Połącz się z nami

NEWS Florida

„100 Deadly Days of Summer”: Latem na drogach szaleją nastolatki

Opublikowano

dnia

Okres pomiędzy Dniem Pamięci a Świętem Pracy stał się znany jako „100 Deadly Days of Summer” („100 śmiertelnych dni lata”) ze względu na gwałtowny wzrost liczby wypadków śmiertelnych z udziałem nastoletnich kierowców. Dlatego eksperci ds. bezpieczeństwa drogowego apelują, żeby rodzice porozmawiali ze swoimi dziećmi będącymi młodymi kierowcami na temat tych statystyk na drogach.

„W 2023 r. nastolatki brały udział w prawie 20 000 wypadkach, w wyniku których podczas 100 Deadly Days of Summer ginęło prawie sześć osób tygodniowo” – powiedziała Prokurator Generalna Florydy, Ashley Moody, na konferencji prasowej przed weekendem z okazji Dnia Pamięci.

Dało to w sumie 83 ofiary śmiertelne w związku z wypadkami z udziałem młodych kierowców na Florydzie zeszłego lata.

W ubiegłym roku w całym kraju, pomiędzy Dniem Pamięci a Świętem Pracy, w wypadkach z udziałem nastoletnich kierowców dziennie ginęło średnio siedem osób. American Automobile Association AAA ostrzega, że ryzyko śmiertelnego wypadku w przypadku 16- i 17-latków jest 3 razy większe niż w przypadku dorosłych.

Istotny powód: nastolatki to znacznie mniej doświadczeni kierowcy, bardziej skłonni do podejmowania ryzyka i częściej mają w samochodzie coś rozpraszającego, np. kolegów lub telefony komórkowe.

„W raporcie Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizowano dane z wielu badań, które wykazały, że ryzykowne zachowania podczas jazdy wzrastają wraz z liczbą nastolatków w samochodzie. Kiedy za kierownicą siedzi młody kierowca, tylko jeden nastoletni pasażer zwiększa ryzyko wypadku dwa i pół razy, a dwóch lub więcej nastoletnich pasażerów zwiększa to ryzyko ponad trzykrotnie” – stwierdziła Moody.

Pasy bezpieczeństwa i prędkość to kolejne dwa główne czynniki przyczyniające się do śmiertelnych wypadków.

Statystyki NHTSA pokazują, że nadmierna prędkość była przyczyną 30% śmiertelnych wypadków z udziałem nastolatków. Natomiast badanie przeprowadzone w 2020 r. i dotyczące śmiertelnych wypadków z udziałem nastoletniego kierowcy wykazało, że ponad połowa z nich nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Departament Bezpieczeństwa Drogowego i Pojazdów Silnikowych stanu Floryda opublikował nowy pulpit nawigacyjny „Arrive Alive Crash Dashboard” zawierający zaktualizowane statystyki dotyczące gwałtownego wzrostu liczby wypadków śmiertelnych z udziałem nastoletnich kierowców.

Znajdują się tu wskazówki dla rodziców, jak rozmawiać z nastolatkami na temat bezpieczeństwa na drodze, a także ważne przypomnienia dla nastolatków, niezależnie od tego, czy prowadzą samochód, czy tylko wybierają się na przejażdżkę jako pasażerowie.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/globalmoments/franckreporter/

NEWS Florida

Małżeństwo z Pensylwanii, spędzające wakacje na Florydzie z szóstką dzieci, utonęło porwane przez prądy rozrywające

Opublikowano

dnia

Autor:

Biuro Szeryfa Powiatu Martin poinformowało, że 51-letni Brian Warter i 48-letnia Erica Wishard z Pensylwanii byli na wyspie Hutchinson, niedaleko Port St. Lucie, z sześciorgiem, w większości nastoletnich dzieci. Rodzina spędzała dzień na plaży, kiedy parę i dwójkę ich dzieci porwał prąd rozrywający. Małżeństwo utonęło.

Biuro szeryfa poinformowało, że nastoletnim dzieciom pary udało się przełamać prąd i próbowały pomóc swoim rodzicom, ale sytuacja zrobiła się zbyt niebezpieczna i zawróciły na brzeg. Załogi Martin County Ocean Rescue odnalazły ofiary i rozpoczęły reanimację na lądzie. Niestety pary nie dało się uratować.

Zastępca Zespołu Interwencji Kryzysowej Szeryfa Powiatu Martin pomagał dzieciom pary przez cały dzień i do wieczora, gdy oczekiwały one na innych członków rodziny przybywających na Florydę, aby się nimi zaopiekować.

Prądy rozrywające zwane także prądami porywającymi, strugowymi lub wciągającymi (ang. rip current) – to często silne prądy w strefie przybrzeżnej, w kierunku otwartego morza, związane z załamującymi się falami w strefie przyboju oraz ze zmienną charakterystyką strefy brzegowej.

Jak uciec przed prądem rozrywającym?

Mocny prąd rozrywający może wyciągnąć nawet najsilniejszego pływaka na morze. Oto zalecenia dotyczące prądów zrywających:

  • Nie panikuj. Nie zostaniesz wessany pod wodę. Krzycz do ludzi na brzegu i machaj rękami, aby zasygnalizować, że potrzebujesz pomocy.
  • Nie próbuj płynąć bezpośrednio z powrotem do brzegu. Nawet najsilniejsi pływacy nie są w stanie pokonać prądu. Pływanie pod prąd doprowadzi do zmęczenia i utonięcia.
  • Ucieknij przed prądem, pływając równolegle do plaży.

Jeśli nie możesz uciec przed prądem staraj się utrzymać na powierzchni. Prąd rozrywający w końcu się skończy i cię uwolni. Trzymaj się i pozwól profesjonalistom cię uratować.

Jeśli jesteś świadkiem, jak ktoś wpadł w prąd rozrywający: skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Zadzwoń pod numer 911 i spróbuj znaleźć przeszkolonego ratownika lub ratownika. Niestety, prądy często pochłaniają życie wielu osób, gdy niewyszkoleni rodzice lub inni świadkowie niebezpiecznej sytuacji próbują ratować tonącego.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Martin County Sheriff’s Office
Czytaj dalej

NEWS Florida

Chirurg plastyczny z Florydy spowodował śmierć żony podczas zabiegu kosmetycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

Chirurg plastyczny posiadający licencję na wykonywanie zawodu w kilku stanach został aresztowany na Florydzie pod zarzutem zabicia żony podczas przeprowadzania zabiegu kosmetycznego. Dr Benjamin Brown został oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci na skutek zawinionego zaniedbania.

Hillary Ellington Brown została zabrana do szpitala 21 listopada 2023 r. po nagłym incydencie w trakcie zabiegu kosmetycznego w gabinecie męża i zmarła w szpitalu tydzień później, 28 listopada.

Departament Zdrowia Florydy zawiesił w maju tego roku licencję lekarską Benjamina Browna, powołując się nie tylko na śmierć Hillary, ale także inne przypadki rzekomych błędów w sztuce. Skarga administracyjna złożona przez stan szczegółowo opisuje procedurę, która doprowadziła do śmierci jego żony.

Według śledczych, HillaryBrown przebywała w gabinecie męża o nazwie Restore Plastic Surgery, aby poddać się zabiegowi wzmacniającemu mięśnie, liposukcji ramion, zastrzykom w usta i zabiegom regulacji uszu. Rankiem 21 listopada Hillary rzekomo przygotowała własny roztwór do kroplówki i umieściła go w workach do kroplówki, mimo, że nie miała żadnego przeszkolenia ani licencji medycznej.

W skardze zwrócono uwagę na rzekomy brak odpowiedniego udokumentowania przez Benjamina Browna leków, jakie przyjmowała Hillary. Wiadomo, że kobieta połknęła garść tabletek, w tym valium, zanim zaczęła wykazywać oznaki uspokajającego działania. Po zabiegu wzmacniającym mięśnie, Hillary pomagała, zszywając skórę. Wtedy kobieta stała się niespokojna, a jej stopy zaczęły drżeć.

Mimo to dr Benjamin Brown rzekomo kontynuował zabiegi, wstrzykując żonie większą ilość środka znieczulającego i kontynuując liposukcję. W tym momencie Hillary stwierdziła, że ​​jej wzrok zaczął się zamazywać i powiedziała mężowi, że widzi na pomarańczowo, zanim dostała ataku i straciła przytomność.

Hillary Brown

Po około 20 minutach dr Brown rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, a asystent medyczny zadzwonił pod numer 911. Hillary została zabrana do szpitala z zatrzymaniem akcji serca z podwyższonym poziomem kwasu mlekowego i „podejrzeniem toksyczności lidokainy”. Nigdy nie odzyskała przytomności.

Ze skargi administracyjnej wynika także, że ​​dwie kobiety złożyły skargi na tego lekarza, twierdząc, że dał im zastrzyki tłuszczu pośladkowego (znane również jako brazylijski lifting pośladków, BBL) pomimo ich wyraźnych oświadczeń, że nie chcą, aby wykonano ten zabieg. Zabiegi te przeprowadzono w latach 2021 i 2022, a przy co najmniej jednym zabiegu Hillary pełniła funkcję nielicencjonowanej asystentki.

Według danych stanowych Benjamin Brown ma także licencję lekarza w Dystrykcie Kolumbii, Wirginii Zachodniej i Wirginii.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: Santa Rosa County Sheriff’s Office, HILLARY ELLINGTON BROWN/FACEBOOK
Czytaj dalej

NEWS Florida

65 funtów kokainy o wartości około 1 miliona dolarów znalazł żeglarz na Florida Keys

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak poinformowała amerykańska straż graniczna, żeglarz znalazł na archipelagu Florida Keys 65 funtów kokainy o wartości szacunkowej 1 miliona dolarów. Narkotyki unosiły się na wodzie w paczce.

Paczki, na których widnieje wizerunek bielika, znaleziono około południa w sobotę. Żeglarze na prywatnej łodzi znaleźli dużą paczkę zawierającą 21 oddzielnie zapakowanych porcji kokainy, podało Biuro Szeryfa Powiatu Monroe w poście na Facebooku.

Biuro szeryfa podało, że odkrycia dokonano około 7 mil od Islamorady.

Narkotyki zostaną skonfiskowane przez patrol graniczny – poinformował pełniący obowiązki głównego agenta patrolu, Samuel Briggs II w poście na portalu X, dodając, że docenia działanie dobrych ludzi, którzy wyłowili i przekazali narkotyki.

 

Źródło: nbc
Foto: Monroe County Sheriff’s Office
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu