Połącz się z nami

News Chicago

Czy ograniczenia nakładane na przestępcę seksualnego, który skrzywdził dziecko są zgodne z konstytucją?

Opublikowano

dnia

Sąd Najwyższy Stanu Illinois rozważa, czy nakładanie dożywotnich ograniczeń na miejsce zamieszkania osoby po skazaniu za przestępstwo na tle seksualnym z udziałem nieletniego jest zgodne z konstytucją. Kwestia została poruszona w związku ze skargą Martina Kopfa skazanego w 2003 roku.

W środę 54-letni Martin Kopf zeznawał przed siedmioma sędziami sądu, mówiąc, że od 21 lat nie naruszył prawa. W 2003 roku mężczyzna przyznał się do napaści i wykorzystania seksualnego w związku z incydentem z udziałem 15-letniego chłopca.

Według opublikowanego protokołu zdarzenia Kopf, który był wówczas trenerem koszykówki w szkole średniej, został oskarżony o napaść na tle seksualnym na członka swojej drużyny w czasie noclegu, podczas którego rzekomo podawał chłopcu alkohol.

Mężczyzna został skazany na trzy lata w zawieszeniu i według doniesień od tego czasu nie był karany żadnym innym wyrokiem skazującym.

Mimo to, ponieważ został skazany za przestępstwo na tle seksualnym z udziałem nieletniego, Martin Kopf nadal podlega ustawie stanu Illinois, która wymaga od niego zarejestrowania się do końca życia jako przestępca seksualny i zabrania mu kiedykolwiek mieszkać na niektórych obszarach.

Ograniczenia dotyczące zamieszkania obejmują każde miejsce w promieniu 500 stóp m.in. od placu zabaw, instytucji opieki nad dziećmi, ośrodka opieki dziennej, domu opieki dziennej lub placówki zapewniającej programy lub usługi skierowane wyłącznie do osób poniżej 18 roku życia roku życia.

Ponad 10 lat po skazaniu Martin Kopf i jego żona szukali domu. Osiedlili się na działce budowlanej w Hampshire, w powiecie Kane. Przed zakupem nieruchomości sprawdzili informacje zarówno w policji stanowej Illinois, jak i w policji w Hampshire, aby upewnić się, że spełnia ona ograniczenia dotyczące miejsca zamieszkania.

Kopf i jego żona wprowadzili się do nowego domu w sierpniu 2018 r. Jednak trzy miesiące później, w listopadzie, powiedziano im, że w promieniu 500 stóp od ich domu znajduje się przedszkole dla dzieci, w związku z czym będą musieli się przeprowadzić.

Nie mogąc znaleźć mieszkania spełniającego ograniczenia dotyczące miejsca zamieszkania i takiego, w którym właściciel zaakceptowałby zarejestrowanego przestępcę seksualnego, Kopf i jego żona kupili przyczepę podróżną i zamieszkali w parku dla samochodów kempingowych w Marengo.

Wkrótce jednak zostali stamtąd eksmitowani ze względu na jego status przestępcy seksualnego i ostatecznie Martin Kopf zaczął spać na tylnym siedzeniu swojego pickupa.

W pozwie sądowym mężczyzna sam reprezentuje siebie, podnosząc między innymi, że organy ścigania dopuściły się zaniedbania, ponieważ nie powiadomiły go, że kupiona nieruchomość nie spełnia wymogów dotyczących warunków mieszkaniowych. Kopf uważa także, że te ograniczenia są niezgodne z konstytucją.

Orzeczeniem z czerwca 2021 r. sędzia okręgowy powiatu Kane, Kevin Busch, oddalił większość roszczeń Kopfa. Uznał jednak ustawę za niezgodną z konstytucją, twierdząc, że narusza ona konstytucyjne gwarancje należytego procesu i równej ochrony.

Busch stwierdził, że ograniczenie mieszkaniowe nie ma racjonalnych podstaw. Wskazał na badania naukowe, które wykazały, że istnieje niewiele dowodów lub nie ma ich wcale, że takie ograniczenia dotyczące miejsca zamieszkania zmniejszają ryzyko ponownego popełnienia przestępstwa.

Sędzia wskazał także na sprzeczności w prawie, zauważając, że sprawca może mieszkać obok domu, w którym mieszka kilkoro dzieci, ale nie takiego, w którym rodzic ma kilkoro dzieci i jednocześnie opiekuje się cudzymi dziećmi.

Zauważył również, że prawo ogranicza miejsce zamieszkania jedynie osób skazanych po wejściu w życie ustawy, natomiast przestępcy, którzy kupili domy przed wejściem ustawy w życie, mogą w nich przebywać tak długo, jak chcą.

Prawnicy reprezentujący stan argumentowali jednak, że stan ma uzasadniony i nieodparty interes w ochronie dzieci przed przestępcami seksualnymi oraz, że prawo nie musi być doskonałe, aby przejść kontrolę konstytucyjną.

Sąd Najwyższy Stanu Illinois zapoznał się ze sprawą i ma wydać decyzję w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

Źródło: wttw
Foto: Illinois Courts, istock/vladakela/ joebelanger/joebelanger/ pabradyphoto/

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu