Połącz się z nami

News Chicago

UWAGA: Deklaracje podatkowe za 2023 rok składamy do 15 kwietnia

Opublikowano

dnia

Departament Skarbu stanu Illinois (IDOR) przypomina podatnikom, że zbliża się termin składania zeznań stanowych dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2023. Agencja zbiera i przetwarza deklaracje od oficjalnego rozpoczęcia sezonu podatkowego 2024, które miało miejsce 29 stycznia, a ostateczny termin składania wniosków upływa w poniedziałek 15 kwietnia 2024 r.

Dyrektor Departamentu Skarbu stanu Illinois IDOR, David Harris. zachęca podatników do składania wniosków drogą elektroniczną, ponieważ przyspieszy to przetwarzanie. Osoby, które mają otrzymać zwrot pieniędzy, powinny wybrać wpłatę bezpośrednią, co zapewni najszybszą realizację zwrotu.

MyTax Illinois, bezpłatny program internetowy, umożliwia podatnikom składanie zeznań z kontem lub bez. Działa w oparciu o prosty format pytań i odpowiedzi oraz ogranicza błędy poprzez wykorzystanie automatycznych obliczeń i wstępnie wypełnionych informacji.

Osoby fizyczne mogą również złożyć wniosek za pomocą oprogramowania do przygotowywania zeznań podatkowych, doradcy podatkowego lub papierowego formularza IL-1040.

Jeżeli podatnik złoży elektronicznie wolne od błędów zeznanie, powinien otrzymać bezpośredni zwrot podatku w ciągu około 4 tygodni.

W 2023 roku do IDOR wpłynęło łącznie blisko 6,2 mln zwrotów IL-1040. Spośród otrzymanych deklaracji blisko 5,6 mln złożono drogą elektroniczną, co stanowi 90,3%.

IDOR ściśle współpracuje z Urzędem Skarbowym IRS i urzędami skarbowymi innych stanów w celu zwalczania oszustw podatkowych. Podatnicy również powinni zapobiegać oszustwom, chroniąc swoje dane osobowe i zachowując czujność w przypadku oszustw telefonicznych lub wiadomości e-mail typu phishing.

Jeżeli zeznanie nie może zostać złożone w terminie przypadającym na 15 kwietnia, podatnicy mogą dokonać płatności prolongacyjnej drogą elektroniczną za pośrednictwem MyTax Illinois. Aby zapłacić pocztą, mogą skorzystać z formularza IL-505-I, automatycznej opłaty za przedłużenie dla osób fizycznych składających formularz IL-1040, w celu obliczenia i dokonania płatności.

Chociaż przedłużenie zapewnia dodatkowy czas na złożenie wszelkich odpowiednich dokumentów, podatnicy muszą zapłacić należne podatki do 15 kwietnia, aby uniknąć kar i naliczenia odsetek.

Oprócz bezpłatnego wypełnienia formularza IL-1040 za pośrednictwem MyTax Illinois, osoby fizyczne mogą również korzystać z witryny w celu dokonywania płatności, odpowiadania na zapytania wydziałów i sprawdzania statusu swoich zwrotów za pomocą strony Where’s My Refund?

Podatnicy mogą również sprawdzić numery PIN IL, kwoty wszelkich szacunkowych dokonanych płatności podatkowych oraz, w razie potrzeby, kwoty zgłoszone na formularzu 1099-G w MyTax Illinois.

Numery pomocy podatnika IDOR są dostępne w przypadku zapytań związanych z podatkami, bez konieczności czekania na agenta. Aby otrzymać pomoc, podatnicy mogą dzwonić pod numer 1-800-732-8866 lub 217-782-3336.

Dostępna jest bezpłatna pomoc językowa dla osób z ograniczoną znajomością języka angielskiego (LEP).

W piątek 12 kwietnia w godzinach od 8:00AM do 7:00PM oraz w poniedziałek 15 kwietnia od 7:30AM do 7:00PM IDOR wydłuży godziny rozmów telefonicznych ze swoimi przedstawicielami, którzy będą gotowi pomóc podatnikom w przypadku pytań zadawanych w ostatniej chwili.

Najbardziej aktualne informacje, formularze, harmonogramy i instrukcje na sezon podatkowy 2024 można znaleźć na stronie internetowej IDOR pod adresem tax.illinois.gov.

 

Źródło: chicagocrusader
Foto: istock/natasaadzic/Pra-chid/

News Chicago

Za rok licealiści z Illinois przystapią do egzaminu ACT, a nie SAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Uczniowie szkół średnich w całym stanie Illinois będą zdawać egzamin ACT wiosną przyszłego roku w ramach wymagań ukończenia szkoły. Urzędnicy stanowi ds. edukacji przyznali organizacji egzaminacyjnej nowy kontrakt w tym tygodniu.

Rada Edukacji Stanu Illinois przyznała w środę sześcioletni kontrakt o wartości 53 milionów dolarów organizacji ACT, Inc., co oznacza, że ​​uczniowie szkół średnich w całym stanie powrócą do zdawania egzaminu ACT po zdawaniu egzaminów SAT przez większą część ostatniej dekady.

Stanowy Kurator Edukacji, Tony Sanders, wyjaśnił tę decyzję w cotygodniowym komunikacie publikowanym w Internecie, twierdząc, że egzamin ACT jest zgodny ze standardami nauczania stanu Illinois i zapewnia uczniom „bezpieczne testowanie online”, zmniejszając jednocześnie obciążenie administracyjne okręgów szkolnych.

Egzamin ACT składa się z czterech testów wielokrotnego wyboru obejmujących język angielski, matematykę, czytanie i przedmioty ścisłe. Ocenia się go w 36-punktowej skali. Egzamin SAT składa się z dwóch części, angielskiej i matematycznej, z wynikami w zakresie od 400 do 1600 punktów.

Illinois stosowało wcześniej egzamin ACT jako wymóg egzaminacyjny przez 15 lat, aż w 2016 r. przeszło na egzaminy SAT.

Rada Edukacji Stanu Illinois stwierdziła, że ​​jej celem jest sfinalizowanie umowy przed rozpoczęciem roku podatkowego 1 lipca, aby do 15 lipca mogła wdrożyć plan wsparcia przejściowego.

Rzecznik Chicagowskich Szkół Publicznych CPS powiedział, że okręg poinformuje uczniów i rodziny o wszystkich potencjalnych zmianach do końca bieżącego roku szkolnego.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/panitan punpuang/
Czytaj dalej

News Chicago

Kamala Harris w Chicago: „Walczymy o coś”. Dokładnie o prawo do zabijania dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas czwartkowej wizyty w rejonie Chicago wiceprezydent Kamala Harris starała się zgromadzić Demokratów i zebrać pieniądze na nadchodzące wybory. „Czas zakasać rękawy” – powiedziała grupie około 100 osób podczas zbiórki pieniędzy w Glencoe na północnych przedmieściach. „Nie walczymy z niczym, walczymy o coś”.

W czasie spotkania w Glencoe Kamala Harris przemawiała przez około 15 minut, poruszając głównie kwestię praw do aborcji jako decydującej stawki w nadchodzących wyborach.

Według Lauren Rosenthal, przewodniczącej Invest to Elect Illinois, która zorganizowała wydarzenie, jej występ zebrał ponad 670 000 dolarów na rzecz funduszu Biden Victory Fund.

Duet Biden-Harris ma zostać nominowany podczas Narodowej Konwencji Demokratów tego lata w Chicago. Podczas przemówień Harris nie użyła nazwiska domniemanego kandydata Partii Republikańskiej, byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego Biden pokonał w 2020 r., nawiązała jednak do „chaosu” czterech lat Trumpa w Białym Domu.

Gospodarzami wydarzenia byli Karen Citow, członkini Invest to Elect Illinois, i jej mąż, Jonathan Citow, w ich domu w Glencoe. Goście jedli przekąski wegetariańskie i kebaby na zadaszonym tarasie z widokiem na jezioro Michigan.

Kamala Harris przedstawiła optymistyczną dla siebie perspektywę wyborów w 2024 r. „Wygrywamy” – powtarzała wielokrotnie, powołując się na sukcesy na rzecz praw reprodukcyjnych w wyborach stanowych. Prawo do aborcji było główną osią spotkania.

Uczestnicy zapłacili od 1500 do 50 000 dolarów za udział w wydarzeniu.

W czwartek rano, przed postojem w Glencoe, Harris była w Milwaukee, gdzie rozmawiała z właścicielami małych firm w ramach swojej Economic Opportunity Tour.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

19 kościołów katolickich na przedmieściach Chicago może zostać zamknięta

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka miesięcy po ogłoszeniu przez diecezję Joliet zamknięcia 5 kościołów katolickich i 2 szkół katolickich w rejonie miasteczka, miejscowy biskup zasygnalizował, że kolejnym 19 parafiom na zachodnich i południowo-zachodnich przedmieściach oraz poza nimi, grozi zamknięcie lub fuzja.

Biuro biskupa Rona Hicksa poinformowało, że restrukturyzacja w diecezji jest konieczna z różnych powodów, w tym z powodu braku księży i ​​„kwestii budżetowych”.

Biskup Ron Hicks

Jednakże urzędnicy kościelni nie chcieli rozmawiać o tym, czy i w jaki sposób trwający od kilkudziesięciu lat skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym dzieci, który doprowadził do wielomilionowych wypłat prawnych, wpłynął na ich wyzwania finansowe.

Na stronie internetowej diecezji znajduje się lista ponad 70 wiarygodnie oskarżonych duchownych, przy czym diecezja Joliet była niegdyś jednym z epicentrów kryzysu, który dotknął księży w całym kraju.

Urzędnicy diecezji twierdzą, że niektóre z 19 kościołów można zamknąć, a niektóre połączyć w ramach trwającego procesu restrukturyzacji.

Zagrożone kościoły:

 • Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace
 • Christ the King w Lombard
 • St. Alexander w Villa Park
 • St. John the Apostle w Villa Park
 • Christ the Servant w Woodridge
 • St. Luke w Carol Stream
 • St. Mark w Wheaton
 • Assumption w Coal City
 • Immaculate Conception w Braidwood
 • Sacred Heart w Kinsman
 • St. Boniface w Monee
 • St. Lawrence w South Wilmington
 • St. Lawrence O’Toole Chapel w Essex
 • St. Liborius w Steger
 • St. Mary w Park Forest
 • St. Mary Mission w Reddick
 • St. Patrick (Wilton Center) w Manhattan
 • St. Paul the Apostlew Peotone
 • St. Rose w Wilmington

Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace

Urzędnik kościelny, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, ale jest zaznajomiony z planami zamknięcia kościołów, powiedział, że jest „rozczarowany” sposobem, w jaki biskup Ron Hicks prowadzi działalność kościelną.

„Biskup zawiera układy, a ci, którzy w rezultacie cierpią, to ludzie, ponieważ to nie biskup zbudował te kościoły i nie są nimi także księża, tylko ludzie” – powiedział urzędnik.

Christ the King w Lombard

W 2023 r. diecezja rozpoczęła ocenę 16 parafii w Joliet i jej okolicach, a na początku tego roku ogłosiła zamknięcie 5 kościołów i 2 szkół podstawowych.

Od 2022 r. Archidiecezja Chicago zamknęła 26 parafii, z czego dwie w tym roku.

 

Źródło: suntimes
Foto: Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace, Christ the King w Lombard, Diecezja Joliet, St. Mark w Wheaton
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu