Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

W niedzielę z rykiem silników rusza XIX Parada Papieska klubu Sokół Riders

Opublikowano

dnia

Sokół Riders zaprasza wszystkich na XIX Paradę Papieską, która odbędzie się 28 kwietnia. Motocykliści przejadą razem do kościoła Św. Heleny.

XIX Parada Papieska rozpocznie się zbiórką uczestników o godzinie 8.30 AM w Parku przy Irving Park i Cumberland Ave. Wyjazd jest zaplanowany na godzinę  9:15 AM. Uroczysty przejazd zakończy się w Kościele św. Heleny, gdzie motocykliści będą uczestniczyć we Mszy Św. o godzinie 10.30AM.

Przed nabożeństwem zaplanowano poczęstunek. Obecne będą Food Trucki.

Sokół Riders, polski klub motocyklowy w Chicago kończy w tym roku 27 lat – został założony przez Magdalenę Huk-Dziką w 1997 roku i jest najstarszym motocyklowym klubem polonijnym.

Od samego początku jego członkowie dbają o dobre imię zarówno motocyklistów, jak i Polaków. Jednym z warunków przyjęcia do szeregów Sokół Riders jest dobra znajomość języka polskiego.

Poza organizowaniem wspólnych wypadów motocyklowych, członkowie klubu angażują się w wystawy, wernisaże, spotkania poetyckie. Biorą także udział w wielu charytatywnych imprezach, mających na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie ciężko chorych dzieci.

 

Źródło: Sokół Riders, Autokult, Dziennik Związkowy
Foto: Sokół Riders

Polonia Amerykańska

Znakomita aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft wraca na scenę Chicago jako Marlena Dietrich

Opublikowano

dnia

Autor:

Znakomita rzeszowska aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft wraca na scenę Art Gallery Kafe w Wood Dale. Już jutro wcieli się w rolę Marleny Dietrich w recitalu pod tym samym tytułem. Drugi występ zaplanowany jest na 23 czerwca.

Marlena Dietrich była wielką gwiazdą kina i estrady i fascynującą kobietą, która stała się ikoną mody i królową glamour oraz jedną z największych legend Hollywood. Wystarczyło jedno jej spojrzenie, by rozkochać w sobie każdego. Kochali się w niej Ernest Hemingway, Erich Maria Remargue, Frank Sinatra, Cary Grant, Jean Gabin.

Podczas recitalu w Art Gallery Kafe publiczność usłyszy jej piosenki w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft. Od tych największych przebojów, jak: „Boska Lola”, czy „Błękitny Anioł”, który uczynił z niej z dnia na dzień gwiazdę, po „Lili Marlen”, „Moon River „Świat w kolorach” z repertuaru Edith Piaf czy „Nie opuszczaj mnie” z repertuaru Jacque’a Brela.

Będą też piosenki, które wykonywała w Polsce podczas tournée w 1964 oraz 1966 roku miedzy innymi „Muter hast du mir vergeben” do melodii Czesława Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz”.

Bilety w cenie 25 dolarów na kameralne występy Marioli Łabno-Flaumenhaft jako Marleny Dietrich w Art Gallery Kafe można rezerwować pod nr tel. 630 523 3536. 

Mariola Łabno-Flaumenhaft pochodzi z Tarnowa, ukończyła studia aktorskie we Wrocławiu i od 1994 r. związana jest z rzeszowską sceną teatralną – Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, w którym wcieliła się w wiele znakomitych ról. Od 11 lat prowadzi także swoją grupę: Teatr Bo Tak, którego jest dyrektorką.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

You Can Be My Angel zaprasza na Świętojańskie Wianki w Dzień Ojca 16 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Świętojańskie Wianki, wydarzenie organizowane co roku przez fundację You Can Be My Angel, to nasze polskie świętowanie, ale zawsze z ważnym celem – zbiórką dla chorego dziecka. W tym roku odbędzie się w nowym miejscu w Lake Villa, oferującym jeszcze więcej atrakcji, a rodzinny festyn można połączyć z uczczeniem Dnia Ojca.

Fundacja You Can Be My Angel, prowadzona przez Katarzynę Romanowską zaprasza do wspólnej zabawy małe i duże nimfy, rusałki, wodniki i inne magiczne stwory wraz z całą świtą w niedzielę, 16 czerwca w Lake Villa.

W programie:

 • Plaża z możliwością pływania
 • Balony do nieba
 • Ognisko, śpiew, tańce
 • Przejażdżki konne
 • Szukanie kwiatu paproci
 • DJ Kamil Bartoszcze
 • Piłkarskie szaleństwo z Klubem Wisłoka-Chicago; specjalną strefę gier i zabaw piłkarskich przygotują przedstawiciele Wisloka Chicago Soccer Academy
 • Loteria i aukcje
 • Malowanie buziaków
 • Wicie i puszczanie wianków
 • Zespół Polonia
 • Przaśne jadło i zimne piwo
 • Bańkolandia
 • Zamki do skakania i ciuchcia
 • Vendorzy
 • Konkursy dla dzieci z Wyspą Dzieci
 • Wiele innych niespodzianek

Wstęp kosztuje 25 dolarów, dzieci do lat 12 wchodzą bezpłatnie. Miejsce imprezy to Fourth Lake Resort Bar & Grill, przy 36670 N Corona Dr, Lake Villa, IL 60046. Kontakt telefoniczny do organizatorów: 773 225 9749.

Dochód z Charytatywnej Nocy Świętojańskiej wesprze obecnego podopiecznego fundacji You Can Be My Angel – Tymusia Zacharskiego z Łodzi.

W2021 roku, 4-letni teraz Tymoteusz zachorował na chorobę nowotworową – guza rdzenia kręgowego i bardzo szybko ze zdrowego, aktywnego chłopca stał się dzieckiem niepełnosprawnym. Chłopiec był poddawany terapii w Columbus, w Ohio.

Niestety guz zaczął odrastać i chłopca czeka teraz poważna i bardzo kosztowna operacja, którą przeprowadzą lekarze z Bostonu.

Konieczne są także wizyty kontrolne u neurochirurgów, onkologów, okulistów, urologów, ortopedów oraz codzienna rehabilitacja z powodu niedowładów i powikłań po dotychczasowych operacjach. Kluczowe są również rezonanse wykonywane w USA co 3 miesiące, kontrolujące stan rdzenia kręgowego.

Zbiórka na pomoc Tymkowi znajduje się tutaj.

Kontakt z Katarzyną Romanowską i Fundacją You Can Be My Angel najłatwiej uzyskać wchodząc na profil organizacji na FB. Można także dzwonić pod nr : 773-225-9749.

Fundacja organizuje 4 duże imprezy w ciągu roku, ale też bardzo chętnie wyśle swoich wolontariuszy z puszkami na każdy piknik, przyjęcie czy chociażby wesele, jeśli tylko zostanie zaproszona.

 

Źródło: You Can Be My Angel
Foto: FB, You Can Be My Angel
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Wieczór poetycki w Art Gallery Kafe przedstawi „Oblicza miłości” w tą niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Klub Literacki Forum Poezji Chicago Art zaprasza na wieczór poetycki „Oblicza miłości” według książki „Antologia poetów polskich 2017”.

Wiersze recytować będą aktorzy: Agnieszka Lubowicka, Anna Dolecki, Grzegorz Chiliński. Muzyka: Marcin Kowalik. Przewidziany jest także otwarty mikrofon dla poetów i miłośników poezji.

Wieczór odbędzie się niedzielę, 16 czerwca, w Art Gallery Kafe, przy 127 E Front St, Wood Dale, IL 60191. Wstęp wolny.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe, istock/izzzy71/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu