Połącz się z nami

News Chicago

Świąteczna parada rozświetli Magnificent Mile w sobotę. Zobacz sanie Św. Mikołaja

Opublikowano

dnia

Sobota, 18 listopada to dzień, w którym ponad milion świateł rozbłyśnie na Magnificent Mile a 200 oświetlonych drzew zamieni to miejsce w bajkę. Odcinek Michigan Avenue między Wacker Drive a Oak Street to jedno z najbardziej magicznych miejsc, w których można poczuć świąteczny nastrój, oferujący fenomenalny spektakl w sercu Chicago.

Wintrust Magnificent Mile Lights Festival to coroczna lokalna tradycja zimowa, która od ponad 30 lat wyznacza początek sezonu świątecznego w Chicago.

Uroczystości rozpoczynają się od plenerowego Lights Festival Lane, gdzie rodziny mogą odkrywać interaktywną krainę czarów i atrakcji o tematyce świątecznej. Festiwal odbędzie się w sobotę a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obejmuje zdjęcia ze Świętym Mikołajem, zajęcia dla rodzin, występy muzyczne i nie tylko.

Po festiwalu w sobotni wieczór odbywa się wielka parada zapalania drzew, podczas której zapalają się wszystkie świąteczne światełka wzdłuż North Michigan Avenue. W procesji biorą udział kultowe postacie Disneya, platformy, występy muzyczne, gigantyczne balony i wiele innych atrakcji. Wieczór zakończy się wspaniałym pokazem sztucznych ogni nad rzeką.

Atrakcje Lights Festival Lane w Pioneer Court pod adresem 401 N. Michigan Ave., są zaplanowane na godziny od 11:00AM do 4:00PM. Wieczorna parada zapalania światełek na drzewach rozpocznie się o 5:30PM.

O godzinie 7:00PM odbędzie się spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Parada przemieszcza się na południe North Michigan Avenue, zaczynając od Oak Street i kończąc na Wacker Drive, tuż za mostem DuSable.

Dla osób nie mogących przyjść osobiście Wintrust Magnificent Mile Lights Festival zostanie wyemitowany w ABC 7 Chicago w niedzielę 19 listopada, a dodatkowe transmisje będą pokazywane przez cały okres świąteczny.

Program jest także transmitowany strumieniowo w aplikacji ABC7 Chicago News i dostępny na ABC7Chicago.com.

W paradzie biorą udział m.in.: Wielcy Marszałkowie Myszka Miki i Myszka Minnie, orkiestry marszowe, wspaniałe platformy i gigantyczne balony z helem.

W czasie parady wystąpią gwiazdy z Sister Sledge, The Funky Bunch, The Sugarhill Gang i Colin Stough.

Sam Święty Mikołaj pojawi się na wielkiej platformie finałowej, aby powitać okres świąteczny.

Goście chcący coś przekąsić w restauracji mogą wstąpić do: Lou Malnati’s Pizzeria, Jake Melnick’s Corner Tap, Harry Caray’s 7th Inning Stretch, Sweetwater Tavern & Grille, Grand Lux Cafe, M Burger czy Portillo’s Hot Dogs.

North Michigan Avenue będzie zamknięta dla ruchu między Oak Street i Wacker Drive już o 3:30PM w sobotę.

Na uroczystość można dojechać pociągiem CTA Red Line. Przystanki Grand i Lake znajdują się blisko festiwalu i trasy parady, a przystanek w Chicago znajduje się zaledwie kilka przecznic od parady. Istnieje również kilka linii autobusowych CTA, którymi można dostać się blisko akcji.

Należy pamiętać, że zamknięcie dróg ma wpływ również na trasy autobusów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie themagnificentmile.com/lights-festival.

 

Źródło: choosechicago
Foto: YouTube, Wintrust Magnificent Mile Lights Festival

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu