Połącz się z nami

News Chicago

Półmaraton Bank of America Chicago 13.1 zamyka ulice w ten weekend

Opublikowano

dnia

Coroczna edycja Bank of America Chicago 13.1 startuje już w ten weekend, ale chociaż biegacze będą ścigać się po ulicach, kierowcy nie będą mogli się po nich poruszać. Organizacja półmaratonu związana będzie ze znacznymi zamknięciami dróg i ograniczenia parkowania w niektórych częściach miasta. Sprawdź którędy nie przejedziesz w tą sobotę i niedzielę.

Wyścig i zamknięcie ulic będą miały wpływ na dzielnice Garfield Park, Humboldt Park i Douglass Park.

Od środy do godziny 5:00PM w poniedziałek, Music Ct. Circle, od Hamlin Boulevard do Woodward Drive i Woodward Drive od Madison Street do Jackson Boulevard będą zamknięte.

W sobotę, 8 czerwca obowiązują następujące zamknięcia:

 • Madison St.: Hamlin Blvd. do Central Park Ave. od 6 a.m. w sobotę do 5 p.m. w niedzielę
 • Jackson Blvd.: Hamlin Blvd. do Central Park Ave. od 6 a.m. w sobotę do 5 p.m. w niedzielę
 • McCrea Dr.: Schraeder Drive do końca, od 7 p.m. w sobotę do 5 p.m. w niedzielę

W niedzielę 9 czerwca obowiązują następujące zamknięcia:

 • Madison St.: Central Park Ave. do St. Louis Ave. od 2 a.m. do 11 a.m.
 • Central Park Ave.: Washington Blvd. do 5th Ave. od 2 a.m. do 11 a.m.
 • Independence Blvd.: Jackson Blvd. do Douglas Blvd. od 6:30 a.m. do 9:30 a.m.
 • Douglas Blvd.: Independence Blvd. do Sacramento Dr. od 6:30 a.m. do 9:30 a.m.
 • Sacramento Dr.: Ogden Blvd. do Roosevelt Rd. od 6:30 a.m. do 9:30 a.m.
 • Ogden Ave.: Sacramento Blvd. do California Ave. od 6:30 a.m. do 9:30 a.m.
 • Farrar Dr.: Ogden Blvd. do Sacramento Dr. od 6:30 a.m. do 9:30 a.m.
 • Hamlin Blvd.: Madison St. do Congress Pkwy. od 6:30 a.m. do 11 a.m.
 • Hamlin Blvd.: Madison St. do Maypole Ave. od 6:30 a.m. do 11 a.m.
 • Schraeder Dr.: Hamlin Blvd. do Washington Blvd. od 6:30 a.m. do 11 a.m.
 • Washington Blvd.: Schraeder Dr. do Hamlin Blvd. od 6:30 a.m. do 11 a.m.
 • Central Park Ave.: Lake St. do Franklin Blvd. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • Conservatory Dr.: Lake St. do Franklin Blvd. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • Franklin Blvd.: Central Park Ave. do Sacramento Blvd. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • Sacramento Blvd.: Franklin Blvd do Augusta Blvd. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • Humboldt Dr.: Augusta Blvd. do North Ave. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • Division St.: California Ave do Luis Munoz Dr. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • Luis Munoz Marin Dr.: Augusta Blvd. do Le Moyne St. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.
 • California Ave.: Lemoyne St. do Division St. od 6:30 a.m. do 10:45 a.m.

We wszystkich dzielnicach obowiązywać będą także ograniczenia w parkowaniu. Pełną listę godzin i dat zamknięcia ulic oraz ograniczeń parkowania można znaleźć na stronie internetowej Chicago 13.1.

Bieg rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 7:00 a.m.

 

Źródło: nbc
Foto: Bank of America Chicago 13.1

News Chicago

Dzisiaj możesz uratować czyjeś życie, oddając krew w czasie akcji w Genevie

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj władze powiatu Kane organizują zbiórkę krwi, która odbędzie się w godzinach od 10:00AM do 3:00PM na kampusie w Genevie, przy 719 S. Batavia Ave., Budynek A. Uczestnicy oddający krew otrzymają elektroniczną kartę podarunkową o wartości 15 dolarów.

Chociaż mile widziana będzie każda osoba, która po prostu przyjdzie, w czasie akcji krwiodawstwa preferowane jest umawianie wizyt. Aby umówić się można zadzwonić pod numer 1-800REDCROSS (1-800-733-2767) lub odwiedzić stronę RedCrossBlood.org i zrobić to online.

Według Amerykańskiego Czerwonego Krzyża co dwie sekundy ktoś w USA potrzebuje krwi, a tylko 3% populacji faktycznie ją oddaje krew. Nasza darowizna może znacząco zmienić tą sytuację.

Według Blood Centers of America w ciągu ostatniej dekady ośrodki krwiodawstwa w całym kraju straciły około 30 procent dawców w wieku poniżej 30 lat. Od początku pandemii Covid-19 liczba dawców w wieku licealnym i uniwersyteckim spadła o połowę.

Źródło: dailyherald
Foto: istock/AnnaStills/
Czytaj dalej

News Chicago

Od dzisiaj kandydaci do Rady Edukacji Chicago mogą składać swoje wnioski

Opublikowano

dnia

Autor:

26 marca kandydaci do Rady Edukacji Chicago rozpoczęli zbieranie podpisów mieszkańców. Od dzisiaj do 24 czerwca mogą już składać oryginalne dokumenty nominacyjne w Chicago Board of Elections.

W tym roku, podczas głosowania w listopadzie wybierzemy 10 z 21 członków Rady Edukacji Chicago. Resztę, w tym prezesa zarządu, wyznaczy Burmistrz Brandon Johnson, który wraz ze Związkiem Nauczycieli w Chicago CTU, poparł tą wersję ustawy. Szczegółowo o tych nowych zasadach informowaliśmy 8 marca.

Aby złożyć swoje wnioski kandydaci do rady musieli zebrać od 1000 do 3000 podpisów, podobnie kandydaci do senatu danej partii. Komisja Wyborcza Chicago zbierze się na początku lipca, aby rozpatrzyć zastrzeżenia dotyczące kandydatów.

Wybrani członkowie Rady Edukacji Chicago będą reprezentować około 240 000 mieszkańców z 10 dużych okręgów przez następne 2 lata, kiedy zarząd będzie w połowie mianowany, a w połowie wybrany.

Do następnych wyborów, które odbędą się w 2026 r., kandydaci do Chicago Board of Education będą potrzebować 500–1500 podpisów. Wybory w 2026 r. to także moment, w którym rada stanie się w pełni wybieranym organem – jej członkowie zostaną wybrani spośród 20 mniejszych okręgów.

Członkowie Rady Edukacji nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę i oczekuje się od nich, że będą pracować co najmniej 25 do 30 godzin miesięcznie.

Do ich obowiązków należy m.in.: ustalanie kierunku, celów i priorytetów dla Szkół Publicznych w Chicago; zatwierdzanie polityk dzielnic, decyzji zakupowych i umów; zatwierdzanie planów wydatków i ustalenie kalendarza roku szkolnego.

Rada Edukacji Chicago, która m.in. uchwala budżet wynoszący 9 miliardów dolarów, zatwierdza dyrektora generalnego oraz zatwierdza zasady i umowy, została utworzona przez ustawodawców stanowych w 1872 r.

Według Krajowego Stowarzyszenia Rad Szkolnych ponad 90% amerykańskich rad szkolnych jest obecnie wybieranych.

Okręg szkolny w Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmuje obecnie około 325 000 uczniów uczęszczających do 634 szkół.

 

Źródło: wttw
Foto: Chicago Board of Education, istock/Jacob Wackerhausen/
Czytaj dalej

News Chicago

Lato w mieście: Dzisiaj zostaną otwarte wszystkie baseny Chicago Park District

Opublikowano

dnia

Autor:

Urzędnicy Park District twierdzą, że zatrudnili wystarczającą liczbę ratowników, aby otworzyć dzisiaj wszystkie baseny po latach problemów kadrowych, które doprowadziły do ​​zamknięcia niektórych z nich. Oczekuje się, że 50 odkrytych i 27 basenów krytych w mieście zostanie otwartych w poniedziałek na okres letni.

Według rzeczniczki Chicago Park District, Irene Tostado, zatrudniono 446 sezonowych ratowników na 710 dostępnych stanowiskach, co oznacza, że ​​wskaźnik obsadzenia wyniesie 63% w okresie letnim.

Jak wynika z dokumentów, zeszłego lata zatrudniono zaledwie około 15% ratowników sezonowych do pierwszego tygodnia czerwca i tylko 9% w czerwcu 2022 roku. Rok temu władze Chicago Park District zdecydowały się tymczasowo zamknąć niektóre kryte baseny, aby przenieść ratowników do pracy na plażach, a w 2022 r. w otwarto mniej niż połowę basenów.

Rodzice i trenerzy pływania twierdzili wcześniej, że brak dobrej organizacji w Chicago Park District, niskie płace, skandal związany z niewłaściwym zachowaniem na tle seksualnym i chroniczne niedoinwestowanie w baseny spowodowały te niedobory, podczas gdy urzędnicy obwiniali pandemię na rynku pracy.

Zeszłego lata Chicago Park District dodała dodatkowe zachęty – w tym premię za podpisanie umowy w wysokości 600 dolarów i bezpłatne bilety na wydarzenia – w nadziei, że przyciągnie więcej ratowników podczas przerwy wakacyjnej.

W tym roku korzyści te nie były oferowane, jednak płaca początkowa wzrosła do 19 dolarów za godzinę, czyli o około 3 dolary więcej niż w zeszłym roku.

Według strony internetowej Chicago Park District, rekrutacja na stanowiska ratownika letniego jest już zamknięta. Okręg zatrudnia także 261 ratowników całorocznych.

Większość z basenów będzie działać w godzinach od 11:00AM do 7:00PM w najgorętszych porach dnia. Dokładny harmonogram ich otwarcia dostępny jest na stronie internetowej.

Według dystryktu parkowego od poniedziałku ponad 200 zraszaczy i wodnych placów zabaw w mieście także będzie już działać. Humboldt Park Beach, jedyna sztuczna plaża śródlądowa, również zostanie otwarta w poniedziałek po czteroletniej przerwie, co zapowiadaliśmy 11 czerwca.

Sezon basenowy i plażowy potrwa w Chicago do Święta Pracy.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, isytock/Suzi Media Production/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu