Połącz się z nami

News Chicago

Zamiast niedrogich mieszkań powstanie obóz dla migrantów. Mieszkańcy Roseland protestują

Opublikowano

dnia

Burmistrz Brandon Johnson zwróci się do Komisji Mieszkalnictwa i Nieruchomości należącej do Rady Miejskiej o zakup pustego obecnie sklepu Jewel-Osco i otaczającego go parkingu w pobliżu ulic 115th i Halsted w Roseland oraz przekształcenie go w schronisko dla imigrantów w Chicago. 3344 mężczyzn, kobiet i dzieci jest zmuszonych do spania na podłogach posterunków policji w całym mieście oraz na lotnisku O’Hare.

Propozycja, która ma zostać poddana głosowaniu na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Mieszkalnictwa i Nieruchomości, wzywa miasto do wydania 1 dolara na zakup pustego dawnego sklepu spożywczego o powierzchni 67 000 stóp kwadratowych i otaczającego go 6,5 akra ziemi na granicy pomiędzy Morgan Park i West Roseland.

Obiekt niegdyś znany był jako Halsted Indoor Mall.

Jeśli komisja zatwierdzi propozycję zakupu sklepu i gruntu od Albertson’s, może ona trafić w środę do zatwierdzenia przez całą Radę Miasta.

Pogłoski, że dawny teren handlowy można przekształcić w schronisko dla migrantów, skłoniły Radnego Ronnie Mosleya (21.Okręg) do zorganizowania w połowie września spotkania społeczności, podczas którego plan został ostro skrytykowany przez mieszkańców.

Mosely powiedział, że nie proponuje korzystania z tego miejsca dla migrantów, ale członkowie zespołu burmistrza powiedzieli mu, że nie może zawetować planu.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy dołączyli do działaczy społecznych w czasie wiecu na ulicach West 115th i South Halsted, wyrażając swój sprzeciw i obawy.

Teren, który ma kupić miasto, miał zostać przebudowany na sklepy i niedrogie mieszkania zgodnie z planem opracowanym przez spółkę Far South Community Development Corp. Rozpoczęcie budowy Morgan Park Commons zaplanowano na przyszły rok a spółka jest właścicielem części terenu, która nie jest własnością Albertson’s.

Wysiłki miasta mające na celu opiekę nad migrantami zaostrzyły napięcie między społecznością Czarnych i Latynosów w Chicago.

Wielu czarnoskórych przywódców odczuwa głęboką frustrację, że miasto wydaje miliony dolarów na zakwaterowanie głównie imigrantów pochodzenia latynoskiego w społecznościach Czarnych, które ucierpiały z powodu dziesięcioleci dezinwestycji, ciągłej biedy oraz szerzącej się przestępczości i przemocy.

Ponad 19 400 osób przybyło już do Chicago z południowej granicy.

Liczba migrantów wysłanych do Chicago w ciągu ostatnich 30 dni wzrosła o 30%, przy czym liczba migrantów na komisariatach policji i O’Hare wzrosła o ponad 50%, mimo że biuro burmistrza otworzyło w ostatnich tygodniach kilka nowych schronisk.

Władze miejskie nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji, czy zbudować ogromny „obóz zimowy” na pustej działce w pobliżu 38th Street i California Avenue w Brighton Park, gdzie także doszło do gwałtownych protestów mieszkańców. Urzędnicy twierdzą, że w tym miejscu może mieszkać nawet 2000 osób.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu