, w tym Daniel Radcliffe, Jonathan Groff i Lindsay Mendez z „Merrily We Roll Along”, Pete Townsend z „The Who’s Tommy”, Alicia Keys i Jay-Z z obsadą „Hell’s Kitchen” i Eddie Redmayne z obsadą „Kit Kat Club Cabaret”.

Do najbardziej godnych uwagi zwycięzców nagród w 2024 r. należeli aktor Daniel Radcliffe i Jeremy Strong, którzy przywieźli do domu swoje pierwsze w historii nagrody Tony.

Kolejnym niesamowitym nagrodzonym była Dede Ayite, która przeszła do historii jako pierwsza czarnoskóra kobieta, która zdobyła nagrodę Tony za najlepszy projekt kostiumu do sztuki.

Tegoroczni laureaci nagród Tony:

 • Najlepszy musical – „The Outsiders”
 • Najlepsza sztuka teatralna – „Stereophonic”
 • Najlepsza adaptacja musicalu – „Merrily We Roll Along”
 • Najlepsza adaptacja sztuki teatralnej – „Appropriate”
 • Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w musicalu – Maleah Joi Moon, „Hell’s Kitchen”
 • Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w sztuce teatralnej – Sarah Paulson, „Appropriate”
 • Najlepszy aktor pierwszoplanowy w musicalu – Jonathan Groff, „Merrily We Roll Along”
 • Najlepszy aktor pierwszoplanowy w sztuce teatralnej – Jeremy Strong, „An Enemy of the People”
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa w musicalu – Kecia Lewis, „Hell’s Kitchen”
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa w sztuce teatralnej – Kara Young, „Purlie Victorious: A Non-Confederate Romp Through the Cotton Patch”
 • Najlepszy aktor drugoplanowy w musicalu – Daniel Radcliffe, „Merrily We Roll Along”
 • Najlepszy aktor drugoplanowy w sztuce teatralnej – Will Brill, „Stereophonic”
 • Najlepsza reżyseria musicalu – Danya Taymor, „The Outsiders”
 • Najlepsza reżyseria sztuki teatralnej – Daniel Aukin, „Stereophonic”
 • Najlepszy scenariusz musicalu – Shaina Taub, „Suffs”
 • Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa – Shaina Taub, „Suffs”
 • Najlepsza oprawa dźwiękowa musicalu – Cody Spencer, „The Outsiders”
 • Najlepsza oprawa dźwiękowa sztuki teatralnej – Ryan Rumery, „Stereophonic”
 • Najlepsza oprawa świetlna musicalu – Brian MacDevitt and Hana S. Kim, „The Outsiders”
 • Najlepsza oprawa świetlna sztuki teatralnej – Jane Cox, „Appropriate”
 • Najelpsza scenografia musicalu – Tom Scutt, „Cabaret at the Kit Kat Club”
 • Najlepsza scenografia sztuki teatralnej – David Zinn, „Stereophonic”
 • Najlepsza choreografia – Justin Peck, „Illinoise”
 • Najlepsza aranżacja – Jonathan Tunick, „Merrily We Roll Along”
 • Najlepsze kostiumy w musicalu – Linda Cho, „The Great Gatsby”
 • Najlepsze kostiumy w sztuce teatralnej – Dede Ayite, „Jaja’s African Hair Braiding”

Tony Award; oficjalnie: Antoinette Perry Award for Excellence in Theatre to nagroda przyznawana corocznie twórcom teatralnym w Stanach Zjednoczonych. Pierwotnie nagrodą honorowano twórców wystawiających na Broadwayu w Nowym Jorku.

Tony wraz z telewizyjnymi Emmy, muzycznymi Grammy i filmowymi Oscarami tworzą czwórkę najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, EGOT.

Nagrody Tony przyznawane są przez grono 700 ludzi z różnych gałęzi przemysłu rozrywkowego i prasy. Nagrodę ustanowiło towarzystwo American Theatre Wing w 1947 roku na sugestię komitetu producentów teatralnych, któremu szefował Brock Pemberton, ale dopiero od trzeciej ceremonii w 1949 roku zaczęto wręczać pierwsze medale Tony, przyznawane do dziś.

Od 1967 roku ceremonia wręczania nagród jest transmitowana przez telewizję.

Źródło: npr, The Mirror, wikipedia
Foto: YouTube, Tony Awards

 

News Chicago

Lake County Fair zaprasza na 5 dni szalonych atrakcji już od środy

Opublikowano

dnia

Autor:

Targi Lake County Fair powracają po raz 95., oferując karuzele, jedzenie, muzykę na żywo, motocross, monster trucki, jazdę na bykach, wyścigi świń, konkursy bydła i wiele innych. Pięciodniowy festiwal odbywa się na terenach targowych i w centrum wydarzeń Lake County pod adresem 1060 E. Peterson Road, Grayslake.

Targi odbywają się w godzinach od 10:00AM do 10:00PM w środę i czwartek, 24 i 25 lipca; od 10:00AM do północy w piątek i sobotę 26 i 27 lipca; oraz od 10:00AM do 8:00PM w niedzielę, 28 lipca, z atrakcjami i grami czynnymi od godz. 1:00PM w środę.

Od południa do 1:00PM w środę gry i zabawy będą otwarte dla osób ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi i ich rodzin, a zamknięte dla ogółu społeczeństwa.

Hala wystawiennicza czynna będzie w godzinach 10.00AM – 8.00PM w środę i czwartek, od 10:00AM do 9:00PM w piątek i sobotę oraz od 10:00AM do 6:00PM w niedzielę. Godziny otwarcia stajni dla zwierząt to 8:00AM –9:00PM od środy do soboty oraz od 8:00AM do 5:00PM w niedzielę.

Muzyka na żywo obejmuje występy:

 • Operation Glow Taylor Swift Party o 8:00PM w środę;
 • A Sure Thing o 5:00PM i Brass From The Past o 8:00PM w czwartek;
 • GooRoos o 6:00PM i Motown Nation o 9:30PM w piątek;
 • Mellencougara o 6:00PM i Matthew Holm Band o 9:00PM w sobotę
 • Billy Elton o 5:00PM i Total Beaches o 6:00PM w niedzielę

Wstęp na trybuny i arenę w trakcie wydarzeń jest bezpłatny z biletem wstępu ogólnego, i obejmuje wyścigi motocross i monster trucków, konkurs profesjonalnej jazdy na byku oraz jazdy konnej wokół beczek.

Dzienny wstęp kosztuje 15 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat, 5 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat i 65 lat i starszych oraz jest bezpłatny dla osób w wieku 5 lat i młodszych.

Karnety sezonowe, ważne na wszystkie pięć dni targów, kosztują 55 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat i 20 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat oraz 65 lat i starszych. Bilety dla seniorów nie są dostępne online. Bilety nie są wymagane dla członków czynnego personelu wojskowego w mundurze z ważnym dokumentem tożsamości; bilety dla żołnierzy czynnych nienoszących munduru, weteranów i osób na utrzymaniu z ważną legitymacją wojskową kosztują 5 dolarów (niedostępne online).

W czwartek 25 lipca wstęp jest bezpłatny dla żołnierzy czynnej służby wojskowej, weteranów, osób będących na ich na utrzymaniu i osób udzielających pierwszej pomocy.

Bilety można nabyć na stronie lcfair.com/tickets. Bilety zakupione online nie są przypisane konkretnej dacie i można je wykorzystać w dowolnym dniu targów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie lcfair.com/2024.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Lake County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Młodzi widzowie przeżyją ponadczasową przygodę z Piotrusiem w Teatrze Paramount Aurora

Opublikowano

dnia

Autor:

„Peter and the Starcatcher” to sztuka oparta na powieści o tym samym tytule z 2004 roku autorstwa Dave’a Barry’ego i Ridleya Pearsona, zaadaptowana na scenę przez Ricka Elice’a. Spektakl przedstawia historię postaci Piotrusia Pana, Pani Darling, Dzwoneczka oraz Haka i jest prequelem „Piotrusia i Wendy” J. M. Barriego. W Teatrze Paramount Aurora będzie grana od 24 lipca do 1 września.

Peter zostaje sprzedany w niewolę na pokładzie statku płynącego do Nibylandii. Jednak nawet ponura rzeczywistość epoki wiktoriańskiej nie może zmusić chłopca do stania się dorosłym, a jego entuzjazm jest zaraźliwy — każda młoda osoba, którą spotyka (i publiczność), przyłącza się do tej ponadczasowej przygody.

Spektakl „Peter and the Starcatcher” będzie wystawiany w kameralnym Copley Theatre w Paramount, magicznym miejscu przenoszącym widzów w inny świat. Sztuka oddaje ducha klasyki J.M. Barriego dzięki grze słów, zawadiackim eskapadom i talentom aktorów Paramount.

Fani Wendy i Piotrusia będą mogli prześledzić genezę Piotrusia Pana i innych kultowych postaci, w tym osławionego Kapitana Haka, w zaczarowanym świecie Nibylandii. Sztuka „Peter and the Starcatcher” była nominowana do dziewięciu nagród Tony i zdobyła pięć pożądanych wyróżnień.

Teatr Paramount Aurora prezentuje „Peter and the Starcatcher” od 24 lipca do 1 września. Bilety dostępne są tutaj.

W najbliższy czwartek oraz sobotę przedstawienia są objęte inicjatywą „Pay What You Can”. Oznacza to, że w dniu pokazu gość zapłaci w kasie tyle, ile może, za maksymalnie 4 bilety, ponieważ twórcy Teatru Paramount uważają, że każdy powinien mieć szansę zobaczyć teatr na żywo.

Dodatkowo w sobotę widzowie mogą wziąć udział w specjalnej rozmowy z aktorami Nickiem Sandysem i Markiem Davidem Kaplanem po spektaklu o godzinie 2.00PM.

 

Źródło: Paramount Theatre
Foto: Paramount Theatre
Czytaj dalej

News Chicago

Roztańczona stacja CTA 95th/Dan Ryan gości DJ-ów trzy dni w tygodniu

Opublikowano

dnia

Autor:

8 lipca Chicago Transit Authority CTA ogłosiło powrót serii An Extended Song of Our People, AESOP, na kolejny sezon. DJ na żywo miksuje muzykę na stacji 95th/Dan Ryan Red Line, a wszyscy chętni mogą posłuchać i zatańczyć.

Tegoroczny harmonogram programu obejmuje trzy dni w tygodniu  – poniedziałki, środy i piątki. W określonych godzinach występują w różni utalentowani artyści. Seria potrwa do 1 listopada. DJ Ayana Contreras pełni funkcję dyrektor kreatywnej i zaprasza innych lokalnych DJ-ów, którzy zapewniają cotygodniowe występy.

AESOP (An Extended Song of Our People) to interaktywna publiczna instalacja artystyczna ze stanowiskiem DJ-a stworzona przez chicagowskiego artystę Theastera Gatesa. Projekt jest pierwszym znanym studiem nadawczym i budką DJ-ską zaprojektowaną przez artystę w obiekcie tranzytowym.

Tańczyć do rytmu można w następujące dni: poniedziałki (7:00AM-10:00AM), piątki (3:00PM-6:00PM) i środy (3:00PM-6:00PM). Sezon muzyczny na stacji CTA potrwa do piątku 1 listopada, z wyjątkiem poniedziałku 2 września (Święto Pracy), na stacji 95th/Dan Ryan Red Line.

 

Źródło: secretchicago
Foto: cta
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu