Połącz się z nami

News USA

Lepiej płacić „teraz” niż „później”. Planujcie finanse żeby nie popaść w długi

Opublikowano

dnia

Popyt na opcje „Kup teraz, zapłać później” rośnie w czasie, gdy Amerykanie zmagają się z utrzymującą się inflacją, wysokimi stopami procentowymi i spłatą kredytów studenckich. I chociaż ten styl zakupów może chwilowo pomóc, eksperci finansowi ostrzegają, że istnieje ukryte ryzyko, gdy klienci zbytnio na nim polegają, zwłaszcza jeśli nie skupiają się na możliwościach swojego budżetu.

Chociaż większość opcji „Kup teraz, zapłać później” jest reklamowana jako nieoprocentowane raty, które można spłacić w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, w rzeczywistości klienci nadal mogą zostać obciążeni opłatami za zwłokę, jeśli nie mają środków na spłatę tych rat.

Z biegiem czasu, jeśli konsument będzie nadal zalegał z płatnościami, można je bardzo łatwo przekazać windykatorowi, wg Marthy Callahan, certyfikowanej planistki finansowej w FBB Capital Partners z siedzibą w Maryland.

Pożyczki są w ostatnich tygodniach kuszącą opcją dla kupujących, którzy chcą naciągnąć swoje budżety w okresie świątecznym. Według najnowszych danych firmy Adobe wydatki online podczas Cybertygodnia były w dużej mierze związane właśnie z opcją „Kup teraz, zapłać później”.

W Cyberponiedziałek korzystanie z tych usług osiągnęło najwyższy poziom w historii i wyniosło 940 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 42,5% w porównaniu z poprzednim rokiem. Rozmiary koszyków wzrosły o 11% w porównaniu z 2022 r.

W samym listopadzie łączne wydatki na usługi „Kup teraz, zapłać później” wyniosły 8,3 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 17% w porównaniu z rokiem poprzednim, a listopad 2023 r. jest na dobrej drodze, aby okazać się miesiącem o największej w historii użyciu tej metody płatności.

Dzieje się to jednak w czasie, gdy Amerykanie już stoją w obliczu narastającej góry zadłużenia z tytułu kart kredytowych, którego łączne saldo przekracza 1 bilion dolarów.

Korzystanie z opcji „Kup teraz, zapłać później” przypomina korzystanie z karty kredytowej, ale kiedy przychodzi czas spłacenia długu, jeśli dana osoba nie ma pod ręką gotówki, zadłuża się wpadając w głębsze tarapaty finansowe, wg Callahan.

Natomiast powrót do formy i równowagi finansowej może być naprawdę trudny, co z kolei może również przeszkodzić czyjejś zdolności kredytowej.

Martha Callahan i Ted Anders, dyrektor ds. rozwiązań płatniczych w Affinity Federal Credit Union, wprawdzie nie zalecają konsumentom całkowitego unikania tej opcji płatności. Zalecają jednak aby trzymać się realiów swojego budżetu.

Korzystając z karty kredytowej zadłużenie przechodzi pełny proces zatwierdzania, a instytucje finansowe mogą sprawdzić czyjś kredyt i określić, ile dana osoba może bezpiecznie pożyczać na podstawie jej dochodów, wydatków i innych czynników.

Takie opcje nie są dostępne w przypadku opcji „kup teraz, zapłać później”. Instytucja udzielająca kredytu w tym przypadku nie posiada kontroli i nie może ostrzec konsumenta przed zbyt wysokim ryzykiem.

Dlatego konsumenci powinni zachować szczególną ostrożność, jeśli korzystają z planu takiej płatności w przypadku artykułów uznaniowych. Lepszym rozwiązaniem wg specjalistów byłoby zaoszczędzenie pieniędzy na zakup, który nie jest w danej chwili niezbędny.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/ VladTeodor/

News Chicago

Colectivo Coffee Roasters z Milwaukee otworzy w Chicago 2 nowe lokale

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek firma Colectivo Coffee Roasters ogłosiła plany otwarcia dwóch nowych kawiarni w Chicago: lokalizacji w dzielnicy Ravenswood przy 1825 W. Lawrence Avenue oraz lokalu w dzielnicy Southport przy 3258 N. Southport Avenue.

W komunikacie prasowym podano, że Colectivo Coffee z siedzibą w Milwaukee słynie z klimatycznych kawiarni, jasnych tarasów, oryginalnych napojów kawowych i potraw przygotowywanych od podstaw.

Każda kawiarnia będzie oferować pełne menu składające się z napojów espresso, kawy i zimnego naparu z beczki, całodniowe śniadanie, świeżo przygotowane kanapki i domowe wypieki z własnej piekarni.

Każda lokalizacja zostanie zaprojektowana tak, aby można ją było zintegrować z odpowiednim otoczeniem i będzie miała powierzchnię około 2100 stóp kwadratowych z miejscami do siedzenia wewnątrz dla 40 osób i miejscami do siedzenia na zewnątrz dla 30 osób.

Lokalizacja w Ravenswood będzie również wyposażona w antresolę o powierzchni 400 stóp kwadratowych z widokiem na kawiarnię.

Otwarcie obu lokalizacji planowane jest na przełom 2024 i 2025 roku.

Colectivo zostało założone w Milwaukee w 1993 r., a swoją pierwszą lokalizację w Chicago otworzyło w 2017 r. Obecnie ma 5 lokalizacji na terenie Chicago, w: Wicker Park, Lincoln Park, Logan Square, Evanston i Andersonville, a także 15 kawiarni w Milwaukee i Madison.

Źródło: fox32
Foto: Colectivo
Czytaj dalej

News USA

Gigant Macy’s odnotował straty. Zamknie 150 nierentownych sklepów w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

W ciągu najbliższych trzech lat Macy’s zamknie 150 nieproduktywnych sklepów, w tym 50 do końca 2024 r. O decyzji poinformował we wtorek operator domu towarowego po odnotowaniu straty za czwarty kwartał i spadku sprzedaży.

W ramach nowej strategii firma Macy’s zamierza zmodernizować pozostałe 350 sklepów, planując zwiększyć liczbę sprzedawców w przymierzalniach i działach obuwniczych, a także dodać więcej elementów wizualnych, takich jak manekiny.

Jednocześnie firma zasygnalizowała zwrot w kierunku luksusu, który ogólnie wypadł lepiej. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że otworzą 15 luksusowych sklepów Bloomingdale’s i 30 luksusowych sklepów z kosmetykami Blue Mercury.

Firma podała, że sklepy Macy’s, które zostaną zamknięte, generują mniej niż 10% sprzedaży.

Chociaż skorygowany zysk netto i przychody były wyższe od oczekiwań Wall Street, przedstawiciele Macy’s przedstawili ostrożne perspektywy na ten rok. W zeszłym miesiącu odrzucili ofertę przejęcia o wartości 5,8 miliarda dolarów złożoną przez fundusz hedgingowy i menedżera inwestycyjnego Brigade Capital Management.

Jeszcze przed pandemią domy towarowe musiały stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony internetowych rywali. Neiman Marcus, JCPenney i Bed Bath & Beyond złożyły wniosek o ochronę przed upadłością.

Konsumenci okazali się odporni i chętni do robienia zakupów nawet po ataku inflacji, chociaż zachowania uległy zmianie i niektórzy Amerykanie przerzucili się na towary po niższych cenach.

Choć inflacja uległa obecnie spowolnieniu, spowolnił także wzrost siły roboczej i płac.

Macy’s manewruje, aby zwiększyć sprzedaż, przyspieszając rozwój sklepów małoformatowych, które mogą zapewnić klientom większą wygodę. W październiku ogłoszono plany dodania do jesieni 2025 r. aż 30 lokalizacji małoformatowych, co zwiększy ich łączną liczbę do około 42. Kolejna runda ekspansji rozpocznie się jesienią tego roku.

Jednak Macy’s nadal redukuje miejsca pracy, aby obniżyć koszty. W styczniu poinformowano, że zwolni około 3,5% całkowitej siły roboczej, czyli około 2350 pracowników, i zamknie 5 lokalizacji.

Strategia dotycząca zmian została opracowana po tym, jak firma Macy’s przeprowadziła ankietę wśród 60 000 klientów na temat tego, co im się podoba, a co nie, w zakupach. Klienci odpowiedzieli, że chcą mniej zagraconych sklepów i lepszej obsługi.

Macy’s dokonuje także przeglądu swoich marek prywatnych, dzięki którym sklepy mogą się wyróżnić, a także osiągać lepsze marże zysku.

Firma odnotowała kwartalną stratę w wysokości 71 milionów dolarów, czyli 26 centów na akcję. Według FactSet, po uwzględnieniu kosztów z tytułu utraty wartości i opłat restrukturyzacyjnych, Macy’s zarobiła 2,45 dolara na akcję, co przekroczyło prognozy z Wall Street na poziomie 1,98 dolara.

Dla porównania, w zeszłym roku w tym samym okresie zysk wyniósł 508 milionów dolarów.

Sprzedaż spadła o prawie 2% do 8,12 miliarda dolarów, ale wciąż jest lepsza od oczekiwanych przez analityków branżowych 8,09 miliarda dolarów. Sprzedaż internetowa spadła o 4%, podczas gdy sprzedaż w sklepach utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie.

Firma spodziewa się zysku za bieżący rok obrotowy w przedziale od 2,45 do 2,85 dolarów na akcję, natomiast sprzedaż powinna wahać się od 22,2 do 22,9 miliarda dolarów.

 

Źródło: suntimes
Foto: istock/Wolterk/J2R/andykazie/
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny sklep Target przy Six Corners w Chicago szykuje się do otwarcia

Opublikowano

dnia

Autor:

Rzecznik firmy poinformował, że nowy wielki sklep Target o powierzchni 44 000 stóp kwadratowych pod adresem 4728 West Irving Park Road w Portage Park zostanie oficjalnie otwarty 17 marca.

Według rzecznika Target doświadczenia zakupowe w nowym sklepie „będą dostosowane do obsługi lokalnych gości”.

Nowa lokalizacja Target, która przejęła dawny budynek Sears Six Corners, miała pierwotnie zostać otwarta jesienią 2023 roku. Przebudowa budynku jest częścią „Głównego planu rozwoju gospodarczego Six Corners” z sierpnia 2013 r., którego celem jest „rewitalizacja jednej z najstarszych i najważniejszych dzielnic handlowych w Chicago” – jak podało miasto.

Według strony internetowej Target, sklep Portage Park będzie 21. lokalizacją tego sprzedawcy w Chicago. Jest to jedyna nowa lokalizacja Target w całym Illinois.

Przy wyborze nowych miejsc firma Target bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak to, w jaki sposób może najlepiej zaspokoić potrzeby społeczności, ograniczenia lokalizacji, czy obecność innych sklepów.

Na początku tego miesiąca Target zapowiedział nową, limitowaną czasowo linię odzieży i mebli z kultową projektantką Diane von Furstenberg. Niedawno firma Target ogłosiła również ulepszenia i nowe produkty w swojej długoletniej linii „up&up”.

O wielkim sklepie Aldi, który zostanie otwarty również w Portage Park pisaliśmy 18 lutego.

 

Źródło: nbc
Foto: MG2
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu