Połącz się z nami

Medicare po Polsku

Jak przygotować się do wizyty z agentem odnośnie Medicare?

Opublikowano

dnia

Coroczny okres zapisowy (AEP) rozpoczęty. Data 15 października pozwoli Państwu na wybór i zapisanie się na plan uzupełniający do Medicare, który wystartuje z datą 1 stycznia 2024. Okres zapisowy pozwala każdemu posiadaczowi Medicare na dopasowanie pokrycia do nowych, obecnych potrzeb na najbliższy rok kalendarzowy. W poniższym artykule chcę zająć się tematem – Jak przygotować się do wizyty z agentem właśnie w tym okresie i jak wybrać odpowiedniego agenta?

Zdaję sobie sprawę, że osoby powyżej 65 roku życia oraz młodsi posiadacze Medicare, w ostatnich tygodniach zalewani są informacjami dotyczącymi nowej oferty firm ubezpieczeniowych na 2024 rok.

Państwa skrzynki pocztowe i emailowe pękają w szwach. Wszystkie rozwiązania i oferty wyglądają interesujące i skonstruowane są w sposób mający na celu zwrócenia Państwa uwagi na załączoną ofertę.

Wiemy dobrze, że reklama jest dźwignią handlu, ale w formie małej reklamówki firmy ubezpieczeniowe fizycznie nie są w oni stanie przedstawić wszystkiego dokładnie. Prezentują tylko zarys, zwracają uwagę na niektóre szczegóły wyróżniające dany plan.

Co wybrać?
Jak sprawdzić, czy plan posiadany przez nas nadal będzie dobrze funkcjonował w przyszłym roku?
Czy mamy inne rozwiązania, inne opcje?
Czy są one lepsze, gorsze? Czy warto zmieniać?

Z tymi pytaniami zmagamy się co roku. Rozwiązaniem może być spotkanie z agentem ubezpieczeniowych specjalizującym się w ubezpieczeniach na zdrowie i Medicare.

Jak wybrać odpowiedniego agenta? Jak upewnić się, że podejdzie do sprawy obiektywnie, a nie przez pryzmat własnych korzyści?

Poniżej podamy parę porad jak wybrać odpowiednią osobę do spotkania i jak się do tego spotkania przygotować.

Po pierwsze agent ubezpieczeniowy agentowi ubezpieczeniowemu nie równy. Jak w każdej branży istnieją specjaliści w każdej dziedzinie. Branża ubezpieczeniowa jest rozległa. Na co dzień słyszycie Państwo o ubezpieczeniach na samochody, domy, motocykle, workers compensation itp. Ubezpieczenia na zdrowie są jedną z najbardziej dynamicznie zmieniających się dziedzin w branży.

Trzeba być na co dzień w kontakcie z firmami ubezpieczeniowymi, śledzić najnowsze regulacje prawne zarówno po stronie federalnej, jak i po stronie stanowej. Przepisy dotyczące produktów, ich dostępności, pokrycia i zasięgu zmieniają się średnio parę razy do roku.

Agenci zajmujący się wszystkimi dziedzinami ubezpieczeń, fizycznie nie są w stanie nadążyć za powyższymi zmianami. Tym bardziej jeśli dotyczą one paru firm, a nie tylko jednej. Szukajmy więc agenta specjalizującego się na co dzień w ubezpieczeniach na zdrowie, a nie oferującego pełną gamę ubezpieczeń na wszystko.

Po drugie Medicare jest specyficzna grupą ubezpieczeń na zdrowie wymagającą specjalnych corocznych treningów, licencji i certyfikatów. Nie każdy agent ubezpieczeniowy, specjalizujący się w ubezpieczeniach na zdrowie je posiada. Jest to kwestia zaangażowania, czasu i specjalizacji w danej dziedzinie.

Najważniejszą licencją upoważniającą nas do oferowania całej gamy ubezpieczeń dedykowanych posiadaczom Medicare jest AHIP.

Aby agent mógł legalnie oferować plany zniżkowe na leki na receptę (PDP – Part D Medicare) oraz plany typu Medicare Advantage (MA – Part C) nie tylko musi posiadać i odnawiać co roku powyższą licencję, ale również odpowiedzialny jest za specjalistyczny trening dotyczący powyższych produktów, z każdą firmą ubezpieczeniową, z którą ma kontrakt ich dotyczący i której produkty chce mieć w swojej ofercie.

Jak widzicie Państwo sami nie jest to takie proste.

Po trzecie warto rozmawiać z agentem posiadającym obiektywne podejście do obecnej oferty rynkowej, czyli mówiąc krótko oferującym produkty co najmniej paru firm na danym terenie.

Agenci oferujący produkty tylko jednej firmy nie mogą być obiektywni i nie mogą w pełni dostosować odpowiedniego produktu do Państwa potrzeb. Nie ma na tym rynku firmy najlepszej dla wszystkich. Każda z firm i jej ofert przeznaczona jest do specyficznej grupy odbiorców nie jest w stanie zadowolić każdego.

Po czwarte agenci płaceni są bezpośrednio z firmy ubezpieczeniowych lub brokera/agencji zrzeszającej grupę agentów. Każda z firm oferujących produkty Part D i Part C Medicare płaci dokładnie taką samą, ustaloną każdego roku przez urząd federalny stawkę za te produkt.

Agent nie powinien więc stronniczo kierować klienta tylko w stronę jednej firmy, ale by móc to zrobić i rzetelnie dostosować plan do potrzeb klienta musi mieć kontrakt z co najmniej 3-4 firmami ubezpieczeniowymi.

Im ich więcej tym lepiej dla Was. Inaczej obiektywność nie istnieje!

Umawiając się z agentem możecie Państwo zawsze zapytać o posiadane licencje i jakie firmy ubezpieczeniowe reprezentuje. To pozwoli Państwu spędzić czas z osobą kompetentną, mającą możliwość dobrania dodatków do Waszych potrzeb.

Po piąte wielu agentów aktywuje swoją działalność tylko na czas Corocznego Okresu Zapisowego. Potem jest bardzo trudno się z nimi skontaktować. Szukajcie Państwo agenta, którego biuro otwarte jest przez cały rok.

Ideą naszej agencji Medicare po polsku® zawsze było motto:

„Nie sztuką jest sprzedać polisę, sztuką jest pomóc posiadaczowi w korzystaniu ze wspólnie wybranej polisy, tak by udowodnić dobry wybór”.

Idąc na spotkanie z agentem pamiętajcie Państwo o zabraniu listy leków, które zażywacie codziennie po to by dobrać odpowiednią i najtańszą ofertę z planów zniżkowych na leki na receptę.

Weźcie też OBOWIĄZKOWO nową kartę Medicare. Stare karty (z numerem social security) niestety nie będą już umożliwiały dokonania zapisów od roku 2021. Oczywiście dokumenty potwierdzające Waszą tożsamość i forma płatności (książeczka czekowa) będą również niezbędne.

Medicare Po Polsku

KONTAKT
Telefon: 844-654-5185
Text: 224-306-9308
Fax: 866-243-4346

ADRES:
MEDICARE po polsku
6020 W Higgins Ave, Chicago, IL 60630

Medicare Po Polsku to mówiący po Polsku specjaliści w dziedzinie ubezpieczenia Medicare. W naszym biurze w Chicago oferujemy darmową pomoc, konsultacje oraz porady przy wyborze odpowiedniego pakietu Medicare

 

Foto: istock/Nastassia Samal/Ridofranz/ JimVallee/scyther5/designer491/zimmytws/

Medicare po Polsku

Półmetek okresu zapisowego na Medicare – jakie zmiany czekają nas w 2024 r.?

Opublikowano

dnia

Autor:

Zbliżamy się do półmetka corocznego okresu zapisowego na Medicare. Wielu z Państwa dzwoni do nas z pytaniami – co nowego w tym roku? Czy musimy się spotkać? Jakie zmiany w ubezpieczeniach?

Drodzy czytelnicy, ubezpieczenia zdrowotne w funkcjonującej obecnie formie w USA wymagają co najmniej godzinnej inwestycji czasowej rocznie.

Niestety w tak dynamicznej branży o jakiej mówimy, w Waszym najlepszym interesie jest upewnienie się, że posiadane przez Was ubezpieczenie najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom oraz jednocześnie (szczególnie wśród posiadaczy Medicare) odpowiednio dostosowuje się do Waszych dochodów i zasobów finansowych.

Nie rozumiem wywodów, w których to domniemani fachowcy z branży uspokajają i namawiają do ślepej kontynuacji planu funkcjonującego w roku bieżącym. Nie rozumiem jakiego rodzaju misję mają oni do spełnienia i czym się kierują.

W ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie tych dotyczących posiadaczy programu Medicare dynamika zmian jest bardzo intensywna. Ważnym jest, by śledzić wiadomości i korespondencję dotyczącą planów ubezpieczeniowych.

Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to jak wezwanie do syzyfowej pracy, ale jest to jedyny sposób by nie doznać szoku używając Part C lub Part D Medicare po 1 stycznia. Innym rozwiązaniem będzie po prostu kontakt z agentem.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, to po prostu zadzwońcie do nas i poradźcie się czy w Waszym pokryciu coś się nie zmieniło.

Posiadacze suplementów do Medicare dostaną list z podwyżkami stawek miesięcznych na przyszły rok.

Przypominamy również, że tylko osoby, które otrzymały Medicare do końca 2019 roku mają możliwość utrzymania Planu F do Medigap. Niestety teraz nie jest on już osiągalny dla nowych beneficjentów Medicare.

Plan G jest obecnie suplementem oferującym najwyższe pokrycia dla nowych posiadaczy Medicare i pokrywa on wszystkie koszty medyczne i szpitalne świadczeń zatwierdzonych, a nie zapłaconych przez oryginalne Medicare, z wyjątkiem deductible do części B Medicare.

Sprawdźmy również jak zmieniły się świadczenia, ich zakres oraz ceny planów typu Medicare Advantage (Część C Medicare). Jeśli chodzi o benefity w tych planach tendencja zmian nadal idzie dobrym kierunku.

Coraz większa konkurencja szczególnie w powiecie Cook, Dupage i Lake w Illinois w planach typu MAPD powoduje coraz lepsze oferty firm ubezpieczeniowych.

Dlatego warto sprawdzać oferty co roku by wybrać najlepszy program w naszej obecnej sytuacji.

Firmy Aetna, BCBS, Cigna, Devoted Health, Humana, UnitedHealtcare i Wellcare przedstawiły plany typu MAPD PPO ze stawka miesięczną $0. Niektóre z nich zaproponowały nawet po parę planów tego rodzaju w Chicagoland.

Aetna, BCBS, UnitedHealtcare, Cigna i Humana mają w ofercie plany typu Medicare Advantage ze stawką $0, bez pokrycia na leki i przeznaczone są dla osób z alternatywnym planem na leki na receptę, w zamian oferując kredyt do Części B Medicare w wysokości nawet do $125 miesięcznie.

Cigna (PPO), Devoted Health (HMO) i Wellcare (PPO) zaoferowały plany typu MAPD z pokryciem na leki i dopłatą do Części B Medicare aż do $115 na miesiąc. Jest to nie lada gratka dla osób, które chciałyby zredukować miesięczne koszty części B Medicare i nadal utrzymać dobre świadczenia wraz z planem na leki.

To może pozwolić na oszczędności nawet do $1,500 rocznie w kosztach Medicare pobieranych z Państwa emerytury! Warto sprawdzić czy jest to rozwiązanie dla Was!

Wszyscy posiadacze planów zniżkowych na leki na receptę (Part D) powinni sprawdzić, ile będzie kosztował ich plan w przyszłym roku, aby uniknąć szoku cenowego jaki przeżyli posiadacze jednego z planów na leki z firmy Humana i Wellcare parę lat temu.

W tym roku szczególnie posiadacze planu UnitedHelathcare, Humana i SilverScript powinni sprawdzić rozwiązania na nowy rok, bo ich leki typu generic mogą być objęte deductible w przyszłym roku. Wiele planów wycofuje się z używania stałej stawki za leki firmowe w kategorii 3 i 4 zamieniając Państwa koszt na procentowy udział w kosztach leków.

Powoduje to poważny wzrost kosztów lekarstw w większości wypadków.

Jak co roku zmieniły się listy leków oferowanych przez plany zniżkowe na leki na receptę oraz plany typu MAPD tzw. formulary. Standardowe deductible w planach zniżkowych na leki na receptę (Part D) wzrośnie w 2024 do $545, a początkowy limit pokrycia do $5,030. Donut Hole utrzyma się w przedziale $5,030$8,000, w którym to koszt leków będzie wynosił 25%.

W Illinois pojawiły się dwa plany na leki na receptę w cenie poniżej $10 na rok 2024, jeden w cenie $9.90 z SilverScript i drugi za $0.00 z firmy Wellcare. Jest to pierwszy raz, gdy mamy do czynienia z planem na leki w cenie $0.00, który nadal oferuje dobre pokrycia na lekarstwa generic.

Trzy plany w Illinois, oferujące deductible poniżej standardowego $545 w planach, w przedziale cenowym do $70 miesięcznie w przyszłym roku to Aetna SilverScript SmartSaver RX (280), AAPR UnitedHealthcare Walgeens Rx (410) i Mutual of Omaha Premier Rx (349).

Najdroższy plan Rx w Illinois – Humana Premier Rx mimo ceny $108.60 posiada $200 deductible. nadal jako jeden z nielicznych utrzymał $0 deductible, ale niestety podniósł stawkę na rok 2022 aż do $103.90.

Pamiętajcie, nie liczy się cena planu Part D, ale to które z Państwa leków, w jakiej kategorii i jednocześnie w jakiej cenie będą pokryte. Nie ma na rynku planu, bez względu na cenę, który będzie pokrywał wszystkie lekarstwa!

Pamiętajcie Państwo, że ewaluację planu zniżkowego na leki na receptę należy robić co roku!

Medicare Po Polsku

KONTAKT
Telefon: 844-654-5185
Text: 224-306-9308
Fax: 866-243-4346

ADRES:
MEDICARE po polsku
6020 W Higgins Ave, Chicago, IL 60630

Medicare Po Polsku to mówiący po Polsku specjaliści w dziedzinie ubezpieczenia Medicare. W naszym biurze w Chicago oferujemy darmową pomoc, konsultacje oraz porady przy wyborze odpowiedniego pakietu Medicare

 

Foto: istock/tumsasedgars/ tumsasedgars/ Drazen Zigic/ Jacob Wackerhausen/ chingyunsong/Paperkites/ Inside Creative House/
Czytaj dalej

Medicare po Polsku

Szokujące zmiany cen w Medicare – Part A i B – Ceny i pokrycia na 2024 rok

Opublikowano

dnia

Autor:

Center for Medicare & Medicaid Services (CMS) podało do publicznej wiadomości wysokości opłat i pokryć (premium, deductible i coinsurance) części A i B Medicare na rok 2024.

Medicare Part A Premium/Deductible

Medicare Part A pokrywa częściowo między innymi koszty związane z pobytem w szpitalu, skilled nursing facility jak również koszty związane z niektórymi serwisami domowymi. Około 99% posiadaczy Medicare nie posiada miesięcznej stawki za cześć A z uwagi na to, że mają przepracowane (oni lub ich małżonkowie) przynajmniej przez 40 kwartałów i płacili składki na Medicare.

Udział własny (deductible) za pobyt w szpitalu w roku 2024 wynosi $1,632. Wzrósł on o $32 w stosunku do roku ubiegłego. Deductible części A zawiązane z pobytem w szpitalu pokrywa koszty pierwszych 60 dni pobytu w szpitalu serwisów pokrywanych przez Medicare.

W 2024 beneficjenci Medicare części A są również odpowiedzialni za udział wspólny (coinsurance) w wysokości $408 za każdy dzień pomiędzy 61, a 90 dniem pobytu w szpitalu ($8 dziennie więcej niż w roku bieżącym) i $816 ($800 w 2023) za dzień w tzw. rezerwie życiowej (lifetime reserve).

Dla beneficjentów przebywających w skilled nursing facilities, dzienna dopłata za udział wspólny (coinsurance) za pobyt między dniem 21, a setnym wynosi $204 na 2024 rok ($200 w 2023).

Osoby wchodzące w 65 rok życia, które nie wypracowały jeszcze 40 kwartałów lub nie otrzymały renty inwalidzkiej (disability) będą odpowiedzialne za miesięczna opłatę za część A Medicare.

Osoby, które przepracowały nie mniej niż 30 kwartałów lub są współmałżonkami osoby, która przepracowała nie mniej niż 30 kwartałów będą odpowiedzialne za stawkę miesięczną w wysokości $278 za część A w roku 2024.

Niektóre osoby w wieku powyżej 65 lat, które przepracowały mniej niż 30 kwartałów lub maksymalnie wykorzystały benefity wynikające z renty inwalidzkiej są odpowiedzialne za pełną opłatę za część A w wysokości $505 miesięcznie.

Medicare Part B Premium/Deductible

Medicare part B pokrywa częściowo koszty związane z wizytami lekarskimi, poza szpitalnymi serwisami medycznymi, niektórymi domowymi serwisami medycznymi nie pokrywanymi przez część A.

Podstawowa miesięczna stawka za Part B Medicare na rok 2024 wynosi $174.70, co oznacza że jest wyższa o $9.80 niż w roku 2023. Roczna odpowiedzialność własna (deductible) za Part B w roku 2024 wynosi $240, $14 więcej niż w roku 2023.

Od 2007 miesięczna stawka z Part B jest również bazowana w zależności od poziomu dochodów beneficjenta. Grupa osób dotknięta podwyżką związaną z wysokim poziomem dochodów wynosi około 5%.

Ceny części B dla osób o wysokich dochodach przedstawione są w poniższej tabeli.

 

Autor: Robert Sobczak

Medicare Po Polsku

KONTAKT
Telefon: 844-654-5185
Text: 224-306-9308
Fax: 866-243-4346

ADRES:
MEDICARE po polsku
6020 W Higgins Ave, Chicago, IL 60630

Medicare Po Polsku to mówiący po Polsku specjaliści w dziedzinie ubezpieczenia Medicare. W naszym biurze w Chicago oferujemy darmową pomoc, konsultacje oraz porady przy wyborze odpowiedniego pakietu Medicare

Foto: istock/dusanpetkovic/ AlexRaths/ Ridofranz/Prostock-Studio/
Czytaj dalej

Medicare po Polsku

Robert Sobczak odpowiada na Wasze pytania o Medicare

Opublikowano

dnia

Autor:

Dziś przedstawiamy pytania, które powracają co parę dni jak bumerang i chcielibyśmy byście Państwo otrzymali rzetelną wiedzę na te tematy.

1. Czy Medicare jest dla wszystkich?

Robert Sobczak:
Z przekorą możemy powiedzieć, że Medicare jest dla wszystkich osób spełniających poniższe warunki:
• uregulowany status emigracyjny
• wypracowane i rozliczone 40 kwartałów w pracy
• ukończone minimum 65 lat
lub 2 lata pobytu na rencie inwalidzkiej (disability)
albo końcowy etap choroby nerek.

2. Gdzie trzeba pójść by załatwić formalności związane z Medicare?

Robert Sobczak:
Są trzy opcje, by załatwić formalności związane z wejściem w Medicare w czasie pandemii:
• telefon do 1-800-MEDICARE, by umówić się na zapis telefoniczny (około 2 miesięcy oczekiwania);
• wizyta na stronie Medicare.gov;
• kontakt z naszym biurem 1-844-654-5185, by wypełnić podanie elektronicznie przez internet.

3. Kto decyduje o tym, że zostanie nam przyznane Medicare?

Robert Sobczak:
Po złożeniu podania o Medicare informacje zawarte w podaniu zostają weryfikowane przez urzędnika Social Security i ich po sprawdzeniu zostaje podjęta decyzja, czy Medicare przysługuje aplikantowi.

4. Z jakich podstawowych części składa się Medicare?

Robert Sobczak:
Podstawowymi elementami oryginalnego Medicare są następujące części:
Part A
Part B

5. Ile kosztują podstawowe elementy Medicare?

Robert Sobczak:
Part A jest bezpłatne dla większości osób spełniających wszystkie warunki, dla niektórych którzy nie wypracowali jeszcze 40 kwartałów pracy mogą być nałożone dodatkowe koszty, dopóki ten warunek nie zostanie wypełniony.

Jeśli chodzi o koszt związany z Part B w bieżącym roku jest to kwota $164.90 (w przyszłym $174.70) i zależy ona również od wysokości dowodów raportowanych przez beneficjenta lub dochodów przypadających na jego gospodarstwo domowe.

6. Czy w Medicare jest network?

Robert Sobczak:
Tak, jak najbardziej.
Na pytania związane z Państwa konkretnym przypadkiem zalecamy udanie się do licencjonowanego agenta zajmującego się Medicare.

7. Czy można zrezygnować z Medicare?

Robert Sobczak:
Tak można, ale czy warto?

8. Gdzie można zapisać się na plany uzupełniające i suplementy do Medicare?

Robert Sobczak:
Aby zapisać się na dodatki do Medicare mamy kilka opcji: Możemy to zrobić samodzielnie, ale ze względu na złożoność planów dostępnych na rynku uważam, że nie warto robić tego samemu.

Moim zdaniem najrozsądniejszym sposobem doboru dodatków do Medicare, najlepiej odpowiadającemu naszej specyficznej sytuacji, jest spotkanie z licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym specjalizującym się w Medicare, który posiada kontrakt z co najmniej kilkoma firmami ubezpieczeniowymi oferującymi dany produkt w danym regionie.

Unikajcie Państwo tzw. captive agents (agentów związanych kontraktem tylko z jedna firmą ubezpieczeniową). Niestety nie mogą być obiektywni ze względu na powyższy kontrakt. Zapraszamy również do naszego biura po bezpłatną konsultację. Umówcie się Państwo z agentem Medicare po polsku dzwoniąc na 1-844-654-5185.

9. Czy warto czekać do 65 roku życia, aby zapoznać się z systemem Medicare, czy zrobić to trochę wcześniej?

Robert Sobczak:
Myślę, że warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi programu Medicare dużo wcześniej niż dopiero wchodząc w 65 rok życia, aby choćby wiedzieć jak przygotować się do wejścia w ten program. Jeśli chodzi natomiast o szczegóły dotyczące programów obowiązujących w danym momencie to warto poznać ich detale nie wcześniej niż w roku, w którym wchodzimy w Medicare.

10. Ile mamy czasu na wybranie odpowiedniego uzupełnienia lub suplementu do Medicare od chwili wejścia w Medicare?

Robert Sobczak:
Jeśli chodzi o zapisy na suplementy to możemy zapisać się na nie w dowolnym momencie, ale pamiętajmy, że tylko przez pierwsze poł roku od momentu wejścia w Medicare jesteśmy zwolnieni z weryfikacji zdrowotnej.

Jeśli chodzi natomiast o plany zniżkowe na lekarstwa (PDP) lub plany typu Medicare Advantage, to możemy się na nie zapisać od 3 miesięcy poprzedzających nasze wejście w Medicare, w miesiącu, w który wchodzimy w Medicare i do trzech miesięcy po wejściu w Medicare.

Medicare Po Polsku

KONTAKT
Telefon: 844-654-5185
Text: 224-306-9308
Fax: 866-243-4346

ADRES:
MEDICARE po polsku
6020 W Higgins Ave, Chicago, IL 60630

Medicare Po Polsku to mówiący po Polsku specjaliści w dziedzinie ubezpieczenia Medicare. W naszym biurze w Chicago oferujemy darmową pomoc, konsultacje oraz porady przy wyborze odpowiedniego pakietu Medicare

 

Foto: istock/designer491britzmaker/Wavebreakmedia/PeopleImagesshironosov/ Paperkites/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu