News Chicago
Jennifer Lopez wystąpi w Rosemont. Dzisiaj rusza sprzedaż biletów na lipcowy koncert
Jennifer Lopez wyrusza w tym roku w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, zatrzymując się w ponad 30 miastach w całym kraju. Trasa koncertowa „This Is Me…Now” rozpocznie się 26 czerwca w Orlando na Florydzie, a w Illinois gwiazda zaśpiewa 26 lipca w Allstate Arena w Rosemont.
Trasa, nazwana na cześć jej nadchodzącego albumu studyjnego o tym samym tytule, jest pierwszą podróżą piosenkarki od prawie pięciu lat. Ostatnia trasa J. Lo odbyła się w 2019 r.
Sprzedaż biletów na koncert w Rosemont rozpocznie się w piątek, 23 lutego, o godzinie 10:00AM za pośrednictwem LiveNation.com, spółki-matki Ticketmaster. Oprócz nowego albumu, w piątek J. Lo opublikuje także film w serwisie Prime Video.
Lopez jest współautorką scenariusza „This is Me…Now: A Love Story”, musicalu filmowego o poszukiwaniu miłości, który nazwała „najbardziej osobistą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiła”. W filmie występują jej mąż, Ben Affleck, Keke Palmer, Sofia Vergara, Post Malone i inni.
Piosenkarka ma także przygotowany film dokumentalny zza kulis „Największa historia miłosna, której nie opowiedziano”, który będzie miał premierę 27 lutego, także na platformie Prime.
Jennifer Lynn Lopez urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jej rodzice przybyli do Stanów jako emigranci z Portoryko. Rodzice chcieli, aby została pianistką, lecz najmłodsza córka nie spełniła ich marzeń. Postanowiła poświęcić się aktorstwu. Występując w musicalach, zwiedziła prawie cały świat.
Karierę muzyczną rozpoczęła wydając album studyjny w 1999 roku. Była jedną z artystek, która przyczyniła się do odrodzenia muzyki latynoskiej w muzyce popularnej. Należała do tzw. latynoskiej fali wraz z innymi debiutującymi wykonawcami tego gatunku muzyki, m.in. Rickym Martinem i Shakirą.
W 2012 r. została uznana za najbardziej wpływową gwiazdę według magazynu „Forbes”, pokonując m.in. Oprah Winfrey czy Justina Biebera.
Źródło: nbc, wikipedia
Foto: YouTube
News Chicago
Harry Potter pomału żegna się ze sceną w Chicago. Spektakl będzie grany do soboty
Tylko do 1 lutego możemy w Chicago oglądać przedstawienie „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, oparte na nowej historii autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a oraz reżysera Johna Tiffany’ego. Pełna magicznych efektów specjalnych sztuka wzbudziła ogromne zainteresowanie jako kolejny hit na deskach Broadway in Chicago.
Sztuka zaczyna się od dobrze znanej sceny z epilogu „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci”, kiedy Harry (John Skelly) i Ginny (Trish Lindstrom) odprowadzają swojego syna Albusa (Emmet Smith) na peron, by ten mógł rozpocząć naukę w Hogwarcie. Jednak już po chwili przechodzimy do gwałtownej kłótni między ojcem a synem, którzy wzajemnie życzą sobie, by nie byli spokrewnieni. To dziwny moment w dramaturgii, który sprawia, że widz może poczuć się zdezorientowany.
W centrum opowieści znajduje się relacja ojca z synem.
Mimo to na pierwszy plan wysuwa się więź między Albusem a Scorpiusem (Aidan Close), synem dawnego rywala Harry’ego, Draco Malfoya (Benjamin Thys). Ich przyjaźń jest rozwinięta i autentyczna, a postać Scorpiusa to jedna z najbardziej interesujących w całej sztuce. Niestety, Harry przedstawiany jest jako nadopiekuńczy i drobiazgowy, co przypomina jego relację z okrutnym ojczymem, Vernonem Dursleyem.
Czas, magia i ciemność na scenie
Główny wątek fabularny opiera się na podróżach w czasie. Bohaterowie mogą cofnąć się w przeszłość, wpływając na wydarzenia, które zmieniają teraźniejszość.
Atmosfera przedstawienia różni się od filmów o Harrym Potterze – jest znacznie mroczniejsza. Zamiast ciepłych świateł, świec i przytulnych wnętrz, mamy do czynienia z przestrzeniami pełnymi cieni, które niemal wypełniają scenę. Postacie, takie jak uczniowie Hogwartu, poruszają się w precyzyjnych formacjach, przypominających wręcz wojskowe marsze, co dodaje przedstawieniu atmosfery niepokoju.
Efekty specjalne to zdecydowanie mocna strona „Przeklętego Dziecka”. Użycie różdżek, miotanie zaklęć i sceny latania są spektakularne, choć niektóre z nich mogą wydawać się statyczne. Jednak momenty, w których postacie unoszą się nad sceną, budują niesamowite wrażenie.
Wielkie talenty z Chicago na scenie
Produkcja może pochwalić się obecnością kilku wybitnych aktorów z Chicago, w tym Emmeta Smitha w roli Albusa Pottera oraz Matta Muellera, który gra Rona Weasleya, postać, którą wcześniej odtwarzał na Broadwayu.
Jednak to Larry Yando, znany z roli Scrooge’a w produkcji „Opowieści Wigilijnej” w Goodman Theatre, kradnie całe show. Yando wciela się w trzy postacie, w tym Dumbledore’a i Severusa Snape’a, a każda z jego kreacji jest niezwykle wyrazista i zapadająca w pamięć. Jego rola jest bez wątpienia jednym z największych atutów tej produkcji.
„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” będzie grany w Chicago do 1 lutego 2025 r. Spektakl trwa 2 godziny i 50 minut z przerwą i jest przeznaczony dla osób powyżej 8-go roku życia.
Bilety w cenie od 49,00 dolarów do 193,00 dolarów można kupić tutaj.
Źródło: newcitystage, Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
Polonia Amerykańska
Tre Voci zaśpiewają największe polskie przeboje wszechczasów w Chicago
Tenorzy Nowej Generacji; Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj oraz Paderewski Symphony Orchestra serdecznie zapraszają na 2 godziny zachwytów, radości, wspomnień, osobistych wzruszeń i wspaniałej zabawy! Koncert karnawałowy odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 stycznia, w Copernicus Center.
Znani z estrad i programów telewizyjnych, TRE VOCI biją rekordy sprzedaży płyt, a największe sale koncertowe wypełniają do ostatniego miejsca. Od 2015 roku konsekwentnie popularyzują gatunek classical POP łącząc nieograniczone możliwości swoich tenorowych głosów z przebojami muzyki klasycznej i popularnej.
W karnawałowym widowisku zatytułowanym “TRE VOCI.PL” artyści biorą na warsztat szlagiery polskiej piosenki, czyli najpiękniejsze rodzime kompozycje z lat 60., 70., 80,… nadając im nowe, unikalne brzmienie.
W tym wyjątkowym koncercie pop i rock łączą się z symfonicznym rozmachem aranżacji i potęgą trzech męskich głosów. Dając drugie życie wielu ukochanym przez kilka pokoleń słuchaczy piosenkom, TRE VOCI oddaje hołd ich twórcom i wykonawcom.
W programie usłyszymy m.in. przeboje Piotra Szczepanika, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, monumentalne szlagiery Czesława Niemena i Maryli Rodowicz, a nawet rockowe kompozycje zespołów Perfect i Dżem.
Nie zabraknie żywiołowych, tanecznych hitów, przy których bawiła się cała Polska!
TRE VOCI zaprasza na 2 godziny zachwytów, radości, wspomnień, osobistych wzruszeń i wspaniałej zabawy! Show wzbogacają wyjątkowe wizualizacje oraz oprawa świetlna, nawiązujące do historii festiwali polskiej piosenki.
Koncert karnawałowy “TRE VOCI.PL” odbędzie się w sobotę, 25 stycznia o godzinie 7.00PM, w Copernicus Center, przy 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630.
Punkty sprzedaży biletów:
• Biuro PaSO: Tel.: 773 467 9000, pasochicago.org
• Księgarnia D&Z: 5507 W Belmont Ave., Chicago, Tel.: 773 282-4222
• Polamer: 4747 N Harlem, Harwood Heights, Tel.: 708 867-9200; 1107 Mt. Prospect Plaza, Mount Prospect, Tel.: 847 253-0722
• Copernicus Center: 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630, Kasa czynna: poniedziałek – piątek: 10 am – 2 pm oraz na 2 godziny przed wszystkimi koncertami
Sprzedaż online:
• copernicuscenter.org/tre-voci/
Źródło: Akademia Muzyki Paso
Foto: Tre Voci
News Chicago
Lookingglass Theatre Company powraca z premierą spektaklu „Circus Quixote”
Po rocznej przerwie, pełnej restrukturyzacji i odnowienia swojej kultowej przestrzeni, Lookingglass Theatre Company ogłasza długo wyczekiwany powrót. Zdobywcy nagrody Tony, we współpracy z The Actors Gymnasium, zapraszają na światową premierę spektaklu Circus Quixote, który będzie grany od 30 stycznia do 30 marca w odnowionym Joan and Paul Theatre, mieszczącym się w zabytkowym budynku Water Tower Water Works przy Michigan Avenue w Chicago.
Spektakl pełen magii i akrobacji
„Circus Quixote”, adaptacja ponadczasowej powieści Miguela de Cervantesa, to wyjątkowe połączenie teatralnej narracji i sztuki cyrkowej. Za reżyserię odpowiadają Kerry i David Catlin, członkowie zespołu Lookingglass, a choreografia akrobatyczna to dzieło uznanej Sylvii Hernandez-DiStasi.
Spektakl ożywia historię Don Kichota – wiecznego marzyciela, który wyrusza na pełną przygód misję przywrócenia ideałów rycerskości, wspierany przez swojego oddanego giermka, Sancho Pansę.
Widowisko pełne jest zapierających dech w piersiach akrobacji i wzruszającej, pełnej humoru narracji. „To radosne świętowanie wyobraźni i odporności” – podkreśla David Catlin. „Cieszymy się, że możemy ponownie otworzyć nasze drzwi z tą inspirującą historią”.
Gwiazdy na scenie
Obsada Circus Quixote to mieszanka wyjątkowych talentów:
- Michel Rodríguez Cintra jako Don Kichot
- Eduardo Martinez w podwójnej roli Cervantesa i Sancho
- Laura Murillo Hart jako Dulcynea
Dołączą do nich m.in. Micah Figueroa, Julian Hester, Andrea San Miguel oraz Ayana Strutz, tworząc barwny zespół, który tchnie życie w tę niezwykłą opowieść.
Spektakle rozpoczynają się 30 stycznia, a premiera przewidziana jest na 8 lutego.
Nowe doświadczenia w odnowionej przestrzeni
Z okazji swojego powrotu, Lookingglass Theatre zaprezentuje nie tylko nową produkcję, ale także odnowione lobby, bar i kawiarnię, które mają wzbogacić doświadczenia widzów. Szczegóły dotyczące menu i dodatkowych atrakcji zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.
Bilety na spektakl są już dostępne w cenach od 30 do 80 dolarów na stronie LookingglassTheatre.org.
Źródło: chicagostarmedia
Foto: Lookingglass Theatre
-
NEWS Florida4 tygodnie temu
Południowa Floryda: Najbardziej szokujące intrygi i kradzieże minionego roku
-
News USA4 tygodnie temu
Popatrzcie w nocne niebo: Parada planet będzie widoczna na początku 2025 roku
-
News USA3 tygodnie temu
Najbardziej punktualne linie lotnicze w 2024 r.: Delta Airlines była prawie zawsze na czas
-
Polonia Amerykańska4 tygodnie temu
Polskie dziewczynki z drużyny Hussars United U10 wygrały mistrzostwa futsalu w Schaumburgu
-
News USA3 tygodnie temu
Weteran Zielonych Beretów zaplanował wysadzenie Cybertrucka w Las Vegas, korzystając z ChatGPT
-
News USA3 tygodnie temu
Nowy Meksyk jednym z najbardziej liberalnych stanów jeśli chodzi o aborcję
-
News Chicago1 tydzień temu
81-letni mieszkaniec Lombard zabił żonę chorą na demencję, tłumacząc, że „oszalała”
-
News USA3 tygodnie temu
Mieszkanka Utah, która zawsze chciała być mamą, zmarła 9 dni po urodzeniu bliźniąt