Połącz się z nami

News Chicago

Mieszkańca Libertyville aresztowano w związku z usiłowaniem zabójstwa

Opublikowano

dnia

Mężczyzna z Libertyville, poszukiwany pod zarzutem usiłowania morderstwa, został niedawno zatrzymany przez grupę zadaniową d/s zbiegłych. Został on oskarżony w związku z dźgnięciem nożem starszego mężczyzny w autobusie w Chicago, a ma za sobą bogatą kryminalna historię.

32-letni Stanislav Zhuravel, zamieszkały pod adresem 700 Vernon Avenue w Buffalo Grove, został aresztowany 30 kwietnia przy 200 West Peterson Road w Libertyville przez funkcjonariuszy policji Chicago i regionalnej grupy zadaniowej ds. zbiegów z Great Lakes.

Według Departamentu Policji w Chicago Zhuravel jest oskarżony o wielokrotne dźgnięcie 69-letniego mężczyzny, do którego doszło 15 stycznia w autobusie pod adresem 1700 South State Street.

Jest także oskarżony o wiele innych przestępstw związanych z pchnięciem nożem, m.in.: jedno usiłowanie morderstwa pierwszego stopnia; dwa przypadki pobicia, w wyniku którego doszło do poważnych obrażeń ciała; jeden przypadek pobicia z użyciem śmiercionośnej broni.

Stanislav Zhuravel ma długą policyjną kartotekę, a w momencie próby zabójstwa przebywał na zwolnieniu tymczasowym z powodu innych spraw karnych.

Wśród toczących się przeciw niemu, spraw znajduje się sprawa wynikająca z incydentów w sklepie Walmart w Rolling Meadows w dniu 12 grudnia 2023 r., w związku z którą Zhuravel został oskarżony o zakłócanie porządku publicznego i karalne uszkodzenie mienia.

Z akt sądowych wynika, że ​​3 maja, w odpowiedzi na postawiony mu zarzut usiłowania morderstwa, złożono wniosek o uchylenie tymczasowego zwolnienia. Zhuravel ma się stawić na przesłuchanie w sprawie statusu zdarzenia z 12 grudnia, które odbędzie się 21 czerwca w sądzie w Rolling Meadows.

Jak również wynika z akt sądowych, ​​3 stycznia Zhuravel został aresztowany i oskarżony o popełnienie kolejnego pobicia w Arlington Heights.

30 stycznia przyznał się również do winy i został skazany na 18 miesięcy warunkowego zwolnienia w związku ze sprawą dotyczącą akumulatorów w Wheeling w 2023 r. To warunkowe zwolnienie zostało uchylone 3 maja w odpowiedzi na zarzut usiłowania morderstwa.

Stanislav Zhuravel stawił się 2 maja na przesłuchanie w sprawie aresztu w sprawie pchnięcia nożem, a sędzia powiatu Cook nakazał przetrzymanie go w areszcie do czasu procesu, poinformował rzecznik Biura Szeryfa Powiatu Cook.

Jego kolejne wystąpienie zaplanowano na 24 maja w sądzie w Skokie.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Chicago Police Department, istock/vmargineanu/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu