Połącz się z nami

News USA

Delta Air Lines ponownie królową punktualności w Stanach Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Według firmy analitycznej Cirium, Delta Air Lines ponownie została uznana za najbardziej terminowego przewoźnika w Ameryce Północnej w 2023 roku. Z opublikowanego we wtorek raportu wynika, że 84,72% lotów tej linii przybywało na docelowe lotnisko w ciągu 15 minut od zaplanowanej godziny przylotu.

Według Cirium przewoźnik z Atlanty zajął pierwsze miejsce wśród północnoamerykańskich linii lotniczych także w latach 2022, 2021, 2019 i 2018.

Wysoki wskaźnik punktualności w 2023 r. pomógł Delta Air Lines zdobyć trzecią z rzędu nagrodę Cirium Platinum. Nagroda ta honoruje „zaangażowanie linii lotniczej w wydajność operacyjną i minimalizację zakłóceń dla pasażerów” wg Cirium.

Z raportu firmy analitycznej wynika, że na drugim miejscu pod względem punktualności, wśród linii lotniczych z Ameryki Północnej znalazły się Alaska Airlines, które obsługiwały punktualne przyloty w 82,25% przypadków.

Inni przewoźnicy z pierwszej piątki to American Airlines ze wskaźnikiem punktualności przylotów na poziomie 80,61%; United Airlines z poziomem 80,04%; i Southwest Airlines z poziomem 76,26%, według Cirium.

W skali globalnej pierwsze miejsce przypadło kolumbijskim liniom lotniczym Avianca Airlines. Delta Air Lines była czwarta.

W raporcie Cirium przyjrzano się także punktualności lotnisk.

Międzynarodowy Port Lotniczy Minneapolis-St. Paul w Minnesocie zajął pod tym względem w 2023 r. pierwsze miejsce na świecie wśród dużych portów lotniczych. W 84,44% przypadków samoloty odlatywały stąd nie później niż 15 minut po planowanym terminie.

W 2022 r. z połączeń lotniska Minneapolis-St. Paul skorzystało ponad 31,24 mln podróżnych. Jak podaje jego strona internetowa, lotnisko ma prawie 120 bramek i obsługuje ponad 160 miejsc docelowych non-stop.

Cirium określił międzynarodowe lotnisko w Osace w Japonii jako najbardziej punktualne lotnisko średniej wielkości, a międzynarodowe lotnisko Mariscal Sucre w Ekwadorze jako najbardziej punktualne spośród małych lotnisk.

Według Cirium przewoźnicy na całym świecie wykonali w zeszłym roku ponad 32 miliony lotów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock, MSP

News Chicago

Lukas Walton z Chicago nadal jest najbogatszą osobą w Illinois. Ma 28 mld USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Magazyn Forbes opublikował coroczną listę najbogatszych osób w każdym stanie. Według rankingu Lukas Walton z Chicago nadal jest najbogatszą osobą w stanie już drugi rok z rzędu, a jego majątek wzrósł do 28 miliardów dolarów.

Lukas Walton jest wnukiem założyciela Walmartu, Sama Waltona. Według „Forbesa” jego ojciec, John Walton, zginął w katastrofie lotniczej w 2005 roku, a Lukas odziedziczył jedną trzecią jego majątku.

W zeszłym roku majątek Waltona wzrósł o 32%, z 21,2 miliarda dolarów do 28 miliardów dolarów.

Jego wujek Jim Walton jest najbogatszym człowiekiem w Arkansas, a jego majątek szacuje się na 78,4 miliarda dolarów.

Lukas Walton pracuje jako inwestor w różnych inicjatywach środowiskowych, robiąc to głównie za pośrednictwem organizacji charytatywnej rodziny Walton. Według „Forbesa” przekazał 150 milionów dolarów Walton Family Foundation.

Założyciel Amazon, Jeff Bezos, jest najbogatszym człowiekiem na Florydzie, a jego majątek wynosi 194 miliardy dolarów.

Założyciel Tesli, Elon Musk, jest najbogatszym człowiekiem w Teksasie z majątkiem wynoszącym 195 miliardów dolarów, podczas gdy Bill Gates ponownie jest najbogatszym człowiekiem w Waszyngtonie z majątkiem wynoszącym 128 miliardów dolarów.

W Kalifornii wygrał twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, z majątkiem 177 miliardów dolarów. W Nebrasce – Warren Buffet, założyciel Berkshire Hathaway, posiadający 133 miliardy dolarów.

Założyciel Citadel, Ken Griffin, który do czasu przeprowadzki na Florydę w 2023 r. posiadał tytuł najbogatszego człowieka w Illinois, w rankingach Sunshine State plasuje się za Bezosem po tym, jak założyciel Amazon przeniósł się tam w ostatnich latach.

Pełna lista najbogatszych Amerykanów w każdym stanie, magazynu „Forbes” znajduje się tutajW sumie te 54 osoby mają majątek 1,6 biliona dolarów, czyli o 100 miliardów dolarów więcej niż w roku ubiegłym.

Alaska, Delaware i Wirginia Zachodnia to jedyne trzy stany, w których nadal nie ma miliardera, ale w innych stanach o pierwsze miejsce walczy wiele osób. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Kalifornii, która może pochwalić się 197 miliarderami, Nowy Jork ma ich 139 a Floryda 107.

 

Źródło: nbc, Forbes
Foto: Walton Family Foundation, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Zła wiadomość: Oprocentowanie kredytu hipotecznego skoczyło do 7,22%

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu oprocentowanie kredytów hipotecznych ponownie wzrosło, zaostrzając jeszcze kryzys przystępności cenowej domów, który spowalnia rynek mieszkaniowy.

Opublikowane w czwartek najnowsze badanie pierwotnego rynku kredytów hipotecznych przeprowadzone przez Freddie Mac wykazało, że średnia stopa referencyjnego 30-letniego kredytu hipotecznego wzrosła w tym tygodniu do 7,22% z 7,17% w zeszłym tygodniu.

Rok temu średnie oprocentowanie kredytu na 30 lat wynosiło 6,39%.

Średnia stopa oprocentowania 15-letniego kredytu hipotecznego wzrosła do 6,47% z 6,44% w zeszłym tygodniu. Rok temu oprocentowanie 15-letnich obligacji stałych wynosiło średnio 5,76%.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych przekroczyło 7% po raz pierwszy w tym roku 18 kwietnia, o czym pisaliśmy tutaj.

Połączenie stale rosnącego oprocentowania i rekordowo wysokich cen domów spowodowało, że rynek mieszkaniowy zamarł na wiele miesięcy, ponieważ wielu potencjalnych nabywców i sprzedawców wstrzymuje się z decyzją, czekając na poprawę przystępności cenowej.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/ Perawit Boonchu/
Czytaj dalej

News USA

Nasze mamy są bezcenne. Ile wydamy dolarów by uczcić ich święto w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Według najnowszego corocznego badania konsumenckiego przeprowadzonego przez Krajową Federację Detalistów (NRF) szacuje się, że wydatki z okazji Dnia Matki w tym roku osiągną poziom 33,5 miliarda dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Przewidywana suma wydatków wysokości 33,5 miliarda dolarów oznacza drugą co do wielkości kwotę odnotowaną w historii badania, ustępując jedynie ubiegłorocznemu rekordowi wynoszącemu 35,7 miliarda dolarów.

„Dzień Matki to czas, w którym możemy uczcić kobiety, które odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu” – powiedział prezes i dyrektor generalny Krajowej Federacji Detalistów NRF, Matthew Shay. „Sprzedawcy detaliczni zdają sobie sprawę, jak ważny jest ten dzień i są gotowi pomóc swoim klientom, oferując szeroki wybór znaczących prezentów dla bliskich, aby okazać im wdzięczność”.

84% dorosłych Amerykanów planuje wziąć udział w tegorocznych uroczystościach Dnia Matki, a ich średnie wydatki na prezenty i uroczystości wyniosą 254,04 dolara.

Ta średnia jest drugą po zeszłorocznej najwyższej wartości wynoszącej 274,02 USD. Z badania wynika, że ​​osoby dorosłe w wieku od 35 do 44 lat wydają najwięcej pieniędzy, a ich średni budżet na tę okazję wynosi 345,75 dolarów.

Tradycyjne prezenty pozostają popularne – kwiaty i kartki z życzeniami wybiera 74% kupujących, a specjalne wyjścia, takie jak kolacja lub brunche – 59%.

Szacunki NRF dotyczące łącznych wydatków konsumentów na popularne prezenty z okazji Dnia Matki:

  • Biżuteria: 7 miliardów dolarów
  • Specjalne wycieczki: 5,9 miliarda dolarów
  • Elektronika: 3,5 miliarda dolarów
  • Kwiaty: 3,2 miliarda dolarów
  • Kartki okolicznościowe: 1,1 miliarda dolarów

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Ivamedia/Choreograph/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu