Połącz się z nami

News USA

Gdzie Amerykanie zarabiają najwięcej? Na pierwszym miejscu Wirginia

Opublikowano

dnia

Portal poświęcony finansom osobistym WalletHub opublikował listę stanów, w których ludzie mają najwyższe dochody w 2024 r. Wygrała Wirginia a Illinois uplasowało się na 7. miejscu w kraju, ze średnim dochodem wysokości 78 304 dolarów. Według Banku Rezerw Federalnych w St. Louis średni roczny dochód w USA wynosi obecnie około 74 600 dolarów.

WalletHub porównał 50 stanów i Dystrykt Kolumbii pod kątem trzech kluczowych wskaźników: średniego rocznego dochodu 5% osób najlepiej zarabiających, średniego rocznego dochodu 20% osób najmniej zarabiających oraz mediany dla wszystkich mieszkańców każdego stanu.

Według tej analizy 10% najlepiej zarabiających mieszkańców USA zarabia ponad 12 razy więcej niż 10% najgorzej zarabiających.

Wirginia zajmuje pierwsze miejsce na liście najwyższych dochodów. 5% najlepiej zarabiających mieszkańców Wirginii zarabia średnio 518 296 dolarów rocznie, podczas gdy 20% najmniej zarabiających dostaje średnio 18 694 dolarów – obie wielkości plasują ten stan na trzecim miejscu w kraju.

Średni roczny dochód w Wirginii wynosi 89 393 dolarów i zajmuje 17. miejsce pod względem wielkości w kraju.

Wiele osób pracujących w Waszyngtonie mieszka w Wirginii i powiecie Fairfax, gdzie średnia pensja przekracza 100 000 dolarów. Północna Wirginia szczyci się kwitnącą społecznością biznesową i jest domem dla wykonawców z branży obronnej, takich jak Boeing, Northrop Grumman, General Dynamics i RTX Corporation.

W powiecie Loudoun w Wirginii znajduje się także największe i najszybciej rozwijające się centrum centrów danych na świecie, w którym obecni są główni liderzy branży, tacy jak Amazon, Verizon Business, Google, Facebook i Salesforce.

Richmond, Wirginia

Mieszkańcy New Jersey mają drugi najwyższy dochód. 5% najlepiej zarabiających mieszkańców New Jersey zarabia średnio 505 621 dolarów rocznie, co stanowi czwarty najwyższy wynik w kraju. Ponadto średni dochód w stanie wynosi 117 847 dolarów i jest szóstym co do wielkości.

Niestety, 20% najmniej zarabiających dostaje jedynie 16 445 dolarów rocznie, co plasuje się na 21. miejscu w kraju.

New Jersey jest strategicznie położone pomiędzy dwoma dużymi miastami, Nowym Jorkiem i Filadelfią, co w dużej mierze wyjaśnia wysokie dochody w tym stanie.

Newark, New Jersey

Nowy Jork zajmuje trzecie miejsce pod względem najwyższych dochodów. Średni roczny dochód 5% najlepiej zarabiających w Nowym Jorku wynosi 553 436 dolarów i jest najwyższy w kraju. Z drugiej strony 20% osób o najniższych dochodach zarabia średnio tylko 13 301 dolarów rocznie, co daje 44. miejsce na 50 stanów i Dystrykt Kolumbii.

W tym badaniu grupie osób o wysokich dochodach przypisuje się większą wagę niż grupie osób o niskich dochodach, co wyjaśnia wysoką pozycję Nowego Jorku.

Według „The New York Times” trzy dzielnice Nowego Jorku mają największe różnice w dochodach w kraju.

Manhattan odnotował największą różnicę w dochodach w kraju; powiaty Bronx i Kings również znalazły się wśród 10 powiatów w USA o największych dysproporcjach w dochodach między bogatymi i biednymi. Średni roczny dochód w Empire State jest również całkiem niezły i wynosi 91 366 dolarów, co plasuje go na 13. miejscu w kraju.

Manhattan, Nowy Jork

10 stanów gdzie mieszkańcy mają najwyższe dochody:

 1. Wirginia
 2. New Jersey
 3. Nowy Jork
 4. Connecticut
 5. Waszyngton
 6. Utah
 7. Illinois
 8. Minnesota
 9. Kolorado
 10. Massachusetts

Hartford, Connecticut

10 stanów gdzie mieszkańcy mają najniższe dochody:

 1. Kentucky
 2. Alaska
 3. Alabama
 4. Rhode Island
 5. Luizjana
 6. Vermont
 7. Maine
 8. Missisipi
 9. Nowy Meksyk
 10. Wirginia Zachodnia

Cały raport można przeczytać tutaj.

Średni dochód w USA w 2019 r., przed pandemią koronawirusa, wynosił 78 250 dolarów.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/johnemac72/ Ultima_Gaina/ TomasSereda/SeanPavonePhoto/

News USA

Dobra wiadomość: Ceny benzyny powinny spaść jeszcze o 10% przed 4 lipca

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym roku ceny paliwa prawdopodobnie osiągnęły najwyższy poziom, 3,67 dolara za galon, w połowie kwietnia. Ale dzięki złagodzeniu warunków krajowego popytu i podaży, spadają. Według nowej analizy opublikowanej przez głównego ekonomistę RSM Joe Brusuelasa oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach ceny benzyny będą jeszcze niższe.

Biorąc pod uwagę hurtowe ceny benzyny, istnieje możliwość, że krajowe ceny benzyny spadną o kolejne 10% w porównaniu z obecnymi 3,44 dolarami za galon, według głównego ekonomisty RSM, Joe Brusuelasa. To z pewnością wzmocni bilanse amerykańskich rodzin przed letnim sezonem wydatków.

Według American Automobile Association AAA, średni koszt galona zwykłej benzyny wyniósł w środę 3,44 dolara, co oznacza spadek o około 4% w porównaniu z czasem miesiąc temu. Oczekuje się, że ceny spadną jeszcze bardziej w wyniku słabego popytu, gdyż konsumenci wstrzymują wydatki w obliczu utrzymującej się inflacji i rosnącej podaży.

Przez większą część tego roku popyt na benzynę utrzymywał się na poziomie analogicznym do roku 2023, a analitycy uważają, że niepewność gospodarcza może ograniczyć popyt tego lata, uważa rzecznik AAA, Andrew Gross.

Spadające ceny paliwa mogłyby przynieść wytchnienie Amerykanom, którzy od ponad 3 lat są zdruzgotani nieubłaganymi podwyżkami cen.

Chociaż inflacja znacznie spadła z najwyższego poziomu 9,1% odnotowanego w czerwcu 2022 r., pozostaje powyżej celu Rezerwy Federalnej wynoszącego 2%. A w porównaniu ze styczniem 2021 r., na krótko przed początkiem kryzysu inflacyjnego, ceny wzrosły o prawie 20%.

Konsumenci również borykają się z wysokimi stopami procentowymi po tym, jak Fed gwałtownie podniósł stopy w latach 2022 i 2023 do najwyższego poziomu od dwóch dekad, próbując spowolnić gospodarkę i ograniczyć inflację. Decydenci zastanawiają się teraz, kiedy powinni podjąć decyzję o oczekiwanej obniżce.

Joe Brusuelas uważa, że spadające ceny benzyny mogą doprowadzić do niższych odczytów inflacji, co z kolei może wesprzeć argument za obniżkami stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Stany Zjednoczone produkują obecnie około 13,2 mln baryłek ropy dziennie, nieco poniżej rekordu 13,3 mln odnotowanego w grudniu 2023 r. Chociaż koalicja krajów produkujących ropę naftową, znana jako OPEC+, próbowała ograniczyć podaż poprzez ograniczenie wydobycia, nowa podaż wciąż trafia na rynek dzięki producentom spoza OPEC+, w tym USA, Kanadzie, Norwegii i Brazylii.

Jak informowaliśmy 11 czerwca, według przewidywań ekspertów AAA w nadchodzących tygodniach w niektórych stanach średnia cena paliwa powinna spaść poniżej 3 dolarów za galon.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/vitpho/ Prostock-Studio/
Czytaj dalej

News Chicago

MotorCave Suites: Zamieszkaj pod jednym dachem ze swoim luksusowym samochodem

Opublikowano

dnia

Autor:

Compasspoint Development wprowadza wyjątkową koncepcję luksusowego przechowywania samochodów do podmiejskiego centrum Barrington w stanie Illinois. MotorCave Suites, ogrodzona enklawa prywatnych apartamentów samochodowych, przy 127 W. Liberty St., przeznaczona jest dla kolekcjonerów samochodów z najwyższej półki i entuzjastów klasycznych samochodów.

Apartamenty samochodowe łączą najwyższej klasy środowisko do przechowywania, zabezpieczania, prezentowania i uzyskiwania dostępu do najcenniejszych pojazdów z luksusowym poddaszem, gdzie właściciele mogą bawić się, pracować lub odpoczywać.

Budowa MotorCave rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmować 37 prywatnych, dwupiętrowych apartamentów o powierzchni od 1500 do 3800 stóp kwadratowych, przy czym największe apartamenty pomieszczą do 16 samochodów.

W pełni wykończone apartamenty pod klucz będą obejmować „piętro muzealne” przeznaczone do ekspozycji kolekcji samochodów oraz specjalnie zaprojektowany poddasze na antresoli, które można wykorzystać jako przestrzeń rozrywkową, prywatne biuro lub osobistą „męską jaskinię”. Wszystkie apartamenty obejmują w pełni luksusową łazienkę.

Każdy właściciel otrzyma członkostwo w MotorCave Auto Club, ekskluzywnej społeczności motoryzacyjnej składającej się z miłośników motoryzacji o podobnych poglądach, organizującej prywatne wydarzenia towarzyskie skupiające się na wszystkim, od konserwacji samochodów, przez godziny koktajlowe, aż po wieczory rodzinne.

MotorCave jest częścią inwestycji wielofunkcyjnej, której budowa również rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmowała 125 luksusowych apartamentowców oraz ekskluzywne sklepy i restauracje.

Właściciele apartamentów MotorCave będą mieli dostęp do odkrytego basenu z kabinami plażowymi, boiska do gry w pickleball, salonu w stylu spike, centrum fitness i odnowy biologicznej, spa i nie tylko.

Inwestycja jest dogodnie zlokalizowana w pobliżu linii kolejowej Metra Union Pacific Northwest, co zapewnia szybki dostęp do Chicago i okolic.

Ceny apartamentów MotorCave zaczynają się od 400 tys. dolarów i są wystawione wyłącznie przez Kinzie Real Estate Group.

Aby uzyskać informacje na temat MotorCave Suites i stylu życia MotorCave, odwiedź motorcavesuites.com lub zadzwoń pod numer (847) 892-9090 i śledź MotorCave na Instagramie.

Compasspoint Development jest deweloperem wielorodzinnych apartamentów dla transportu publicznego i wybranych hoteli z ograniczonym zakresem usług, posiadającym ponad 800 luksusowych lokali w budowie na rynku chicagowskim w Barrington, Des Plaines i Arlington Heights, a także dodatkowe projekty proponowane w całym regionie.

Informacje na temat rozwoju Compasspoint można znaleźć na stronie compasspointdevelopment.com.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Compasspoint Development
Czytaj dalej

News USA

Nowej generacji Netflix Houses, galerie handlowe połączone z rozrywką, powstaną w dwóch miastach w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Netflix ogłosił, że otwiera serię Netflix Houses, ogromnych kompleksów rozrywkowych, w których fani będą mogli wziąć udział w prawdziwych przeżyciach, takich jak te oparte na ich ulubionych programach i filmach serwisu streamingowego.

Czy kiedykolwiek chciałeś tańczyć walca wśród grupy „Bridgerton”, sprawdzić swoje siły w walce z Vecną w „Stranger Things” do góry nogami lub sprawdzić, jak sobie poradzisz na przyjęciu „Knives Out”? Wkrótce będziesz mógł.

Fani filmów i seriali Netflixa nie raz mogli odwiedzić atrakcje czy specjalne eventy inspirowane swoimi ulubionymi bohaterami, ale Netflix szykuje kolejną niespodziankę. Tym razem będzie to atrakcja, którą będzie można odwiedzać przez cały rok. W niedalekiej przyszłości pojawią się dwie wyjątkowe galerie handlowe, które będą nie tylko miejscem do robienia zakupów.

Poza sklepami, w których będzie można kupić gadżety z produkcji Netflixa, znajdą się w restauracje oraz liczne atrakcje inspirowane bohaterami najpopularniejszych filmów i seriali dostępnych na platformie. Projekt zapowiadaliśmy 18 października. 

Pierwsze dwie lokalizacje mają zacząć działać w 2025 r. i według Netflixa zostaną otwarte w dwóch najpopularniejszych centrach handlowych w Ameryce: Galleria Dallas w Teksasie i centrum handlowe King of Prussia niedaleko Filadelfii.

Domy Netflix zajmą przestrzeń o powierzchni ponad 100 000 stóp kwadratowych.

Netflix twierdzi, że te lokalizacje to „oferta nowej generacji”, której celem jest przeniesienie oferty z ekranu do prawdziwego świata fanów. Wiele z ponad 50 obiektów, które zostało otwarte w 25 miastach, zakończyło się już sukcesem.

Na początku zeszłego roku gigant przesyłania strumieniowego otworzył restaurację w Los Angeles, w której znajdują się pozycje z menu stworzone przez szefów kuchni związanych z programami kulinarnymi Netflix.

Firma uruchomiła także tymczasowe sklepy oferujące towary z hitowego serialu „Stranger Things” w takich miastach jak Paryż, Las Vegas i Chicago.

 

Źródło: scrippsnewa
Foto: YouTube, Netflix
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu