Połącz się z nami

News Chicago

Dziś ostatni dzień składania wniosków o pomoc FEMA po lipcowej powodzi w Chicago

Opublikowano

dnia

30 października to ostatni dzień na złożenie wniosku o dotacje Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego w związku z lipcową powodzią w Chicago. Wsparcie można wykorzystać na tymczasowe mieszkanie, remont domu, tanie pożyczki na pokrycie strat w mieniu nieubezpieczonym oraz inne programy mające pomóc osobom fizycznym i właścicielom firm po powodzi.

Według strony internetowej FEMA od połowy sierpnia urzędnicy federalni zatwierdzili już ponad 60 000 wniosków o pomoc na łączną kwotę ponad 200 milionów dolarów. 

Prezydent Joe Biden ogłosił stan nadzwyczajny na szczeblu federalnym po powodzi, która dotknęła Chicago, Cicero, Berwyn i inne przedmieścia w okresie od 29 czerwca do 2 lipca tego roku.

Prawie 8200 mieszkańców Chicago zadzwoniło do władz miejskich, aby zgłosić zalanie ich piwnic. W niektórych miejscach spadło ponad 9 cali deszczu, co doprowadziło do rozległych i niszczycielskich powodzi w całym regionie.

Mieszkańcy i właściciele firm, którzy ponieśli straty na wyznaczonych obszarach, mogą ubiegać się o pomoc online na stronie disasterassistance.gov, dzwoniąc pod numer 800-621-3362 lub korzystając z aplikacji FEMA.

W specjalnie otwartych ośrodków specjaliści z FEMA i Small Business Administration SBA są dostępni, aby pomóc mieszkańcom w ubieganiu się o pomoc i przesłaniu potrzebnych dokumentów. Udzielają także porad i odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zwiększyć odporność nieruchomości na klęski żywiołowe w przyszłości.

Lista działających centrów FEMA:

Imani Village (Chatham/Avalon Park) przy 901 East 95th Street, czynne w godzinach 7:00AM – 7:00PM od poniedziałku do soboty.

Washington Square Mall, pod adresem 4851 West North Avenue, czynne w godzinach 7:00AM – 7:00PM od poniedziałku do niedzieli.

Garfield Community Service Center, przy 10 Kedzie Avenue, otwarte w godzinach 7:00AM – 7:00PM od poniedziałku do niedzieli.

Columbus Square Fieldhouse, pod adresem 500 South Central Avenue, otwarte w godzinach od 8:30AM do 7:00PM od poniedziałku do piątku oraz od 9:30AM do 6:00PM w soboty.

Morton College, przy 3801 South Central Avenue w Cicero, czynne w godzinach 7:00AM – 7:00PM od poniedziałku do soboty.

Berwyn Grove Ave Parking Garage pod adresem 3310 Grove Avenue w Berwyn, otwarte w godzinach od 7:00AM do 7:00PM od poniedziałku do niedzieli.

O tym, że większość domów w powiecie Cook jest nieubezpieczonych od zalania a ryzyko występowania powodzi rośnie, pisaliśmy 28 września.

W ramach National Flood Insurance Program (Narodowego Programu Ubezpieczeń Powodziowych) dostępne są m. in. polisy wspierane przez władze federalne, a wg rzecznika FEMA, wszystkie społeczności w powiecie Cook kwalifikują się do tego rodzaju polityki.

„Szkody powodziowe zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem domu, dlatego ważne jest, aby rozważyć zakup polisy ubezpieczeniowej od powodzi” – przekazał rzecznik FEMA. „Zanim polisa ubezpieczeniowa od powodzi będzie ważna, obowiązuje 30-dniowy okres oczekiwania, dlatego ważne jest, aby działać teraz.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Ubezpieczeń Powodziowych i oferowanych przez niego polityk, kliknij tutaj lub zadzwoń pod numer 1-800-427-2419.

Źródło: nbc, wttw
Foto: YouTube

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu