Połącz się z nami

News Chicago

Lato w Chicago będzie gorące. Specjaliści już ostrzegaja przed upałami

Opublikowano

dnia

Według najnowszych przewidywań z The Old Farmers’ Almanac lato w Chicago będzie w tym roku bardzo gorące. W niedawno opublikowanej „Prognozie pogody na lato 2024” stwierdzono, że tegoroczne lato „może przynieść najwyższe temperatury w historii”.

Najcieplejszy luty 2024 w historii w Chicago, najcieplejszy rok w historii w 2023 r. i marzec 2024 będący 10. z rzędu najgorętszym miesiącem w historii – Amerykanie w całym kraju doświadczyli w ostatnich latach ciepła, a według nowych zapowiedzi, będzie go jeszcze więcej.

Raport przewiduje, że lato będzie gorące w prawie całych Stanach Zjednoczonych, przy czym na większości obszarów na wschód od rzeki Missisipi sezon będzie bardziej wilgotny niż zwykle.

Lato w tym roku ma także nadejść wcześnie, astronomiczne przesilenie letnie nastąpi w czwartek, 20 czerwca o 4:51PM. Według publikacji, jest to najwcześniejszy początek lata od 128 lat.

Przewiduje się, że tego lata szczególnie w regionie Wielkich Jezior i na większości południowego wschodu będzie parno i burzowo. Wielkie Równiny czeka ciepłe lato z sezonowymi burzami, podczas gdy na większości zachodniej części Ameryki przewidywane są gorące i suche warunki.

The Old Farmers’ Almanac przewiduje również szczególnie wilgotny sierpień i wrzesień we wschodnich dwóch trzecich Stanów Zjednoczonych, przypominając jednocześnie ogrodnikom, że większa wilgotność prawdopodobnie będzie oznaczać więcej owadów tego lata.

Farmer’s Almanac przytacza różne czynniki, których używa we wzorach do określania prognoz pogody, w tym aktywność plam słonecznych, działanie pływowe Księżyca i wiele innych.

Jak dokładne są prognozy pogody Farmer’s Almanac?

W publikacji podano, że przewidywania osiągnęły wskaźnik powodzenia wynoszący 80–85%, choć wielu meteorologów kwestionuje dokładność i metodologię zastosowaną w Farmers’ Almanac.

Jedno z takich badań, przeprowadzone przez Uniwersytet Illinois i cytowane przez Popular Mechanics, utrzymuje, że przewidywania Farmer’s Almanac są poprawne tylko w 52% przypadków.

Według National Oceanic and Atmospheric Administration NOAA istnieje szansa jeden do trzech, że rok 2024 będzie cieplejszy niż rekordowo gorący rok 2023, przy 99% szans, że rok 2024 znajdzie się wśród pięciu najcieplejszych lat w zarejestrowanej historii.

Według ostatnich prognoz Centrum Prognoz Klimatycznych Narodowej Służby Meteorologicznej istnieje 83% szans, że warunki El Niño osłabną i staną się neutralne w okresie od kwietnia do czerwca. Jednak od czerwca do sierpnia szanse na rozwój wydarzenia La Niña wzrosły do 62%, w porównaniu z 55% w lutym.

La Niña to okres, w którym pasaty są silniejsze niż zwykle i wypychają ciepłą wodę w kierunku Azji oraz wydobywają na powierzchnię zimną, bogatą w składniki odżywcze wodę u zachodniego wybrzeża USA. Jest to efekt odwrotny do El Niño.

Według NWS La Niña zazwyczaj powoduje susze na południu Stanów Zjednoczonych, ale powoduje ulewne deszcze i powodzie na obszarze północno-zachodniego Pacyfiku i w Kanadzie.

W roku, w którym występuje La Niña, zimowe temperatury są wyższe niż normalnie na południu i chłodniejsze niż zwykle na północy. La Niña może również prowadzić do poważniejszego sezonu huraganów.

Jak będzie w Illinois?

Jeśli chodzi o wpływ na Illinois, naukowcy twierdzą, że lata podczas La Niña są tu zwykle cieplejsze i bardziej suche niż zwykle, natomiast jesienią panują chłodniejsze i bardziej wilgotne warunki. Różni się to od prognoz na 2024 r. zawartych w The Old Farmers’ Almanac dla regionu, który przewiduje „parne i burzliwe” warunki na lato.

Według Uniwersytetu Illinois, wpływ La Niña nie jest zbyt duży i może obejmować:

  • Lata w Illinois są zwykle cieplejsze i bardziej suche
  • Jesienie są zwykle chłodniejsze na północy i bardziej wilgotne na południowym wschodzie
  • Zimy są zazwyczaj cieplejsze i mokre, z większą ilością śniegu i zimowych burz
  • Wiosny są zwykle chłodniejsze w większości stanu i bardziej suche na zachodzie

Według badaczy zimy podczas La Niña są zazwyczaj cieplejsze, ale stan Illinois jest bardziej podatny na ataki mrozów i obfite opady śniegu. La Niña może pomóc w złagodzeniu ocieplenia klimatu obserwowanego w zeszłym roku, które częściowo przypisuje się zjawisku El Niño.

Więcej informacji na temat letnich prognoz w Farmers’ Almanac można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: The Old Farmers’ Almanac, YouTube, istock/Shelly Bychowski/ LouieBaxter/

News Chicago

1 na 5 mieszkańców Illinois pada ofiarą oszustwa związanego z opieką zdrowotną

Opublikowano

dnia

Autor:

Według Centrów Usług Medicare i Medicaid rząd wydał w 2022 r. prawie 950 miliardów dolarów na finansowanie Medicare, ale oszuści zgarnęli w tym roku 6% tych środków, co według Departamentu Sprawiedliwości oznacza około 60 miliardów dolarów strat w wyniku oszustw. Jak się przed nimi ustrzec?

Mniej więcej co piąty mieszkaniec Illinois korzysta z Medicare. Według Kaiser Family Foundation najnowsze dane zebrane w 2020 r. pokazują, że stan Illinois zajmuje 7. miejsce pod względem liczby beneficjentów Medicare w Stanach Zjednoczonych.

Oszustwo związane z Medicare ma formę nieznanych opłat na koncie Medicare danej osoby, za produkty, których nie otrzymała lub których nie przepisał jej lekarz.

Takie oszustwo spotkało emerytowaną pielęgniarkę Linda Hennis, która znalazła na początku tego roku w podsumowaniu swojego konta Medicare, 10 odrębnych opłat za cewniki moczowe warte 15 000 dolarów, których nie potrzebowała ani nie zamawiała.

Rachunki pochodziły od firmy „Pretty in Pink Boutique” z El Paso w Teksasie. Kiedy Hennis weszła na jej stronę internetową, spotkała się z komunikatem firmy, który idealnie pasował do jej przypadku.

«Jeśli dzwonisz w sprawie cewników moczowych, być może padłeś ofiarą oszustwa związanego z Medicare»

Najwyraźniej zdarzało się to już wiele razy. Zgodnie z oświadczeniem, butik otrzymał już dziesiątki telefonów od osób takich jak Hennis, ale ta firma nie wystawia rachunków Medicare za produkty, które znaleźli oni w swoich podsumowaniach. W ofercie tego sklepu nie ma nawet cewników.

Prawdziwymi winowajcami są fałszywe firmy zarejestrowane w Medicare, które noszą nazwę „Pretty in Pink Boutique”. Według opublikowanego komunikatu, jest ich co najmniej pięć.

Według Travisa Trumitcha z organizacji non-profit AgeOptions, oszustwo zazwyczaj przebiega w ten sposób: zagraniczne call center pobiera nielegalnie zdobyte informacje o ubezpieczeniu danej osoby, dzwoni do beneficjenta w celu ich potwierdzenia, a następnie sprzedaje je firmie produkującej trwały sprzęt medyczny.

W oszustwach związanych z Medicare często wykorzystuje się rachunki za inne urządzenia, takie jak ortezy kolan lub pleców. Ale cewniki moczowe pojawiają się najczęściej.

Jak można uniknąć oszustw związanych z Medicare:

  • Uważaj na telefony z prośbą o potwierdzenie Twoich danych medycznych. Medicare nie zadzwoni do Ciebie z prośbą o te informacje.
  • Prowadź dokładną dokumentację faktycznie otrzymanych usług medycznych.
  • Monitoruj swoje podsumowania Medicare, nawet jeśli masz prywatne ubezpieczenie i otrzymujesz wyjaśnienia swoich kosztów. Powiadomienia te mogą pokazać, czy informacje o Twoim ubezpieczeniu dostały się w ręce oszusta.
  • Zgłoś oszustwo związane z Medicare tutaj: https://oig.hhs.gov/fraud/report-fraud/

 

Źródło: nbc
Foto: istock/demaerre/AntonioGuillem/
Czytaj dalej

News Chicago

Mężczyzna, który spowodował pożar i śmierć kobiety w Bridgeport, jest oskarżony o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcowi Chicago postawiono zarzuty morderstwa po tym, jak w sobotę wrzucił koktajl Mołotowa do domu w Bridgeport należącego do matki jego dziewczyny. Spowodował w ten sposób pożar, w wyniku którego zginęła kobieta, a 12-letnia dziewczynka została ranna gdy wyskoczyła z okna na drugim piętrze by się ratować.

37-letni Cordale Nichols, pozostanie w areszcie do czasu procesu, po aresztowaniu pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia, usiłowania morderstwa oraz podpalenia, które miało miejsce 15 czerwca. W pożarze domu w Bridgeport zginęła Charnette Walker.

Według prokuratorów powiatu Cook, Nichols spotykał się z córką ofiary i w piątek rano para pokłóciła się o rachunek za motel, w którym się zatrzymała. Ta kłótnia trwała przez cały dzień za pośrednictwem rozmów głosowych i wideo na Facebooku, podczas których Nichols groził, że skrzywdzi swoją dziewczynę.

Wieczorem kobieta postanowiła spróbować pogodzić się z Nicholsem, ale nie była w stanie go zlokalizować. Prokuratorzy powiedzieli, że jego karta Ventra była używana zarówno na liniach kolejowych, jak i autobusowych jadących w stronę kompleksu mieszkaniowego Chicago Housing Authority przy ulicach 31st i Green, gdzie mieszkała Walker.

Na nagraniu z monitoringu z godziny 2:18AM w sobotę, widać Cordale’a Nicholsa, jak podpalił przedmiot, zidentyfikowany później jako butelka 7UP, a następnie wrzucił go przez okno salonu domu Charnette Walker pod adresem 3100 South Green Street.

Charnette Walker spała w swojej sypialni bezpośrednio nad pokojem rodzinnym, kiedy Nichols wrzucił do domu płonący przedmiot – opisany przez prokuratorów jako improwizowane urządzenie zapalające.

Kobiecie nie udało się uciec i zginęła w płomieniach.

Druga ofiara w domu – 12-letnia córka dziewczyny Nicholsa – również spała na drugim piętrze. Według prokuratorów pobliscy mieszkańcy, którzy widzieli rozprzestrzeniający się ogień, pomogli dziewczynce umieszczając materac pod oknem, aby mogła bezpiecznie wyskoczyć.

12-latka trafiła do lokalnego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy z powodu oparzeń.

Według prokuratorów, śledczy znaleźli poza domem ubrania, które Cordale Nichols miał na sobie wcześniej, a jego dziewczyna zidentyfikowała go na nagraniu z monitoringu, który zarejestrował jego drogę do domu przy Green Street.

Nichols został aresztowany w ciągu godziny od pożaru. Stanął na poniedziałkowej rozprawie sądowej, a sędzia nakazał umieszczenie go w areszcie na czas jego sprawy.

 

Źródło: wttw
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Rozpoczęła się budowa wieżowców w Streeterville. Znika słynna dziura po Chicago Spire

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego była ostatnią okazją by zobaczyć głęboki na 75 stóp dół w dawnym miejscu Chicago Spire – symbol niewykorzystanego potencjału i ostatnią niezagospodarowaną działkę wzdłuż rzeki i jeziora Michigan. W poniedziałek rozpoczęła się budowa nowego projektu przy 400 Lake Shore Dr.

Inwestycja o wartości 500 milionów dolarów obejmie dwa mieszkalne wieżowce i kilka akrów otwartej przestrzeni zielonej. Najpierw zostanie wybudowany wyższy budynek, mający 72 piętra, w północnej części terenu.

Wieżowce zostały zaprojektowane jako brama i hołd dla dawnego miejsca osiedlenia się założyciela Chicago, Jeana-Baptiste’a Point DuSable.

Pierwotne plany budowy, o których informowaliśmy tutaj, wyznaczyły datę jej rozpoczęcia na 1 grudnia 2023 roku.

Spółka Related Midwest nabyła dawną siedzibę Spire w 2014 r. w drodze postępowania upadłościowego. Działka była pusta, ale poprzedni deweloperzy, Garrett Kelleher i Steve Ivankovich pozostawili po sobie duży krater, który miał być częścią wysokiego na 2000 stóp wieżowca mieszkalnego. Budynek miał być najwyższym na półkuli zachodniej.

Od tego czasu firma Related spędziła 7 lat wyłącznie na projektowaniu. Plan wieżowców powstał w wyniku znalezienia równowagi między projektem, który zdaniem jej przedstawicieli jest wykonalny, a wykorzystaniem fundamentów, które są już w ziemi.

Wieże zostały zaprojektowane przez chicagowskie biuro Skidmore, Owings & Merrill i architekta Davida Childsa, który stał za One World Trade Center. Wnętrza zaprojektowała nowojorska firma MAWD.

Budynki będą ustawione pod takim kątem, aby naśladować „gest powitania” i zachować widoki dla mieszkańców. Takie umiejscowienie pomaga również złagodzić niesforne warunki wiatrowe nad jeziorem.

Budowa będzie projektem trzyletnim. Pierwsze mieszkania zostaną dostarczone wiosną 2027 r. BOWA Construction i należąca do Related Midwest, LR Contracting Co., zajmie się najpierw parkingiem podziemnym, a następnie rozpocznie prace nad wieżą północną.

Pierwszy wieżowiec będzie się składał z 635 mieszkań, z czego 20% zostanie przeznaczonych dla najemców o niskich dochodach. Wśród mieszkań będą apartamenty typu studio, a także lokale z jedną, dwiema i trzema sypialniami. Budynek będzie miał ponad milion stóp kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy podziemne garaże.

Projekt 400 Lake Shore Dr. spełni także długo oczekiwaną obietnicę — założenie DuSable Park. Teren parku został podarowany dzielnicy Chicago Park District przez byłego burmistrza Harolda Washingtona w 1987 roku. Park o powierzchni 3,3 akra, który będzie kosztował 10 milionów dolarów, jest w fazie projektowania.

W związku z jego powstaniem przedłużona zostanie Chicago Riverwalk.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Related Midwest

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu