Połącz się z nami

News Chicago

Nauczyciele z Chicago opuszczą lekcje by naciskać w Springfield na nowy kontrakt

Opublikowano

dnia

Związek Nauczycieli w Chicago zaleca swoim członkom opuszczenie zajęć w ciągu dnia szkolnego, aby lobbować wśród legislatorów stanowych w Springfield. Członkowie Chicago Teachers Union będą domagać się wyższych nakładów na szkoły kosztem podatników.

Wewnętrzna notatka Związku Nauczycieli Chicago wzywa członków, aby wykorzystali „release day” do opuszczenia swoich uczniów i lobbowania wśród prawodawców w Springfield.

Oznacza to, że będą lobbować na rzecz większego finansowania przez podatników, jednocześnie otrzymując wynagrodzenie z ich dolarów, choć nie wykonują swojej pracy w okręgu szkolnym mocno opóźnionym w kształceniu uczniów w czytaniu i matematyce.

„Jeśli mamy zdobyć to, czego potrzebujemy, musimy o to naciskać. Prosimy, abyś przyjechał z nami do Springfield w najbliższą środę, 15 maja, i opowiedział się za większym finansowaniem szkół” – czytamy w e-mailu.

Nauczyciele mogą brać udział w działalności politycznej w swoim czasie, ale akcja odbędzie się w normalnych godzinach lekcyjnych i na koszt podatnika.

Szkoły Publiczne w Chicago odnotowują stały wzrost budżetu w połączeniu ze spadkiem liczby zapisów.

Wydatki operacyjne CPS na jednego ucznia wynoszą 24 132 USD, co stanowi wzrost o ponad 50% w porównaniu z 15 878 USD w 2018 r.

Chicago Teachers Union CTU zorganizowało podobne wydarzenie z pełnoletnimi uczniami podczas prawyborów 19 marca. Zabrano ich wtedy z zajęć, aby wysłuchali zwolenników projektu Bring Chicago Home, poinstruowano, jak głosować. Następnie pomaszerowali do lokali wyborczych, aby głosować za podwyżką podatku od przeniesienia własności nieruchomości, którą forsował Burmistrz Brandon Johnson. Nie powiodło się.

15 maja minie także rok od objęcia urzędu przez Brandona Johnsona. Odkąd CTU pomyślnie sfinansowało jego kandydaturę na ratusz, stał się on ich największym sojusznikiem zarówno w Chicago jak i Springfield. Johnson był pracownikiem CTU i wypełnił ratusz swoimi kolegami ze związku.

Związek Nauczycieli w Chicago przygotował 142 stronicowy kontrakt z wielką listą żądań, w tym podwyżek dla nauczycieli wynoszących średnio 51 000 dolarów oraz zmian w zakresie sprawiedliwości społecznej, mieszkalnictwa i polityki środowiskowej.

Według prezydent CTU, Stacy Davis Gates, mogą one kosztować ponad 50 miliardów dolarów.

Brandon Johnson wraz z radą szkolną negocjuje nowy kontrakt z CTU.

O jego kontrowersyjnych żądaniach informowaliśmy wczoraj.

 

Źródło: Illinois Policy
Foto: ctulocal1

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu