Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niestety nie gra w tym roku w Chicago

Opublikowano

dnia

Z przykrością zawiadamiamy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w tym roku w Chicago. Wszyscy chętni do wsparcia akcji prowadzonej w Polsce lub w innych miastach USA, nadal mogą to zrobić.

Działacze chicagowskiej WOŚP opublikowali wiadomość w mediach społecznościowych o treści:

“Drodzy przyjaciele i sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Otrzymujemy od Was wiele pytań dotyczących tegorocznej zbiórki. Z głębokim smutkiem informujemy Was, że w tym roku, po 30 latach, Orkiestra nie zagra w Chicago. Czujemy się tym faktem niezmiernie poruszeni, bowiem nie znalazła się chętna osoba, która w tym roku poprowadziłaby to wielkie wydarzenie.

Życzymy Wam pomyślności w Nowym Roku i do zobaczenia za rok, być może w takim samym składzie jak dotychczas. Czas pokaże. Raz jeszcze dziękujemy Wam za ubiegłe lata. Wspierajcie WOŚP w innych sztabach w USA i nie tylko. Pozdrawiamy. Ściskamy Was serdecznie! Sie ma!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce odbędzie się 28 stycznia. W tym roku prowadzi zbiórkę dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc.

Akcję prowadzoną w Polsce można wesprzeć tutaj.

 

Źródło: WOŚP

Galeria

Obchody Dnia Gen. Kazimierza Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce, 2 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Natalia Król zaprasza na Charytatywny Bal Królowej Związku Podhalan w Północnej Ameryce

Opublikowano

dnia

Autor:

natalia król

Królowa Związku Podhalan w Północnej Ameryce, Natalia Król, zaprasza na Charytatywny Bal Królowej. Organizatorzy zapowiadają wieczór w góralskim stylu, z muzyką, tańcami i atrakcjami, a cały dochód z wydarzenia ma zostać przeznaczony na cele charytatywne w USA oraz w Polsce.

Bal odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia 2026 roku o godz. 6:00 pm w Domu Podhalan, 4808 S. Archer Avenue, Chicago.

Muzyka i atrakcje wieczoru

Na uczestników czeka program artystyczny oraz część rozrywkowa przygotowana z myślą o wspólnym świętowaniu i wsparciu szczytnego celu.

  • Zespół Siumni
  • Kumaraci
  • DJ Stasek
  • Loteria fantowa
  • Licytacje
  • Smaczne jadło i trunki
  • Wiele dodatkowych atrakcji

Bal po góralsku

Organizatorzy zachęcają, aby sięgnąć po góralskie stroje i przygotować się na bal w tradycyjnym klimacie, tak aby cała sala bawiła się po góralsku i w odświętnej oprawie.

Donacja wynosi 50 dolarów. Po więcej informacji oraz bilety można dzwonić bezpośrednio do Natalii pod numer 630-463-2419.

 

Źródło: ZPPA
Foto: ZPPA
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Zaproszenie na projekcję filmu „Góralskie wesele 1961” w Domu Podhalan

Opublikowano

dnia

Autor:

Dom Podhalan w Chicago zaprasza na wyjątkowy wieczór z archiwalnym materiałem filmowym, który przeniesie widzów do 1961 roku. W programie przewidziano 90-minutową projekcję unikalnego filmu „Góralskie wesele 1961”, dokumentującego przedstawienie, które odbyło się w Pulaski Hall przy Ashland Ave w Chicago.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 marca 2026 roku o godz. 6:30 pm w Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Ave, Chicago, IL.

Co w programie

Organizatorzy zapowiadają pokaz filmu „Góralskie wesele 1961”, a także prezentację starych nagrań filmowych, w tym materiałów z archiwum Michała Cieśli. Wieczór ma mieć wyraźnie góralski charakter, a całość dopełni muzyka góralska w wykonaniu Kapeli Marka Bukowskiego.

Informacje organizacyjne

Szczegóły wydarzenia dostępne są w Związku Podhalan w Północnej Ameryce, www.ZPPA.org, tel. (773) 523-7632

Źródło: ZPPA
Czytaj dalej

Popularne

Reklama

Kalendarz

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu